Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu  w czasie stanu epidemicznego? We wszystkich lokalizacjach starostwa przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa obywateli bez konieczności wcześniejszego umawiania...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2003-05-19 16:26:01

Barlinek:GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY W RYCHNOWIE


GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY W RYCHNOWIE
30.04.2003 rok

W przeddzień imprez towarzyszącym obchodom "Majówki z Unią" (Barlinek) w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny, który przebiegał pod hasłem "Z Ekologią do Unii".
Na początku gospodarz imprezy - dyrektor SP Rychnów - B.Kozij, powitał zaproszonych gości - Burmistrza MiG w Barlinku Zygmunta Siarkiewicza, przedstawiciela Rady Miasta Stanisława Opatowicza, Dyrektora ZEASz-u Zdzisława Kika, przedstawiciela Koła Łowieckiego "Szarak" w Barlinku -Józefa Urbanowskiego, Panią Sołtys Rychnowa -Ewę Stolarską, przedstawicielkę rodziców - Barbarę Szmigiel oraz wszystkich uczestników konkursu.Wręczył podziękowania sponsorom; Kołu Lowieckemu "Szarak", Nadleśnictwu w Barlinku, UMiG w Barlinku.
Po tym oficjalnym wystąpieniu główna organizatorka imprezy - Danuta Mieczkowska - przedstawiła drużyny z poszczególnych szkół i ich opiekunów, wytypowała członków komisji oceniającej przebieg całego konkursu, zapoznała z zadaniami konkursowymi , regulaminem konkursu i życzyła zdrowej rywalizacji. Drużyny z poszczególnych szkół losowały trasy oraz nazwy im przypisane (np. trasa zielona- ROŚLINY, trasa niebieska - WODA). Celem "Podchodów" był bieg zgodny z wyznaczonym szlakiem, zdobycie koperty i powrót na miejsce. W kopercie znajdowały się różnorodne pytania, zadania , które należało wykonać po powrocie do szkoły. Po podliczeniu punktów okazało się , że I miejsce zdobyła SP nr 1.II - SP Dziedzice, III SP Mostkowo,
IV - SP Nr 4 i SP Rychnów, V - SP Osina, VI - SP Płonno

W czasie trwania konkursu gminnego odbywały się również rozgrywki wewnątrzszkolne.w ramach obchodów "Dnia Ziemi" przeznaczone dla uczniów SP Rychnów. Uczniowie klas "0" - III uczestniczyli w konkursie plastycznym i zmaganiach sportowych, zaś uczniowie starszych klas rozgrywali mecz w piłkę nożną oraz układali wiersz o tematyce ekologicznej. Każda klasa przygotowała ponadto modę ekologiczną. Po zadaniach konkursowych nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu gminnego i wewnątrzszkolnego oraz najprzyjemniejszy moment - wręczenie nagród.
Konkursowi sprzyjała piękna pogoda; słoneczny, ciepły dzień pozwolił na odbywanie się imprezy w warunkach naturalnych - na świeżym powietrzu. Można było korzystać z uroków pięknej wiosny, upiec kiełbaski i świetnie bawić się przy dźwiękach muzyki. Wszyscy zaproszeni goście mieli okazję skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez pracowników SP Rychnów. Konkurs w SP Rychnów szerzył wiedzę na temat ekologii , propagował wejście Polski do Unii Europejskiej , ale także stał się świetną okazją na integrację międzyszkolną.

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!

 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Październik 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia