NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W DĘBNIE   - Informujemy, że od 1 października 2017 od godz. 8.00. mogą Państwo korzystać z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w  Szpitalu w Dębnie im.św. Matki Teresy z Kalkuty...

2007-06-27 12:35:17

Zgodnie z przyjętym planem kontynuacji współpracy na 2007 rok pomiędzy Powiatem Myśliborskim a Powiatem Märkisch - Oderland w dniu 21 czerwca 2007 roku powiat myśliborski gościł delegację z zaprzyjaźnionego powiatu niemieckiego.

W spotkaniu udział wzięli:

po stronie niemieckiej:

• Wicestarosta Powiatu Märkisch – Oderland Lutz Amsel,
  • Koordynator ds. polsko – niemieckich Heidnum Tretner,
  • Naczelnik Wydziału Administracji Szkolnej, Kultury i Sportu Karl-Heinz Gebhard,
  • Dyrektor Centrum Kształcenia Średniego Reiner Zaspal,

po stronie polskiej:

• Starosta Myśliborski Andrzej Potyra,
  • Wicestarosta Powiatu Wojciech Wojtkiewicz,
  • Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ryszard Czekała,
  • Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu Elżbieta Urbaniak,
  • Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myśliborzu Beata Stachurska – Wołk,

Spotkanie odbyło się w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu przy ul. Strzeleckiej 51. Głównym tematem spotkania była rozbudowa współpracy między szkołami zawodowymi.

Przedstawiciele obu powiatów zapoznali się z systemem edukacji w Polsce i w Niemczech oraz funkcjonowaniem szkolnictwa zawodowego na terenie powiatów w odniesieniu do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Omówiona została dotychczasowa współpraca pomiędzy ZSP Nr 3 w Myśliborzu a szkołami niemieckimi, która utrzymuje się w ramach następujących projektów:

• „Europa bez granic. Szanse młodzieży rejonów Brandenburgii i Pomeranii”,
  • „Pokazy nakryć stołów bożonarodzeniowych”,
  • Projekt miniprzedsiębiorstwo „Podróże bez granic”,
  • „Historyczne gotowanie”.

Poruszone zostały również aspekty przyszłej współpracy.

Strona niemiecka wyraziła chęć współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu, jednocześnie zaprosiła dyrekcję i społeczność uczniowską oraz przedstawicieli samorządowych i oświatowych na uroczystości związane z obchodami Dni Kształcenia Zawodowego w Centrum Kształcenia Średniego w Niemczech, które odbędą się w dniu 22 września br.

Kolejne spotkanie robocze przedstawicieli obu powiatów zgodnie z planem kontynuacji współpracy odbędzie się w miesiącu wrześniu w Seelow w Niemczech. Tematem spotkania będzie połączenie szlaków turystycznych.