NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W DĘBNIE   - Informujemy, że od 1 października 2017 od godz. 8.00. mogą Państwo korzystać z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w  Szpitalu w Dębnie im.św. Matki Teresy z Kalkuty...

2017-02-24 12:35:20

Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony przez NFOSiGW w Warszawie

Informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ochrona powierzchni ziemi”. O dotacje i pożyczki można starać się od 1 marca do 15 grudnia br.

Celem programu jest ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko oraz przywrócenie do ponownego użytkowania terenów zdegradowanych poprzez rekultywację, w tym remediację, wraz z usuwaniem odpadów. Na dwie części programu: rekultywację terenów zdegradowanych i współfinansowanie projektów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zarezerwowano ponad 82,5 mln zł dotacji i blisko 68,5 mln zł pożyczek.

Część 1) Rekultywacja terenów zdegradowanych zakłada współfinansowanie takich przedsięwzięć, jak: rekultywacja powierzchni ziemi zdegradowanej działalnością człowieka rozumiana jako przywrócenie wartości użytkowych lub przyrodniczych (w szczególności poprzez: usunięcie odpadów; remediację; działania naprawcze, w przypadku zaistnienia szkody w środowisku; ponowne kształtowanie funkcji lub przygotowanie do pełnienia nowych funkcji) oraz zamykanie i rekultywacja składowisk odpadów lub obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, a także usunięcie i unieszkodliwianie niewłaściwie składowanych lub magazynowanych odpadów stanowiących zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi lub zaistnienia nieodwracalnych szkód w środowisku wraz z przeprowadzeniem działań naprawczych lub remediacji powierzchni ziemi w zakresie skutków spowodowanych oddziaływaniem usuwanych odpadów.

Beneficjentami tychże działań mogą być: jednostki samorządu terytorialnego i ich związki; podmioty publiczne działające w imieniu Skarbu Państwa; osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, przedsiębiorstwa państwowe, spółki prawa handlowego.

Natomiast Część 2) Współfinansowanie projektów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dotyczy projektów, wymienionych w szczegółowym opisie osi priorytetowych POIiŚ 2014-2020 dla działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Tutaj wnioski mogą składać: beneficjenci POIiŚ 2014-2020 (w ramach realizacji przedsięwzięć działania 2.5) oraz podmioty upoważnione przez wyżej wymienionych beneficjentów do ponoszenia wydatków kwalifikowanych.

Informacje na temat naboru znajdują się na stronie internetowej: http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/ochrona-powierzchni-ziemi/nabor-wnioskow-2017/

Centrum Usług Wspólnych

Powiatu Myśliborskiego