Uprzejmie informujemy, że dzień 02 listopada 2017 roku (czwartek) jest dniem wolnym od pracy w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu.

2017-03-01 15:09:57

Konkurs ofert dla organizacji pozarządowych.

Informujemy, że Zarząd Województwa Zachodniopomorskiegoogłosił otwarty konkurs na wybór Operatora Konkursu na Mikrodotacje w ramach regrantinguoraz nabór kandydatów do składu komisji konkursowej opiniującej oferty w przedmiotowym konkursie

Celem otwartego konkursu ofert jest wyłonienie podmiotu zwanego dalej Operatorem, który przeprowadzi otwarty Konkurs ofert na Mikrodotacje, od momentu ogłoszenia konkursu do momentu rozliczenia przyznanych w jego ramach dotacji.

W ramach konkursu ofert możliwa jest realizacja zadań z zakresu rozwoju aktywności społecznej i wspierania inicjatyw obywatelskich mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego w ramach założeń Programu SPOŁECZNIK, którego celem jest finansowe wsparcie inicjatyw obywatelskich w ramach mikrodotacji na działania wspierające rozwój aktywności społecznej mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego w następujących obszarach:

1. działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego;
  2. działania na rzecz wsparcia rozwoju i upowszechnienia wolontariatu;
  3. wspieranie procesów integracyjnych sektora pozarządowego;
  4. przeciwdziałanie uzależnieniom;
  5. przeciwdziałanie przemocy w rodzinie;
  6. profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego;
  7. działania na rzecz wspierania mniejszości narodowych i etnicznych;
  8. działalność w ramach równego traktowania, w tym przeciwdziałanie dyskryminacji w różnych obszarach życia;
  9. ochrona, profilaktyka i promocja zdrowia;
  10. ekologia i ochrona zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego, w tym edukacja ekologiczna;
  11. upowszechnianie kultury fizycznej i sportu;
  12. kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;
  13. działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości;
  14. wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej;
  15. działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
  16. działalność na rzecz osób niepełnosprawnych;
  17. działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym;
  18. działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka;
  19. zadania z zakresu ratownictwa wodnego i górskiego;
  20. zadania realizowane przez jednostki ochotniczej straży pożarnej;
  21. zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego i edukacji obronnej;
  22. wspieranie inicjatyw o charakterze edukacyjnym obejmujących realizację programów oświatowych, konferencje, konkursy, kursy, plenery, warsztaty, wystawy, a także inne działania związane z podnoszeniem wiedzy oraz aktywnością w procesie budowania społeczeństwa obywatelskiego wśród dzieci i młodzieży, a także osób niepełnosprawnych;
  23. podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej;
  24. działalność na rzecz kombatantów i osób represjonowanych;
  25. działalność na rzecz młodzieży.

Na realizację ww. zadania w niniejszym konkursie przeznacza się kwotę w wysokości 1.800.000 zł.

Operatorem w konkursie na mikrodotacje mogą być organizacje pozarządowew rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, których działalność statutowa jest zgodna z założeniem konkursu.

Mikrodotacje finansowane w ramach Programu SPOŁECZNIK powinny dotyczyć aktywizacji mieszkańców i organizacji pozarządowych, jak również służyć zwiększeniu zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w działania na rzecz mieszkańców Pomorza Zachodniego.Maksymalna wysokość mikrodotacji dla realizatorów projektu wynosi 3.000 zł.

Oferty na otwarty konkurs ofert składane są w Kancelarii Ogólnej przy ul. Korsarzy 34 w Szczecinie lub w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego mieszczącym się przy ul. Starzyńskiego 3-4 pok. nr 329 (sekretariat) do dnia 14 marca 2017 r.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela:

Magdalena Pieczyńska tel. 91 44 16 224 , ul. Starzyńskiego 3 , Szczecin pok. 327

Daniel Grodź tel. 91 44 16 225, ul. Starzyńskiego 3 , Szczecin pok. 333

Centrum Usług Wspólnych