OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób fizycznych w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu   Z dniem 25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zaczęło...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2017-11-27 15:01:01

I Mistrzostwa Samorządowców i Administracji Powiatu Myśliborskiego w broni pneumatycznej

Po raz pierwszy w dniu 25 listopada 2017 roku strzelnica Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu gościła reprezentacje urzędów miejskich i gminnych, rad miejskich i gminnych, rady powiatu oraz starostwa powiatowego na Mistrzostwach Samorządowców i Administracji w strzelaniu z broni pneumatycznej. Imprezę zorganizował Urząd Miasta i Gminy Myślibórz wraz z Zarządem Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju, a Honorowy Patronat objęła Pani Danuta Patkowska - Starosta Myśliborski. Wsparcia tradycyjnie udzieliło Nadleśnictwo Myślibórz i TVB Myślibórz (patronat medialny)

Do strzeleckiej rywalizacji w trzech konkurencjach przystąpiło 8 zespołów z Myśliborza, Barlinka, Dębna i Boleszkowic oraz Starostwa i Rady Powiatu – łącznie 24 zawodników.

Celem turnieju była popularyzacja strzelectwa sportowego w środowisku pracowników Urzędów i Samorządów Lokalnych Powiatu Myśliborskiego, rozwijanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich a także integracja środowiska pracowników administracji oraz samorządów powiatu poprzez sportową rywalizację. Mistrzostwa obejmowały trzy konkurencje strzeleckie: karabin, pistolet oraz strzelanie do tarcz biatlonowych dla każdej zawodniczki i zawodnika. Suma wyników indywidualnych decydowała o klasyfikacji drużynowej.

Po zapoznaniu zawodników z przebiegiem turnieju oraz z warunkami bezpieczeństwa na strzelnicy przez Sędziego Głównego Burmistrz Myśliborza - p. Piotr Sobolewski oficjalnie otworzył zawody, które prowadzili sędziowie liniowi: p. Marian Głowacki s. kl. PZSS oraz p. Zenon Kraszewski iRoman Czernielewski. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego. Dla usprawnienia pracy odczyt tarcz był wykonywany elektronicznie przy pomocy urządzenia DISAG w biurze obliczeń kierowanym przez p. Grzegorza Dąbrowskiego i Andrzeja Kowalskiego. Kierownikiem zawodów był pan p. Andrzej Olejarz, na którym spoczywała sprawność organizacyjna przebiegu turnieju oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom strzeleckich zmagań.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniej konkurencji, tym bardziej , że na zwycięzców czekały okazałe puchary , medale oraz ufundowane przez Nadleśnictwo upominki. Po każdej konkurencji wywieszano bieżące wyniki ,co podgrzewało rywalizację. Zgodnie z regulaminem prowadzono klasyfikację indywidualną w kategorii kobiet i mężczyzn osobno za karabin i pistolet oraz trzy konkurencje a także klasyfikację drużynową (trzech zawodników w drużynie). W oczekiwaniu na wyniki organizatorzy zapewnili strudzonym zawodnikom, zaproszonym gościom oraz obsłudze turnieju gorący posiłek.

Podsumowania wyników dokonał sędzia główny p. Janusz Szyszko a zdobyte trofea wręczali Burmistrz Myśliborza – p. Piotr Sobolewski, Wicestarosta Myśliborski – p. Mariusz Norsesowicz oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego LOK w Szczecinie – p. Franciszek Bąk i Dyrektor Gimnazjum – p. Janina Sulejewska.

W konkurencji karabin I miejsce wywalczyli: Dominika Bułgajewska (Starostwo Powiatowe) i Grzegorz Dąbrowski (UMiG Myślibórz), w pistolecie zaś powtórnie Dominika Bułgajewska i Paweł Chrobak (RM Dębno).

W klasyfikacji indywidualnej (za trzy konkurencje) triumfowali:

- w kategorii pań: Dominika Bułgajewska (Starostwo Powiatowe) przed Dorotą Rybińską (GM. Boleszkowice) i Janiną Sidor (Starostwo Powiatowe).

- w kategorii panów: Grzegorz Dąbrowski (UMiG Myślibórz) przed Cezarym Michalakiem (RM Barlinek) i Jarosławem Ostrym (Rada Powiatu w Myśliborzu.)

Na koniec (w celu podgrzania atmosfery) ujawniona została klasyfikacja drużynowa:

Mistrzami całego turnieju została reprezentacja Rady Miejskiej w Dębnie w składzie Adam Kaczmarczyk, Paweł Chrobak i Leszek Moszej-Włodkowski, przed reprezentacją Starostwa Powiatowego w Myśliborzu i Radą Powiatu w Myśliborzu (między II a III miejscem - różnica tylko 0,7pkt).

Na koniec Prezes Zarządu Wojewódzkiego LOK w Szczecinie – p. Franciszek Bąk podziękował organizatorom za tak profesjonalnie przygotowany turniej, władzom Miasta i Gminy Myślibórz za udzielane wsparcie dla działalności statutowej myśliborskiej organizacji Ligi Obrony Kraju zaś zawodnikom za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę.

Wspólna pamiątkowa fotka uczestników mistrzostw zakończyła strzeleckie zmagania.

Tekst: Janusz Szyszko

<> 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Listopad 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia