OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób fizycznych w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu   Z dniem 25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zaczęło...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2017-11-28 15:10:34

Targi Pracy i Edukacji

W dniu 24 listopada 2017 r. z okazji Tygodnia Umiejętności Zawodowych Organizowanego przez Komisje Europejską pod tytułem „ODKRYJ SWÓJ TALENT” w naszej Szkole odbyły się Targi Pracy i Edukacji, które patronatem Honorowym objął Starosta Powiatu Myśliborskiego Pani Danuta Patkowska.

W imieniu Starosty Powiatu Myśliborskiego podczas otwarcia głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu Ferdynand Łukasik i powitał uczestników. Dziękował Szkole współorganizatorom z podjęcie inicjatywy promocji szkolnictwa branżowego. Przedstawicielem reprezentującym Kuratorium Oświaty w Szczecinie był wizytator Naszej Szkoły Pan Grzegorz Szczepanik.

Organizatorami targów byli :

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu, a współorganizatorami Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku Zdroj, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. oraz lokalni przedsiębiorcy. Głównym celem targów było:

  • zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkoły,
  • zbliżenie ich do środowiska pracodawców,
  • podniesienie świadomości w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących dalszego wyboru kierunku kształcenia i zawodu.

Targi są doskonałą okazją dla młodych ludzi do uzyskania wiadomości w zakresie zawodowym jak i edukacyjnym na temat ofert i usług jakie proponują uczestniczący na targach wystawcy reprezentowani przez : Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. oraz lokalnych przedsiębiorców, jak również Powiatową Komendę Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myślibórz, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku Zdroju

Targi skierowane były do uczniów klasy 7 Szkoły Podstawowej jak również klas 2- 3 Gimnazjum. Główni adresaci targów to dzieci i młodzież, zwłaszcza ta część, która wkrótce będzie musiała samodzielnie podjąć decyzję o wyborze szkoły lub pracy. Ale jak zauważa Dyrektor PUP w Myśliborzu Pani Beata Stachurska - Wołk, impreza stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania się pracodawcom, którzy ze względu na sytuację na rynku pracy (spadek bezrobocia) muszą włożyć więcej wysiłku w znalezienie odpowiednich kandydatów do zatrudnienia.

Kogo Policja szuka na targach? – Szukamy osób młodych, które chcą u nas pracować. To praca pełna wyzwań, ale też dająca olbrzymią satysfakcję – mówi nadkom. Bogdan Marciniak z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu . – Mamy w naszej jednostce kilka ciekawych miejsc pracy na których można zrealizować swoje marzenia. Codziennie zgłaszają się młode osoby, które składają dokumenty i w ten sposób rozpoczynają wieloetapowy proces rekrutacji.

Po sąsiedzku rozłożyli się ze swym sprzętem ratowniczym strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu , chcący zaprezentować zawód strażaka. Marzenie o byciu strażakiem jest do spełnienia, choć wymaga wielu przygotowań, samodyscypliny, sprawności fizycznej i odporności na stres mówi Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu mł.bryg. Grzegorz Słota.

Specyfikę pracy leśników można było poznać na stanowisku przygotowanym przez Nadleśnictwo Myślibórz. Pracownicy Nadleśnictwa starali się przekazać zainteresowanym na czym polega praca leśników oraz jakie wymagania trzeba spełnić aby móc ubiegać się o pracę w Lasach Państwowych. Leśnik to zawód dla ludzi z charakterem i pasją, a także doskonale wykształconych i znających się na swej pracy podkreślił Nadleśniczy Nadleśnictwa Myślibórz Andrzej Szelążek. Leśniczy powinien zdawać sobie sprawę, że działania, jakie podejmuje, w lesie będą miały skutki przez najbliższe dziesiątki lat.

Uczestnicy targów podczas zwiedzana odwiedzili stoiska przygotowane przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Rowie, Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzów Wlkp. oraz lokalnych Przedsiębiorcy ja również Powiatową Komendę Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myślibórz oraz sale symulacyjne do kształcenia zawodowego naszej Szkoły dla Technikum Informatycznego, Ekonomicznego, Hotelarskiego, Gastronomicznego, Budowlanego oraz symulacyjne stanowiska pracy Branżowej Szkoły I stopnia przygotowane przez Pracodawców i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Rowie takie jak fryzjer, monter instalacji sanitarnych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń, .itd.

Dodatkowa atrakcją podczas targów była prezentacja Centrali Firm Symulacyjnych z Zielonej Góry. Pani Katarzyna Bemben przedstawiła rolę Firmy symulacyjnej, która jest zorganizowana na wzór prawdziwego przedsiębiorstwa i jest prawdziwym biurem. Jej istotą jest symulacja, czyli naśladownictwo pracy autentycznego przedsiębiorstwa, w którym wszystkie operacje biurowe, niezależne od profilu firmy są identyczne jak w rzeczywistym przedsiębiorstwie. Praca jest rzeczywista, natomiast towar i pieniądz są fikcyjne. Prace biurowe w firmie symulacyjnej nie różnią się od prac biurowych prawdziwego przedsiębiorstwa, w którym pracownicy biurowi nie maja bezpośredniego kontaktu z towarem, a tylko dokumentami.

W trakcie odbywanej praktyki zawodowej każdy słuchacz staje się pracownikiem firmy, przechodzi przez wszystkie działy, składa dokumenty aplikacyjne, przechodzi proces rekrutacji, podpisuje listę obecności, zakresy czynności, prowadzi dokumentację w każdym dziale. Pomieszczenie, w których znajdują się działy firmy symulacyjnej urządzone są na wzór autentycznego biura, zgodnie z wymogami ergonomicznymi. Wyposażone są w komputery, drukarkę, kserokopiarkę, Internet. Praca w Firmie Symulacyjnej nabiera realnych wymiarów dzięki istnieniu krajowej i międzynarodowej sieci firm symulacyjnych, na świecie działa już ponad 7500 firm symulacyjnych zrzeszonych w sieci Europen-Pen International. Firmy sprzedają i kupują towary lub usługi (czasami nawet tworzą produkcję) oferują je na rynku dla innych firm symulacyjnych, zgodnie z przepisami i zasadami obowiązującymi realne firmy. Handel zatem odbywa się naprawdę, a słuchacze naprawdę pracują we wszystkich działach firmy, ucząc się aktywnej postawy i samodzielności przy podejmowaniu decyzji, bez stresu i lęku przed konsekwencjami fałszywej decyzji.

Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu zorganizował spotkanie z Doradcami Zawodowymi pod kątem określenia predyspozycji i skłonności zawodowych oraz potencjału sensorycznego uczniów. Doradcy zawodowi przedstawiali możliwości ukierunkowania ścieżki zawodowej wyboru przyszłego zawodu uczniów.

 

<<GALERIA>> 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Listopad 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia