2018-06-25 15:26:58

Marzenia się spełniają!

W dniach 7 – 10 czerwca 2018 r. zespół taneczny „Mali Cychrowiacy” ze Szkoły Podstawowej w Cychrach uczestniczył w Święcie Stroju Krakowskiego oraz Pochodzie Lajkonika w Krakowie.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczestników ubranych w stroje krakowskie przez ulice Krakowa i Rynek Główny, gdzie zaszczytem dla naszych uczniów było recytowanie wspólnie z innymi dziećmi „Katechizmu polskiego dziecka” oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Adama Mickiewicza.

Nasi tancerze przy ogromnym zainteresowaniu turystów i mieszkańców Krakowa, poproszeni o przedstawienie swojego repertuaru, zaprezentowali go na scenie Małego i Głównego Rynku, oraz godzinny autorski program na Placu Szczepańskim. Niesamowite zainteresowanie widzów wzbudził Lajkonik, który przyjechał z województwa Zachodniopomorskiego do Krakowa. W programie wycieczki znalazły się miejsca związane z historią naszego kraju i Krakowa:

• Muzeum Archidiecezjalne kardynała Karola Wojtyły
  • Zamek na Wawelu
  • Smocza jama
  • Rejs statkiem po Wiśle
  • Żydowska dzielnica Krakowa- Kazimierz
  • Muzeum Ganków emaliowanych Oskara Schindlera
  • Muzeum Podziemia Rynku
  • Kościół Mariacki
  • Rynek Główny
  • Mały Rynek

Miło nam było spotkać się z panem Edwardem Baranem – konstruktorem i wykonawcą naszego Lajkonika krakowskiego, dawnym instruktorem zespołu „Krakowiacy”, Panem Zbigniewem Terleckim – dyrektorem Zespołu „Krakowiacy”, oraz wiceprezesem Towarzystwa Ludowego w Krakowie panią Józefą Czajowską. Uwieńczeniem wizyty w dawnej stolicy Polski, była przejażdżka tancerzy ubranych w stroje krakowskie – uliczkami Krakowa.

Spełniliśmy marzenie o wycieczce do Krakowa dzięki życzliwości i wsparciu Pani Danuty Patkowskiej Starosty Myśliborskiego, Pana  Piotra Downara Burmistrza Dębna, Radzie Sołeckiej wsi Cychry oraz wsi Bogusław, patronatowi i wsparciu PGNiG oraz wielu sponsorów i rodziców naszych tancerzy.

Którym bardzo dziękujemy!

OPIEKUN ZESPOŁU