OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób fizycznych w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu   Z dniem 25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zaczęło...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2018-08-30 13:47:15

Sprawozdanie z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 29.08.2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu przy ul. Północnej 15 odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Obrady prowadziła przewodnicząca komisji Starosta Myśliborski Pani Danuta Patkowska. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele gmin: Barlinek, Myślibórz, Boleszkowice, Dębno. Obecni byli także przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Głównym tematem posiedzenia było przedstawienie przygotowania gmin i służb na wypadek wystąpienia powodzi i podtopień w powiecie myśliborskim oraz informacje na temat stanu bezpieczeństwa powiatu.

Przedstawiciel gminy Dębno poinformował, że w gminie nie występują powodzie ale mają miejsce podtopienia. Gmina posiada wystarczającą ilość worków, plandek i agregatów prądotwórczych. Także gmina Myślibórz zgromadziła niezbędną liczbę sprzętu, w postaci masztów oświetleniowych, skafandrów, agregatów i worków na piasek, niezbędnych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Gmina Boleszkowice ze względu na konieczność monitorowania rzeki Odry kupiła nowy silnik do łodzi motorowej i uzupełniła worki na piasek, a także dokupiła agregaty prądotwórcze. W gminie Barlinek występują nieliczne podtopienia; gmina współpracuje z OSP Barlinek, która interweniuje w przypadku ewentualnych zgłoszeń mieszkańców.

Dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni Szczecin Pani Beata Ledner przedstawiła funkcjonowanie przedsiębiorstwa, które swoim zasięgiem obejmuje województwo zachodniopomorskie oraz część województw lubuskiego i wielkopolskiego. PGW Wody Polskie wykonuje zadnia właścicielskie w stosunku do wód publicznych stanowiących własność Skarbu Państwa, ale z wyłączeniem śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu transportowym. Opracowuje także plany służące gospodarowaniu wodami, plany zarządzania ryzykiem powodziowym oraz plany przeciwdziałania skutkom suszy. Dyrektor B. Ledner przedstawiła sprawę magazynów przeciwpowodziowych które są w zarządzie Marszałka województwa zachodniopomorskiego, a ich zasoby mają być rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących gmin. Omówiona została również inwestycja wału cofkowego na rzece Odrze i Myśli w miejscowości Chlewice . Wał ma mieć wysokość 16,7 m i szerokość 3m. Zakończenie prac przewidziano na maj 2019 roku.

Komendant PSP w Myśliborzu Pan Grzegorz Słota omówił sytuację pożarową i scharakteryzował ją jako bardzo trudną ze względu na panującą suszę. Do sierpnia 2018 r było o 200 interwencji więcej niż w całym roku 2017 .

Zastępca Komendanta KPP w Myśliborzu Pan Bogdan Marciniak przedstawił stan bezpieczeństwa w powiecie .Wykrywalność przestępstw w powiecie jest wysoka i wynosi 84%. Podana została także informacja, że od początku roku kalendarzowego na drogach powiatu miały miejsce 23 wypadki, w których zginęły 4 osoby.

Dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu Pani Marzena Smolarek omówiła jakość wody pitnej na ternie powiatu myśliborskiego Na jego terenie funkcjonuje 39 wodociągów prowadzących wydobycie wody do spożycia. Współpraca między przedsiębiorstwami wydobywającymi wodę układa się bardzo dobrze, są wypracowane procedury współdziałania. W roku 2018 były tylko dwa wyłączenia wody z powodu niezdatności jej do spożycia.

Starosta Myśliborski Pani Danuta Patkowska wystosowała zaproszenie do przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na kolejne posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Wojciech Cheba
Samodzielne stanowisko ds. obronnych i zarządzania kryzysowego 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Lipiec 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia