Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myśliborzu informuje ,że zmieniła adres siedziby. Aktualny adres : ul. Północna 15; 74-300 Myślibórz *** NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W DĘBNIE   -...

2008-02-04 09:23:43

STYPENDIA ARTYSTYCZNE I SPORTOWE

Dnia 31 stycznia 2008 roku na Sesji Rady Miejskiej w Dębnie zostały wręczone stypendia za wybitne wyniki w sporcie oraz szczególne osiągnięcia artystyczne dla mieszkańców miasta i gminy Dębno.

Stypendia artystyczne otrzymały Milena i Sara Palkaj oraz Emilia Sługocka. Wszystkie stypendystki są uczennicami Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp. i należą do zespołu plastycznego „Pastele” działającego przy Dębnowskim Ośrodku Kultury w Dębnie.

W roku 2007 Sara otrzymała wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Poprzez sport razem”. Siostra Sary – Milena jest laureatką szczebla wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” oraz zdobywczynią II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Poprzez sport razem”. Do znaczących osiągnięć Emilii w roku 2007 należą: III miejsce w Konkursie Plastycznym „Legenda z Mokradeł” i wyróżnienie w konkursie plastycznym o zasięgu regionalnym „Nasza Ziemia – Czas Mamuta”.

Stypendia sportowe Burmistrz Dębna wręczył Dominice Mirek i Natalii Maciaszek. Dominika zajęła II miejsce w finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych (skok wzwyż), II miejsce w XI Edycji Turnieju „Skok wzwyż przy muzyce”, II miejsce w 1 Mityngu Lekkoatletycznym KS „ OLIMPIC” (skok wzwyż) oraz I miejsce w 1 Mityngu Lekkoatletycznym KS „ OLIMPIC” (skok w dal).

Do najważniejszych osiągnięć Natalii w roku ubiegłym należą m.in. II miejsce w Finale Wojewódzkim Tenisa Stołowego Gimnazjalistów, III miejsce w VII Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym w grach pojedynczych i podwójnych.

Serdecznie gratulujemy stypendystkom i życzymy wielu wspaniałych sukcesów i osiągnięć!

galeria >>>

Hanna Siąkajło