OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób fizycznych w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu   Z dniem 25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zaczęło...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2008-02-05 10:28:47

„Złote Żagle” 2008

 1 lutego 2008 roku (piątek) w Myśliborskim Ośrodku Kultury miało miejsce noworoczne spotkanie Starosty Myśliborskiego Andrzeja Potyry z przedstawicielami różnych firm, instytucji działających na terenie Powiatu Myśliborskiego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele powiatu Marchijsko – Odrzańskiego, przedstawiciele gmin z terenu powiatu , posłowie na Sejm RP z województwa zachodniopomrskiego, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego jak również Urzędu Marszałkowskiego, gdzie we własnej osobie na spotkanie przybył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Norbert Obrycki, jak również pracownicy Starostwa Powiatowego w Myśliborzu oraz zaproszeni goście.

Spotkanie było okazją podsumowania działań Starostwa za 2007 rok oraz przedstawienia planów na 2008. Starosta w swoim przemówieniu zawarł to, co było ważne w życiu prywatnym z perspektywy pełnienia funkcji Starosty. Wspomniane zostały projekty, które uzyskały dofinansowanie z UE. Nie zabrakło również omówienia najważniejszych inwestycji zrealizowanych w 2007, jak również omówienia planów inwestycyjnych na 2008 rok, włączając w to budowę autostrady S3.

Na uroczystej gali prócz głównego gospodarza wieczoru głos zabrał Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Norbert Obrycki, Przewodniczący Rady Powiatu Myśliborskiego Józef Głuszko, oraz przewodniczący Rady Powiatu Marchijsko - Odrzańskiego Wolfgang Heinze.

Główną częścią spotkania noworocznego było wręczenie wyróżnień promocyjnych Starosty Myśliborskiego – „Złote Żagle” za rok 2007. Idea przyznawania wyróżnienia Złoty Żagiel została ustanowiona przez Zarząd Powiatu w Myśliborzu.Jest to wyróżnienie, które ma na celu uhonorowanie osób, instytucji i firm, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji i rozwoju Powiatu Myśliborskiego.

Wyróżnienia zostały przyznane w pięciu kategoriach

  • Gospodarczej
  • Kulturalno – Sportowo – Oświatowej
  • Produkt turystyczny
  • Osobowość Powiatu Myśliborskiego
  • Przyjaciel Powiatu Myśliborskiego

Zdobywcą nagrody „Złoty Żagiel” w kategorii gospodarczej została firma:

EKODARPOL z Dębna

Przedsiębiorstwo Produkcyjno HandloweEKODARPOL prowadzona jest przez Pana Zbigniewa Zubalę. Firmę wyróżniono za dynamiczny rozwój, stosowanie nowoczesnych technologii, oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

Zdobywcą nagrody „Złoty Żagiel” w kategorii Kulturalno – Sportowo – Oświatowej został:

Zespół ludowy „Giżynianki”

Zespół ludowy „Giżynanki” prowadzony jest przez Państwa Elżbietę i Jana Obłąk. Nagroda „Złoty Żagiel” została wręczona m.in. za osiąganie znaczących sukcesów na arenie ogólnopolskiej, pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, budowanie tożsamości, oraz aktywizację lokalnej społeczności.

Zdobywcą nagrody „Złoty Żagiel” w kategorii Produkt turystyczny otrzymał:

Pan Jerzy Bitel za Ośrodek Wypoczynkowy JANOWO

Ośrodek Wypoczynkowy JANOWO prowadzony jest przez Pana Jerzego Bitla. Wyróżnienie promocyjne zostało wręczone m.in. za stworzenie profesjonalnej oferty turystycznej, oraz promocję Powiatu Myśliborskiego.

Zdobywcą nagrody „Złoty Żagiel” w kategorii Osobowość Powiatu otrzymał:

Pan Anatol Wierzchowski

Pan Anatol Wierzchowski jest osobowością, która przyciąga do siebie młodych ludzi jak magnez. Wyróżnienie promocyjne „Złoty Żagiel” otrzymał za działalność artystyczną na przestrzeni lat. W młodych ludziach wszczepia miłość do kultury i sztuki. Jego podopieczni otrzymują liczne nagrody na przeglądach i festiwalach teatralnych.

Zdobywcą nagrody w kategorii „Złoty Żagiel” w kategorii Przyjaciel Powiatu otrzymał:

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Norbert Obrycki

Kategoria Przyjaciel Powiatu została ustanowiona dopiero w tym roku. Wyróżnienie to, może przyznać Starosta osobie dowolnej. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego został uhonorowany za zaangażowanie w życie społeczne i gospodarcze, oraz za wsparcie i życzliwość mieszkańcom powiatu myśliborskiego.

Na uroczystościach nie zabrakło również akcentu muzycznego. Jako pierwsze zaprezentowały się dwie młode artystki Magdalena Tkacz – wokal (studentka filologii polskiej w Szczecinie, oraz aktorka teatru KOD) oraz Joanna Pleszak – fortepian (absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu). Przybyłym gościom zaprezentowały dwa utwory. Pierwszym z nich był utwór z Kabaretu Starszych Panów „Kaziu, zakochaj się”. W rolę tytułowego Kazia wcielił się Radosław Nowicki kierownik artystyczny grupy „Łobuzy Jezusa” z Dębna. Drugi utwór „Przywiązanie” autorstwa Radka i Elizy Sikorskich był nastrojowy i liryczny. Solo na trąbce wykonał Krzysztof Kowalewski (absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, a obecnie pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu). Okazję do zaprezentowania się mieli również uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Myśliborza. Była to czteroosobowa grupa dzieci, która wystąpiła z utworem „Bingo Blues”. Na sam koniec zaprezentowała się dziecięco – młodzieżowa grupa muzyczna z Dębna „Łobuzy Jezusa”. Zespół wykonał dwa utwory. Był to utwór pt. „Aniołek”, który można posłuchać na autorskiej płycie zespołu jak również najnowszego utworu grupy pt. „Oryginalny”

galeria >>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!

 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Luty 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia