OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób fizycznych w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu   Z dniem 25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zaczęło...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-02-04 10:43:02

Sprawozdanie z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 31.01.2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu przy ul. Północnej 15 odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Obrady prowadził przewodniczący komisji Starosta Myśliborski Pan Andrzej Potyra. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wójt Gminy Boleszkowice oraz przedstawiciele gminy: Barlinek, Myślibórz i Nowogródek Pomorski. Zastępca Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z uwagi na brak możliwości uczestniczenia w posiedzeniu przesłała informacje dotyczące zagadnień zawartych w planie spotkania.

Głównym tematem posiedzenia było przygotowanie gmin do zimy oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznych warunków spędzania ferii zimowych. Poruszona została również sprawa przygotowania gmin do ewentualnych powodzi lub podtopień spowodowanych wiosennym topnieniem śniegu na południu kraju i wzrostem stanu wody w rzekach. Przedstawiciele Straży, Policji i Sanepidu przedstawili informacje o stanie bezpieczeństwa w Powiecie Myśliborski w 2018 r.

Pani Marzena Smolarek dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu przedstawiła działania, jakie prowadzi Sanepid w ramach „Bezpiecznych Ferii 2019”. Wystosowano pisma do Wójtów i Burmistrzów z pytaniem w jakim zakresie organizują wypoczynek dla dzieci i młodzieży w gminach, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości przygotowywania posiłków. Do dnia posiedzenia komisji nie stwierdzono w tym zakresie nieprawidłowości. Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu Dariusz Ufnowski poinformował o kontroli stanu technicznego pojazdów i trzeźwości kierowców. Policja organizuje również spotkania z młodzieżą o charakterze profilaktycznym związane z ruchem drogowym, cyberprzestępczością i cyberprzemocą. Przedstawiciel WOPR Pan Marek Kisły poinformował o sytuacji na obszarach wodnych. Grubość lodu to zaledwie 5-7 cm dlatego jest absolutny zakaz wchodzenia na lód. WOPR prowadzi działania profilaktyczne skierowane do młodzieży. Oprócz działań o charakterze informacyjnym dotyczącym bezpiecznego zachowania się na lodzie przeprowadzono ćwiczenia z XX Drużyną Nocną Harcerzy z ratownictwa lodowego. Młodzież odbyła szkolenie jak zachować się w razie załamania lodu. Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu Grzegorz Gonera przekazał, że odbyły się 2 spotkania z organizatorami wypoczynku dla dzieci i młodzieży, na których zostały poruszone sprawy bezpieczeństwa. Nie było zgłoszeń o wypadku załamania lodu pod ludźmi. Wójt gminy Boleszkowice Pan Jan Krzywicki przedstawił sytuację w gminie pod kątem przygotowania do zimy i ewentualnych wiosennych powodzi. Planowane są zakupy drona i quada w celu szybszego i dokładniejszego monitorowania 12 km odcinka wałów na Odrze. Posiadanie drona wyraźnie pomoże w lokalizowaniu bydła, które jest w stanie wolnego wybiegu i w chwilach zagrożenia jest trudne do lokalizacji. Bardzo dobry jest system komunikacji, wszyscy sołtysi mają telefony służbowe. Gmina posiada agregaty prądotwórcze, które na tę chwilę w pełni zabezpieczają potrzeby gminy.

Komendant Powiatowy Policji przedstawił stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w Powiecie Myśliborskim w 2018 r. Wykrywalność przestępstw wyniosła 83%, i jest to trzeci wynik w woj. Zachodniopomorskim. Największy wzrost nastąpił w wykrywalności kradzieży samochodów (wzrost o 42% w stosunku do 2017 r.). Wykrywalność drogowa była na podobnym poziomie jak w roku 2017. W styczniu 2019 r. KPP w Myśliborzu wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy, które zostały przekazane do komisariatów w Dębie i Barlinku. Zastępca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej omówił stan przeciwpożarowy za ostatnie miesiące starego roku i styczeń 2019 r. Poinformował, że przyjęto 124 zgłoszenia (52 pożary, 63 miejscowe zagrożenia, 10 fałszywych alarmów). Porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego jest to spadek o 30%. Dyrektor PPIS w Myśliborzu przedstawiła sytuację sanitarno-epidemiologiczną w powiecie. Sanepid myśliborski sprawuje nadzór nad 2600 obiektami. W roku 2018 przeprowadzono 1852 kontrole tj. o 40 kontroli więcej niż 2017 r. Przeprowadzono ponad 3500 badań i nałożono 125 mandatów głównie w obszarze żywienia. Sytuacja w zakresie chorób zakaźnych jest stabilna i porównywalna do lat poprzednich. Nie odnotowano przypadków wystąpienia zachorowań na odrę. Zastępca dyrektora Wody Polskie Pani Krystyna Bernacka przesłała pismo na temat postępu prac budowlanych wału cofkowego w miejscowości Chlewice – Namyślin. Termin oddania inwestycji zaplanowany jest na maj bieżącego roku. Stan zaawansowania prac można określić na około 50%. Dotychczas zrealizowano:

- roboty ziemne związane z formowanie nasypów oraz przejazdów przez wał,

- prace związane z wykonaniem stalowych ścianek szczelnych np. w miejscach kolizji wału z drogami,

- prace związane z uszczelnieniem wału,

- usunięto kolizję wału przeciwpowodziowego z wodociągiem.

Starosta Myśliborski Pan Andrzej Potyra podziękował wszystkim obecnym za udział w spotkaniu i zamknął obrady.

 

Wojciech Cheba
Biuro ds. Obronnych i Zarządzania Kryzysowego 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Sierpień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia