OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób fizycznych w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu   Z dniem 25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zaczęło...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-03-22 09:30:46

Finał III Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych w Szczecinie

W dniach 19 – 20.03.2019 r. w Ośrodku Teatralnym „KANA” w Szczecinie odbył się finał III Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych o tematyce profilaktycznej w zakresie przeciwdziałania używaniu wszystkich znanych substancji psychoaktywnych. Organizatorem przeglądu był Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

W Finale III Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych wzięły udział także reprezentanci powiatu myśliborskiego, którzy zostali wyłonieni podczas etapu powiatowego, który odbył się 20 lutego 2019 w Myśliborskim Ośrodku Kultury. Etap powiatowy organizowany był przez: Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu, Starostwo Powiatowe w Myśliborzu oraz Komendę Powiatową Policji w Myśliborzu.

Celem przedsięwzięcia było to, by uczniowie o problemie „dopalaczy”, alkoholu, powszechnej nikotyny opowiedzieli własnym językiem. Dla promotorów zdrowia to ważny i cenny przekaz. Spektakle zaprezentowane przez młodzież zwracały między innymi uwagę na rozpad więzi rodzinnych, brak kontaktu z rodzicami, rozmów, uwagi, na gonitwę życia. Często bywa tak, że młody człowiek nie znajduje oparcia w rodzinie, rodzice są bardzo zajęci swoimi sprawami, a czas, zainteresowanie i wyjście z problemów daje mu ktoś inny, kto proponuje na pozór proste rozwiązanie i szybką ulgę. Konsekwencje bywają bardzo dramatyczne. Prezentowane spektakle pokazywały nie tylko smutne scenariusze, ale również to jak powinno się postępować, z jakich wzorców czerpać, jak funkcjonować, jakie są alternatywy.

Swój punkt widzenia na scenie Teatru KANA w Szczecinie zaprezentowało 18 zespołów, w sumie 170 uczniów, z województwa zachodniopomorskiego, a wśród nich byli także reprezentanci powiatu myśliborskiego:

Grupa teatralna „TAKA PAKA” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Dąbrowskiego w Dębnie zagrała spektakl pt. „Sekret”, wyreżyserowany przez opiekuna grupy p. Joannę Symeniuk. Przedstawienie to oczarowało zarówno Jury jak i zgromadzoną publiczność. Młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Dębna zdobyli I miejsce oraz nagrodę publiczności.

Przedstawienie skierowane było nie tylko do dzieci i młodzieży, ale i do rodziców. Przestrzegało przed jednym ze sposobów wychowania, gdzie rodzice nieświadomie przyczyniają się do sięgania przez ich dzieci po narkotyki. Spektakl uczył, że narkotyki nie są sposobem radzenia sobie ze stresem i nie są właściwą drogą rozwiązywania problemów, ale są początkiem KOŃCA. Młodzi aktorzy pokazali proces upadku moralnego, rujnowania swojej przyszłości. Jednak widzowie mogli zobaczyć, że pojawia się nadzieja, poznali „sekret”, jak nie zmarnować swojego życia.

Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Barlinku zagrała spektakl „ Who Cares- kogo to obchodzi? Wyreżyserowany przez opiekuna grupy p. Monikę Goryńską. Spektakl został poświęcony zjawiskom społecznie nieakceptowanym. Poruszał problem uzależnień, przemocy, relacji międzyludzkich oraz rodziny. Przedstawiał sytuacje spotykane przez uczniów na co dzień, niestety nie wszyscy chcą je zauważyć i zrozumieć. Występ uczniów z Barlinka także zdobył uznania Jury, które przyznało im III miejsce.

Powiat myśliborski reprezentowała również grupa uczniów z Zespołu Szkół w Boleszkowicach. Zaprezentowali oni spektakl pt.” Planety Nadziei” wyreżyserowany prze opiekuna grupy p. Karolinę Kwiatkowska. Przedstawienie opowiadało o problemach współczesnego młodego człowieka. Bohater odkrywając niebezpieczeństwa związane z sięganiem po narkotyki i alkohol, poznawał tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego.

 

Laureaci I miejsca i nagrody Publiczności „ Taka Paka” SP 3 Dębno

Laureaci III miejsca Grupa teatralna z SP 1 w Barlinku

 

  

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Lipiec 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia