W związku z wystąpieniem w m. ROŚCIN  Gmina Myślibórz ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków zaleca się hodowcom drobiu w gospodarstwach przyzagrodowych, zachować daleko idącą ostrożność i zapobiegliwość, *****...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-09-10 14:53:51

Dożynki Powiatowe 2019

Początek września w tradycji polskiej związany jest z dożynkami.

Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbywały się 7 września na Stadionie sportowym w Boleszkowicach i były połączone z II Jarmarkiem Boleszkowickim

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Polową Dziękczynną, której przewodniczył Proboszcz Parafii Boleszkowice Ks.  Adam Ścibek.

W trakcie oficjalnej części przemówienia wygłosili: Starosta Myśliborski Andrzej Potyra oraz Wójt Gminy Boleszkowice Jan Krzywicki, którzy szczególnie podziękowali wszystkim rolnikom  za wysiłek i zaangażowanie jakie wkładają uprawiając ziemię tym samym życzyli im zawsze udanych plonów, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

Starostowie dożynek Państwo Renata i Krzysztof Matuszewscy z Gudzisza  uroczyście przekazali  chleb dożynkowy na ręce Starosty Myśliborskiego Andrzeja Potyry i Wójta Gminy Boleszkowice Jana Krzywickiego, którzy następnie  podzielili  chleb między  wszystkich zebranych  na uroczystości  dożynkowej.

Tradycją każdych dożynek powiatowych jest  konkurs na „Najpiękniejszy Powiatowy wieniec dożynkowy”, którego celem jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych ze Świętem Plonów.
W tym roku  miejsce I  i  nagrodę w kwocie 1.000 zł  otrzymał wieniec wykonany  przez Sołectwo  Kierzków, gm. Myślibórz.

Kolejne miejsca zajęli:

II  i  nagrodę o  wartości 700 zł  otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Giżyn,

     gm.   Nowogródek Pomorski,

III i nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Gudzisz,

     gm. Boleszkowice,

IV i  nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Warnice

     gm. Dębno,

V i  nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Rychnów,

    gm. Barlinek.

            Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpiły lokalne zespoły: KARSZCZANKI z Karska, GIŻYNIANKI z Giżyna, MYŚLANIE z Myśliborza oraz PLATERÓWKI z Boleszkowic.

Podczas dożynek odbył się konkurs plastyczny dla dzieci pn.”Nie piję, nie pale, żyję wspaniale”, konkurs kulinarny „EKOSMAKI” oraz inne konkursy, w których mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy dożynek; rzut  kaloszem, rzut jajkiem, przeciąganie linii oraz przeciąganie ciągnika.

Dla dzieci były zapewnione atrakcje;  animator, zamki dmuchane oraz painball.

Podczas dożynek zaprezentowane zostały stoiska promocyjne; Powiatu Myśliborskiego,  gmin z terenu  powiatu oraz ich partnerów,

Wieczór dożynkowy umilił zespół „EXPLOSION” natomiast  gwiazdą wieczoru był Zespół „Budka Band” , którego występ rozpoczął taneczną zabawę pod chmurką trwającą do późnych godzin nocnych.

Starosta Myśliborski składa ogromne podziękowania  wszystkim, którzy włączyli się w organizację dożynek powiatowych oraz wszystkim gościom i mieszkańcom Powiatu Myśliborskiego za obecność podczas uroczystości Dożynek Powiatowych.

 

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ 2

„Administrator, informuje, że w razie powstania roszczenia w zakresie przetwarzania danych osobowych poprzez udostępnienie fotografii na stronie internetowej Powiatu, należy zgłosić się do Administratora danych osobowych Powiatu Myśliborskiego”


 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Luty 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia