2019-09-10 14:53:51

Dożynki Powiatowe 2019

Początek września w tradycji polskiej związany jest z dożynkami.

Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbywały się 7 września na Stadionie sportowym w Boleszkowicach i były połączone z II Jarmarkiem Boleszkowickim

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Polową Dziękczynną, której przewodniczył Proboszcz Parafii Boleszkowice Ks.  Adam Ścibek.

W trakcie oficjalnej części przemówienia wygłosili: Starosta Myśliborski Andrzej Potyra oraz Wójt Gminy Boleszkowice Jan Krzywicki, którzy szczególnie podziękowali wszystkim rolnikom  za wysiłek i zaangażowanie jakie wkładają uprawiając ziemię tym samym życzyli im zawsze udanych plonów, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Starostowie dożynek Państwo Renata i Krzysztof Matuszewscy z Gudzisza  uroczyście przekazali  chleb dożynkowy na ręce Starosty Myśliborskiego Andrzeja Potyry i Wójta Gminy Boleszkowice Jana Krzywickiego, którzy następnie  podzielili  chleb między  wszystkich zebranych  na uroczystości  dożynkowej.

Tradycją każdych dożynek powiatowych jest  konkurs na „Najpiękniejszy Powiatowy wieniec dożynkowy”, którego celem jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych ze Świętem Plonów.
W tym roku  miejsce I  i  nagrodę w kwocie 1.000 zł  otrzymał wieniec wykonany  przez Sołectwo  Kierzków, gm. Myślibórz.

Kolejne miejsca zajęli:

II  i  nagrodę o  wartości 700 zł  otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Giżyn,

gm.   Nowogródek Pomorski,

III i nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Gudzisz,

gm. Boleszkowice,

IV i  nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Warnice

gm. Dębno,

V i  nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Rychnów,

gm. Barlinek.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpiły lokalne zespoły: KARSZCZANKI z Karska, GIŻYNIANKI z Giżyna, MYŚLANIE z Myśliborza oraz PLATERÓWKI z Boleszkowic.

Podczas dożynek odbył się konkurs plastyczny dla dzieci pn.”Nie piję, nie pale, żyję wspaniale”, konkurs kulinarny „EKOSMAKI” oraz inne konkursy, w których mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy dożynek; rzut  kaloszem, rzut jajkiem, przeciąganie linii oraz przeciąganie ciągnika.

Dla dzieci były zapewnione atrakcje;  animator, zamki dmuchane oraz painball.

Podczas dożynek zaprezentowane zostały stoiska promocyjne; Powiatu Myśliborskiego,  gmin z terenu  powiatu oraz ich partnerów,

Wieczór dożynkowy umilił zespół „EXPLOSION” natomiast  gwiazdą wieczoru był Zespół „Budka Band” , którego występ rozpoczął taneczną zabawę pod chmurką trwającą do późnych godzin nocnych.

Starosta Myśliborski składa ogromne podziękowania  wszystkim, którzy włączyli się w organizację dożynek powiatowych oraz wszystkim gościom i mieszkańcom Powiatu Myśliborskiego za obecność podczas uroczystości Dożynek Powiatowych.

GALERIA ZDJĘĆ 2

„Administrator, informuje, że w razie powstania roszczenia w zakresie przetwarzania danych osobowych poprzez udostępnienie fotografii na stronie internetowej Powiatu, należy zgłosić się do Administratora danych osobowych Powiatu Myśliborskiego”

Wrzesień 2019