KOMUNIKAT STAROSTY MYŚLIBORSKIEGO Starosta Myśliborski, działając na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-10-28 08:11:58

Spotkanie z siostrą zakonną z Kenii w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

W środę 23 października do Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu zawitał niecodzienny gość – siostra Grace z Kenii. Poprosiliśmy swoich uczniów, aby podzielili się swoimi przemyśleniami po tym spotkaniu. Oto co napisali:

„Spotkanie z siostrą zakonną Grace, które odbyło się 23.10 bardzo mnie zaciekawiło. Siostra zakonna opowiadała o wielu rzeczach, które maję miejsce w Kenii o których nie miałam pojęcia. Dowiedziałam się o zwyczajach tam panujących i o problemach, z którymi ludzie tam maja do czynienia. Bardzo ciekawa była prezentacja ozdób i odzieży, którą w tamtejszych terenach się nosi. Spotkanie z siostrą Grace było bardzo ciekawe.”

„Dnia 23 października odbyło się spotkanie z siostrą zakonną z Kenii. Siostra o imieniu Grace jest misjonarką w małej miejscowości Kippsing. Misjonarka opowiadała nam jak wygląda życie uczniów w Kenii. Pokazała nam biżuterię noszoną przez miejscowe kobiety. Spotkanie wzbudziło w nas współczucie i chęć do pomagania innym.”

„Spotkanie z siostrą zakonną Grace, które odbyło się 23.10.19 r. bardzo mi się podobało. Dowiedziałam się bardzo dużo ciekawych informacji o Kenii. Te ciekawostki wywołały dużo emocji m. in. smutnych i radosnych. Teraz już wiem jak żyje się w Kenii. Ludzie mają tam bardzo trudne warunki, które im nie sprzyjają. Trudną sytuacją w tamtych stronach jest edukacja dzieci. My w tych czasach mamy udogodnienia, oni natomiast trudne i ciężkie warunki.”

„Spotkanie z siostrą zakonną Grace było bardzo ciekawe i inspirujące. Siostra opowiadała o problemach dzieci w Kenii i jak im pomaga. Siostra Grace opowiedziała nam o misjach, które polegają na pomaganiu tym dzieciom. Dzięki siostrze większość z nas uświadomiła sobie o problemach, które dotykają dzieci w Afryce i zainspirowała nas do działania.”

„W środę 22.10.2019 r. odbyło się powitalne spotkanie z siostrą zakonną z Kenii. Odwiedziła nas w celu przekazania nam informacji o misjach. Wiele pomocy niosą siostry Felicjanki ze Szczecina. Były podziękowania i mogliśmy zapytać o wszystko.”

„Siostra zakonną Grace odwiedziła naszą szkołę. Opowiedziała nam trochę o sobie i o dzieciach w Kenii. Dowiedzieliśmy się jakie są tam ciężkie warunki życia dla dzieci i dorosłych, z jakimi trudnościami muszą się codziennie zmierzać.”

„Prezentacja siostry Grace była bardzo interesująca. Przedstawiła nam ona w ciekawy sposób życie ludzi w Kippsing. Pokazała nam również dodatki i biżuterię jaka noszą kobiety w tamtejszych rejonach. Siostra mówiła po angielsku, więc mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę w tym języku. Prezentacja bardzo mi się spodobała i cieszę się z takich wydarzeń w naszej szkole.”

„Spotkanie z siostrą zakonną Grace z Kenii było bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Siostra w ciekawy i skrupulatny sposób opowiedział o życiu codziennym na misjach w Kippsing. Świetnym dopełnieniem całej prezentacji, był nie tylko pokaz slajdów, ale również przedstawienie przedmiotów wykonanych przez tamtejszą ludność. Dzięki jasnemu i dobrze dobranemu przekazowi wiele interesujących informacji dotarło do wszystkich uczniów. Wizyta siostry Grace zdecydowanie przybliżyła nam temat misji i uświadomiła nam jak bardzo są potrzebne.”

„Spotkanie z siostrą Grace było bardzo interesujące. Siostra podzieliła się z nami informacjami na temat życia dzieci w Kenii. Spotkanie wywołało u mnie smutek ale także chęć pomocy dzieciakom z Kenii. Mam nadzieję, że nasza szkoła przyłączy się do projektu adopcji na odległość, ponieważ byłaby to bardzo szlachetna pomoc.”

„Spotkanie z siostrą Grace dnia 23.10. 2019 r. było wydarzeniem niesamowitym. Dowiedzieliśmy się wiele o Kenii i misjach siostry zakonnej. Mieliśmy okazję zobaczyć rzeczy zrobione własnoręcznie-naszyjniki, korale. Uzmysłowiliśmy sobie w jakich warunkach żyją inni ludzie i że tam nie ma warunków do poszerzania swojej wiedzy.”

„W tę środę naszą szkołę odwiedziła siostra zakonna Grace, która pochodzi z Kenii. W związku ze specjalnym rozkazem papieża, który uczynił miesiąc październik miesiącem misyjnym, siostra zdecydowała się na wypełnienie swoich misji w Polsce. Siostra Grace opowiadała o pomocy jaka otrzymała jej wioska od wspólnot w szczecinie. Dzięki nim dzieci z jej wioski mogą chodzić do przedszkoli i szkół. Niesamowitą rzeczą w tym spotkaniu były także biżuteria i chusty, które siostra przywiozła z Kenii, aby podzielić się z nami swoja kulturą. To spotkanie było dla nas świetną nauką.”

Uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego

  

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Czerwiec 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia