KOMUNIKAT STAROSTY MYŚLIBORSKIEGO Starosta Myśliborski, działając na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-10-31 08:10:47

Otwarte Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Województwa Zachodniopomorskiego w broni pneumatycznej w Myśliborzu

Po raz czwarty w dniu 26 października 2019 r. na terenie strzelnicy Gminy Myślibórz odbyły się Otwarte  Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Województwa Zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej w konkurencjach karabin i pistolet - 30 strzałów. Przedsięwzięcie to realizowane było w ramach zadania publicznego UMiG Myślibórz pn.: "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2019 roku". Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu  i Zachodniopomorska Organizacja Wojewódzka LOK w Szczecinie.

Zawody były podsumowaniem  wielomiesięcznych treningów i zawodów gminnych, powiatowych i rejonowych młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich z terenu województwa i oceniane były w systemie  drużynowym i indywidualnym osobno w każdej grupie szkolnej z podziałem na szkoły podstawowe i średnie oraz  dorośli. Były również dla organizatorów oraz władz administracyjnych i samorządowych ziemi myśliborskiej promocją regionu oraz osiągnięć strzeleckich myśliborskiej młodzieży. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary i medale ufundowane przez organizatorów oraz drobne upominki ufundowane przez sponsorów, w tym Nadleśnictwo Myślibórz, Burmistrza Myśliborza – pana Piotra Sobolewskiego oraz Starostwo Powiatowe w Myśliborzu.

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiły czteroosobowe zespoły z województwa zachodniopomorskiego oraz zawodnicy indywidualni.

Konkurencje strzeleckie obejmowały strzelanie z karabinka i pistoletu - trzech serii po 10 strzałów do tarcz właściwych dla danego rodzaju broni w czasie 30 min dla każdego zawodnika.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze, a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: Marian Głowacki oraz p. Zenon Kraszewski oraz p. Andrzej Olejarz. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Dariusz Kufel z LOK Pyrzyce - sędzia strzelectwa sportowego i jednocześnie trener strzelectwa pracujący z pyrzycką młodzieżą. Biuro obliczeń wyników przy użyciu elektronicznego sprzętu obliczeniowego prowadził p. Roman Czernielewski wraz z zawodniczką z Myśliborza – p. Oliwią Mikołajewicz. Kierownictwo  zawodów sprawował  p. Waldemar Świeciak z Biura Zarządu ZOW LOK ze Szczecina. W przerwie uczestnicy zawodów oraz kadra, opiekunowie i zaproszeni goście mieli zapewniony smaczny posiłek przygotowany przez  pracowników gastronomi Firmy „SOWA” oraz  na bieżąco - słodkości i napoje.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zwycięstwo drużynowe w kategorii karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny wywalczyła reprezentacja ZP LOK Myślibórz w składzie: Patryk Dąbrowski, Julia i Maja Szondelmajer oraz  Wiktoria Karwecka  przed ekipą z Pyrzyc. 

Indywidualnie I miejsce w karabinie pneumatycznym w kat. szkół podstawowych wystrzelał Dąbrowski Patryk (SP nr 3 Myślibórz) przed Kacprem Rutkowskim i Dominiką Adach W kat. młodzieży szkoły średniej I miejsce wywalczyła Julia Szondelmajer (ZS im. N.Polskich Myślibórz przed Oliwią Trojanowską i Dawidem Adach.

Indywidualnie I miejsce w pistolecie pneumatycznym w kat. szkół podstawowych wystrzelała Maja Szondelmajer (MKP Myślibórz) przed Amelią Adach z ZP LOK  Pyrzyce.

W kat. młodzieży szkół średnich lat I miejsce zajęła Wiktoria Karwecka (MKP Myślibórz) przed Jaśminą Gruszkoś. 

W grupie seniorskiej (opiekunowie i trenerzy) triumfował p. Andrzej Olejarz z Myśliborza, a II i III miejsce przypadło p. Oliwii Mikołajewicz i p. Romanowi Czernielewskiemu.

Na uroczystym  podsumowaniu wyników zwycięzcom zawodów wywalczone trofea oraz upominki wręczali w imieniu organizatorów i sponsorów p. Franciszek Bąk – Prezes Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Szczecinie i w imieniu Starosty Myśliborskiego p. Mariusz Norsesowicz – członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Myśliborzu.

Na zakończenie Mistrzostw Pan Frańciszek Bąk oraz Mariusz Norsesowicz wyróżnili myśliborskich działaczy listami gratulacyjnym oraz podziękowaniami za działalność szkoleniową myśliborskiej młodzieży p. Andrzeja Olejarza, Mariana Głowackiego i Zenona Kraszewskiego. Natomiast p. Roman Czernielewski został uhonorowany medalem „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju „ przyznanym przez Prezydium Zarządu Głównego LOK w Warszawie.

Nie zapomniano również o najmłodszym uczestniku turnieju – 11-o letniej Ameli Adach która otrzymała okazały puchar i torebkę z upominkami ufundowanymi przez Zarząd LOK w Myśliborzu.

Organizatorzy dziękują serdecznie kadrze trenerskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę w trakcie turnieju, natomiast Burmistrzowi Myśliborza, Nadleśnictwu Myślibórz, Kołu Łowieckiemu "Jeleń" z  Myśliborza, firmom SEC, EUROMET, PSS SPOŁEM oraz Exclusive Meble i ARKOM - Wiesław Opulski za wsparcie działań organizatorów w realizację bardzo dobrej oprawy całego turnieju.

                                                                                  Tekst : Janusz Szyszko

                                                                                Foto: Piotr Czaczka

 

GALERIA ZDJĘĆ 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Czerwiec 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia