Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 roku – Wigilia Wydziały Starostwa Powiatowego w Myśliborzu będą czynne do godziny 12:00 ***** OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych...

2019-11-15 10:22:20

INFORMACJA Zarządu Powiatu w Myśliborzu w sprawie Szpitala w Dębnie

Dnia 12 listopada 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu w Myśliborzu, na które został zaproszony Pan Paweł Bakun – Dyrektor SPZOZ MSWiA w Szczecinie. W posiedzeniu Zarządu udział wzięli m.in.: Pan Tomasz Bieńczak – Kierownik Wydziału Organizacyjnego SPZOZ MSWiA w Szczecinie, Zastępca Burmistrza Dębna – Pani Joanna Stąsiek-Janicka oraz radni Rady Powiatu w Myśliborzu.

Podczas tego spotkania Dyrektor SPZOZ MSWiA w Szczecinie przedstawił aktualny stan zaawansowania prac związanych z przejęciem Szpitala w Dębnie przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie, udzielał odpowiedzi na pytania kierowane przez uczestników spotkania oraz przedstawił harmonogram działań, które w Jego ocenie powinny doprowadzić w drugiej połowie miesiąca grudnia br. do podpisania Umowy nabycia Szpitala przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie. Na zakończenie spotkania Dyrektor zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby do 15 listopada br. Ministerstwo otrzymało analizę finansową Szpitala w Dębnie oraz  proces zbilansowania się jego działalności do 2024 roku. Dodatkowo poinformował, że w przypadku zgody Ministra na przejęcie Szpitala w Dębnie – na podpisanie aktu notarialnego wystarczy kilka dni.

GALERIA ZDJĘĆ

Dnia 14 listopada br. Starosta Myśliborski otrzymał z Sekretariatu Departamentu Zdrowia e-maila w sprawie planowanego spotkania w Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, z którego wynika, że spotkanie nie może się odbyć w wyznaczonym wcześniej terminie z uwagi na oczekiwanie na uzupełnienie dokumentacji przez Pana Pawła Bakuna, Dyrektora SPZOZ MSWiA w Szczecinie w sprawie przejęcia Szpitala w Dębnie.

SKAN E-MAILA Z DEPARTAMENTU ZDROWIA

W związku z docierającymi informacjami często sprzecznymi i nieodpowiadającymi stanowi faktycznemu w sprawie przejęcia Szpitala w Dębnie przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie -  Zarząd Powiatu w Myśliborzu na posiedzeniu w dniu 14 listopada br. podjął Uchwałę Nr 79/280/2019 w sprawie przedstawienia stanowiska dotyczącego Szpitala w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o., w którym zaprzecza wszelkim formalnym i nieformalnym doniesieniom jakoby zaprzestał i zaniechał wykonywania dalszych czynności mających na celu sfinalizowanie kwestii dotyczących przejęcia Szpitala w Dębnie przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie.

Zarząd Powiatu w Myśliborzu podejmuje w dalszym ciągu wszelkie niezbędne działania zmierzające do kontynuacji działalności leczniczej Szpitala w Dębnie w strukturach SPZOZ MSWiA w Szczecinie.

SKAN UCHWAŁY ZARZĄDU POWIATU W MYŚLIBORZU

Grudzień 2019