Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu  w czasie stanu epidemicznego? We wszystkich lokalizacjach starostwa przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa obywateli bez konieczności wcześniejszego umawiania...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2020-02-06 08:29:01

Jubileusz powstania placówki

Grudzień - ostatni miesiąc roku, miesiąc podsumowań oraz analizy swoich całorocznych działań. Dla nas ten rok 2019 jest szczególnym rokiem bo oto właśnie mija 40 lat od powstania naszej placówki.

Długo by wymieniać szkoły, których reprezentacje odwiedziły nas przez te wszystkie lata, próbować ogarnąć niezliczone rzesze dzieci, które zawitały w nasze progi. Dlatego nawet nie próbujemy tego robić, ale z ogromną radością spoglądamy wstecz i dziękujemy za każde dziecko i za każdego wychowawcę, których było dane nam spotkać, za całą gamę emocji dostarczanych nam przez naszych wychowanków, za tyle pięknych wspólnych lat.
Dziękujemy wszystkim, z którymi na co dzień mamy styczność - Wasza życzliwość pomaga nam z niesłabnącą siłą służyć dzieciom.

Nie będzie tabelek, nie będzie żadnych liczb, nie będziemy się rozliczać, chcemy nietypowo zakończyć ten rok. Oddajemy głos naszym stałym bywalcom, którzy zechcieli podzielić się swoimi refleksjami i wspomnieniami związanymi z naszą placówką. Będzie to relacja cudownej wychowawczyni – Pani Haliny Bielawskiej ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Któż lepiej opowie o nas i naszej działalności jak nie nasi wieloletni odbiorcy? I choć grono wychowawców, którzy wracają do nas od lat jest spore, nie możemy wszystkich zacytować – wybaczcie. Jednak Wszystkim Wam dziękujemy całym sercem. A Tobie- Halinko kłaniamy się nisko.

Po raz pierwszy kilkoro dzieci z mojej klasy III wyjechało do Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu w roku 1989 roku. Dzieci wtedy przebywały w DWDz bez nauczyciela i uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych realizując podstawę programową oraz uczestnicząc w innych formach zajęć. Otrzymywałam od dzieci listy, w których pisały, że są bardzo zadowolone z pobytu.

W 2011 r. w ramach realizacji projektu „Szansa dla ucznia” odbył się bardzo udany wyjazd na weekendowy wypoczynek dla uczniów całej naszej szkoły. Byłam wtedy wychowawcą klasy pierwszej i wszystkie dzieci bardzo dobrze się tam czuły i poradziły sobie – przy wsparciu wychowawców z DWDz - w nowej dla nich sytuacji.

Realizując program wychowawczo- profilaktyczny taką moją tradycją stał się weekendowy wyjazd z uczniami klasy III. Ofertę ośrodka proponuję rodzicom na zebraniu. Dla uczniów jest to przeważnie pierwszy wyjazd bez rodziców. Zarówno dzieci, jak i rodzice, bardzo przeżywają pierwsze dłuższe rozstanie, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca, a takim sprawdzonym od lat jest Dom Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Proponuję tę ofertę spośród wielu dostępnych ze względu na walory środowiskowe jakie ma do zaoferowania miasto Myślibórz - piękne położenie nad jeziorem, tuż obok plaży miejskiej oraz bezpieczeństwo dzieci, które mogą spędzać czas na powietrzu w wymarzonych dla siebie warunkach - na boiskach i placach zabaw.

Również nie bez znaczenia jest oferta cenowa za pobyt i odległość 30 kilometrów od miejsca zamieszkania, która nie wiąże się z wysokimi kosztami przywiezienia i odebrania dzieci. Najważniejsze jednak jest to, że dzieci już w momencie gdy wyjeżdżają deklarują rodzicom
i wychowawcy, że chciałyby tu jak najszybciej wrócić.       

Podczas pobytu doskonalą swoje umiejętności samoobsługowe, uczą się współpracy w grupie i odpowiedzialności, integrują się jako zespół klasowy, a wychowawcy dają możliwość lepszego poznania swoich uczniów.

Oferta zajęć jest bardzo bogata, nie sposób wykorzystać ją podczas jednego pobytu. Nauczyciele DWDz sprawnie nadzorują i przeprowadzają wszystkie zajęcia. Atutem również są dobre warunki mieszkaniowe i smaczna domowa kuchnia. Dla mnie ważne jest przy uzgadnianiu zajęć dla dzieci to, że kadra nauczycielska jest mi od lat znana. Są to osoby, które od lat pracują z profesjonalnym przygotowaniem. Wiem, że zależy im na tym, by dzieci były bezpieczne i dobrze się czuły podczas pobytu. Wychowawcy mają duże doświadczenie w tej specyficznej pracy, potrafią bardzo szybko nawiązać kontakt z dziećmi i wychowawcą oraz dostosować zajęcia do specyfiki grupy. Cechuje ich wysoka kultura i jednocześnie przestrzegają w swojej pracy procedur
i standardów.

Po powrocie z Myśliborza dzieci bardzo długo wspominają zdarzenia z pobytu w ośrodku, potrafią samodzielnie zorganizować i przeprowadzić poznane gry i zabawy. Pamiętają i wspominają wychowawców z DWDz. Nie brakuje zabawnych sytuacji, a wspomnienia z takich wyjazdów pozostają na całe życie o czym przekonuję się rozmawiając z absolwentami naszej szkoły.
Cieszy mnie to, że jest takie miejsce, gdzie dzieci uczą się przez zabawę i wypoczywają. Zawsze polecam tę wartościową ofertę wszystkim, którzy chcieliby zorganizować swoim dzieciom wypoczynek.

 

Halina Bielawska
Szkoła Podstawowa w Sarbinowie 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia