Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu  w czasie stanu epidemicznego? We wszystkich lokalizacjach starostwa przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa obywateli bez konieczności wcześniejszego umawiania...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2020-08-27 09:22:18

Festyn Historyczny, Festiwal Maszyn Oblężniczych i VI Bieg Śladami Templariuszy w Chwarszczanach

22 sierpnia w sobotę w Chwarszczanach odbyły się trzy wydarzenia plenerowe – VI Bieg Przełajowy Śladami Templariuszy, III Festiwal Machin Oblężniczych i XIV Festyn Historyczny Słowianie i Templariusze, zorganizowane przez Muzeum Templariuszy, Fundację Droga Lotha i Stowarzyszenie Templum. Było kameralnie i radośnie.  Dzień rozpoczęły zawody biegowe. Pozytywne doznania na leśnej trasie wzmacniał padający deszcz i pyszne błotko. Na wszystkich biegaczy na mecie czekała specjalna edycja chwarszczańskich medali, w tym roku oznaczonych pamiątkowym napisem „COVID-19”. Po wręczeniu uczestnikom nagród ufundowanych przez Starostę Myśliborskiego nastąpiło otwarcie pozostałych dwóch wydarzeń. Przestało padać, a na łące pojawili się średniowieczni rzemieślnicy, damy i rycerze oraz machiny oblężnicze. Stowarzyszenie Templum i wolontariusze poprowadzili dawne gry i zabawy dla dzieci.W godzinach popołudniowych odbyły się spontaniczne, treningowe potyczki rycerskie na miecze i zbroje. Przez cały dzień byli z nami grajkowie z zespołu HUSKARL, którzy popisywali się brawurowymi aranżacjami średniowiecznych przebojów – a wszystko bez nagłośnienia i w plenerze. Spragnieni wrażeń mogli posłuchać rycerskich gawęd o koronawirusie i spróbować sił w walce na piankowe miecze z prawie prawdziwym templariuszem. Dzień zakończono ogniskiem przy którym koncertował zespół Huskarl.
Wszystkie wydarzenia zostały zorganizowane w oparciu o regulamin związany z ustawowymi obostrzeniami dotyczącymi pandemii COVID-19. Regulamin został zaakceptowany przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Myśliborzu.  W trakcie obowiązywało jedno wejście, pomiar temperatury ciała, dezynfekcja rąk, noszenie maseczek przy stoiskach i na miejscach pokazów - gdzie gromadzili się odwiedzający. Podczas imprezy na miejscu odbyła się kontrola wykonana przez PSSE i Policję, która wykazała, że organizatorzy spełnili określone wcześniej warunki sanitarno-epidemiologiczne. Żyjemy w czasach szczególnych i niepewnych, tym bardziej należy docenić wkład wszystkich wolontariuszy, którzy pomogli w organizacji wydarzeń. Wielkie, wielkie podziękowania i szacunek.
Podziękowania dla organizatorów. Dla Joerga za ogrom działań logistycznych i podobnie dla Kasi i Jarka z Fundacji Droga Lotha i dla Marcina za przygotowanie i kierowanie zespołem wolontariuszy Stowarzyszenia Templum.  Niezwykłym wyzwaniem była organizacja biegu przełajowego. W przeszłości przygotowanie zawodów wspomagali liczni wolontariusze. W tym roku nie byłoby zawodów bez wsparcia radnego Gminy Dębno Mirosława Napieracza i Pań, które zorganizowały Biuro Zawodów – Wioletty Drzewińskiej (Zarząd Powiatu w Myśliborzu), Alicji Sopińskiej (Rada Miejska w Dębnie), Danuty Podbereskiej i Magdaleny Kuli. Serdecznie dziękujemy.                                                                                 
Wyrazy wdzięczności i szacunku dla członków Stowarzyszenia Templum i zespołu eksploratorów – wolontariuszy, którzy pomagali przy biegu i zorganizowali gry i zabawy dla dzieci. Razem działamy nie pierwszy raz, bo razem możemy więcej. Dzisiaj gry i zabawy, a jutro ruszamy w teren w ramach Projektu Słowianie i Templariusze.Podziękowania dla wszystkich grup rekonstrukcyjnych i odtwórców indywidualnych, podziękowania dla Tych mieszkańców Chwarszczan, którzy okazali się przyjaciółmi naszych idei, podziękowania dla wspierających nas instytucji gminnych i indywidulanych darczyńców.
Szczególne podziękowania dla Pana Starosty Myśliborskiego Andrzeja Potyry za objęcie naszych działań Honorowym Patronatem i konkretne wsparcie. Współdziałamy razem nie od dziś. Pan Starosta jest jednym z inicjatorów chwarszczańskiego biegu przełajowego. Pierwsze zawody odbyły się w sierpniu 2008 roku. Dziękujemy również wszystkim tym, których przez nieuwagę mogliśmy pominąć. Do zobaczenia za rok.

 

Przemysław Kołosowski

<<GALERIA>> 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia