Komunikat z zawodów o mistrzostwo powiatu w trójboju obronnym

Dębnowscy działacze Ligi Obrony Kraju zorganizowali po raz pierwszy zawody o Mistrzostwo Powiatu w Trójboju Obronnym. Impreza odbyła się 17 września br. na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji (teren przy plaży miejskiej) w Dębnie. Zaproszenia do udziału w zawodach wraz z regulaminami zostały wysłane pocztą elektroniczną na adresy wszystkich pięciu gmin powiatu myśliborskiego oraz do zaprzyjaźnionych działaczy LOK z Witnicy.  W imprezie zorganizowanej, w niestety mało sprzyjających warunkach atmosferycznych, przy padającym, na szczęście lekkim deszczu i wiejącym wietrze, było zaangażowanych 25 osób.

Zawody składały się z trzech konkurencji: strzelania do tarczy (13 strzałów, ocenianych 10 najlepszych), strzelania do tarcz uchylnych tzw. zapadek (5 strzałów) oraz 5 rzutów granatem na celność. O kolejności w rywalizacji indywidualnej decydowała łączna suma punktów z trzech konkurencji. W rywalizacji drużynowej gmin brano pod uwagę wyniki trzech najlepszych zawodników.

Wyniki:

Drużynowo:

1. Gmina Witnica
  2. Gmina Dębno
  3. Gmina Myślibórz

Kobiety

1. Baranowicz Justyna – 150 pkt. (tarcza - 95 p., zapadki - 30 p., granat - 25 p.)
  2. Rębiasz Wiktoria – 129 pkt. (tarcza - 89 p., zapadki - 10 p., granat - 30 p.)
  3. Szóstka Ewelina – 69 pkt. (tarcza - 64 p., zapadki – 0 p., granat - 5 p.)

Mężczyźni

1. Piątkowski Andrzej – 156 pkt. (tarcza - 91 p., zapadki - 30 p., granat - 35 p.)
  2. Kluczenko Stefan – 153 pkt. (tarcza - 88 p., zapadki - 50 p., granat - 15 p.)
  3. Piątkowski Jan – 142 pkt. (tarcza - 87 p., zapadki - 20 p., granat - 35 p.)

Młodzież starsza

1. Kuczyński Filip – 152 pkt. (tarcza - 82 p., zapadki - 40 p., granat - 30 p.)
  2. Rębiasz Wiktoria – 129 pkt. (tarcza - 95 p., zapadki - 30 p., granat - 25 p.)
  3. Szóstka Łukasz – 112 pkt. (tarcza - 82 p., zapadki - 20 p., granat - 10 p.)

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale, statuetki oraz dyplomy. Impreza była współfinansowana w ramach zadania publicznego Powiatu Myśliborskiego - Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2022 r.

Zawody przeprowadzili dębnowscy działacze LOK: Stefan Olobry, Grzegorz Pierechod, Adam Kaczmarczyk i Andrzej Kowalski oraz Marian Piątkowski (sędzia główny zawodów). Pomocy technicznej udzielił Sławomir Dunaj pracownik OSiR Dębno.