OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób fizycznych w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu   Z dniem 25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zaczęło...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

Aktualności

Zapraszam do zapoznania się z informacjami


Myślibórz, dnia 19 sierpnia 2019 roku

Do 21 sierpnia, godz. 23:59 można głosować na wybrane projekty powiatowe i regionalne w Programie Społecznik za pomocą platformy internetowej https://pomorzezachodnie.wybiera.pl i tym samym wskazać projekty, na których realizacji nam zależy. Każda osoba, która ukończyła 16 lat może wziąć udział w głosowaniu oddając swój głos na 3 inicjatywy o zasięgu wojewódzkim oraz 1 głos na inicjatywę o zasięgu powiatowym (wg miejsca zamieszkania – wybrane powiaty).

Aby głos był ważny należy głosować podając swój adres e-mail oraz datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody, a następnie WAŻNE - kliknąć w link potwierdzający podany w wiadomości e-mail.

Serdecznie zachęcam Państwa:

Jak pokazały statystyki udostępnione w dniu wczorajszym, wielu projektom brakuje jeszcze sporo głosów, by zdobyć wymarzone dofinansowanie: http://www.wws.wzp.pl/program-spolecznik/czastkowe-statystyki-glosowania-mieszkancow

Minimalna ilość głosów niezbędna do otrzymania dofinansowania przez poszczególne projekty wskazana jest tutaj: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Budzet/s/47/zasady_glosowania_mieszkancow

Myślibórz, dnia 7 sierpnia 2019 roku

POMORZE ZACHODNIE WYBIERA – GŁOSOWANIE NA INICJATYWY REGIONALNE SPOŁECZNIKA

Od dziś, tzn. 7 sierpnia można głosować na wybrane projekty powiatowe i regionalne w Programie Społecznik
za pomocą platformy internetowej https://pomorzezachodnie.wybiera.pl i tym samym wskazać projekty,
na których realizacji nam zależy. Każda osoba, która ukończyła 16 lat może wziąć udział w głosowaniu oddając swój głos na 3 inicjatywy o zasięgu wojewódzkim oraz 1 głos na inicjatywę o zasięgu powiatowym (wg miejsca zamieszkania – wybrane powiaty). Aby głos był ważny należy głosować podając swój adres e-mail oraz datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody, a następnie WAŻNE - kliknąć w link potwierdzający podany w wiadomości e-mail.

 

 AKTUALIZACJA BAZY INSTYTUCJI POMOCOWYCYH W WOJEWÓDZTWIE

Na stronie Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego pojawiła się zaktualizowana baza teleadresowa instytucji pomocowych w zakresie realizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy – link.

 

BIEGACZE – TRWAJĄ ZAPISY NA II KRWIOOBIEG

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego

zaprasza do  udziału w II Krwioobiegu organizowanym w dniu 1 września 2019 r. przy Jasnych Błoniach przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Dystanse: dorośli biegi: 5 i 10 km, Nordic walking 5 km, dzieci : biegi 300 i 600 m. Dla  najmłodszych wiele bezpłatnych atrakcji. Na miejscu stoiska Klubów HDK promujące krwiodawstwo oraz  możliwość oddania krwi w krwiobusie.

Zapisy poprzez stronę  http://www.protiming24.pl

 

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ZAPRASZA NA WYJĄTKOWE SPOTKANIE

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz oraz Dyrektor Opery na Zamku
w Szczecinie Pan Jacek Jekiel zapraszają  na spotkanie Aktywny. Odpowiedzialny. Obywatelskie Pomorze Zachodnie z  Szymonem Hołownią – dziennikarzem, publicystą i pisarzem, które odbędzie się 29 sierpnia br. o godz. 17.00 w Operze na Zamku w Szczecinie. Bezpłatne wejściówki na spotkanie będzie można odbierać od dn. 14 sierpnia od wtorku do piątku, w godz.12:00-18:00, w Kasie Opery na Zamku w Szczecinie, przy ul. Korsarzy 34, wejście A.

 

SEJM UCHWALIŁ USTAWĘ O PRZECIWDZIAŁANIU MARNOWANIU ŻYWNOŚCI

Według szacunków Banków Żywności, wejście w życie Ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności pozwoli na uratowanie nawet 100 tys. ton żywności więcej niż dotychczas. Sklepy mogą zawierać umowy z dowolną organizacją pomocową, która ma możliwość dystrybucji artykułów spożywczych swoim podopiecznym. Ustawa jest bardzo istotna przede wszystkim ze względów społecznych. Według najnowszych danych GUS za 2018 roku, już 2 mln Polaków to osoby doświadczające skrajnej biedy. Ustawę czeka jeszcze zatwierdzenie przez Senat i Prezydenta. Więcej na stronie Banku Żywności.

 

KOKURS FOTOGRAFICZNY – PROMUJ POWIAT GRYFIŃSKI

Nie ważne ile masz lat – jeśli odwiedziłeś/aś kiedykolwiek powiat gryfiński (lub odwiedzisz) i fotografujesz amatorsko – zgłoś swoje zdjęcie do udziału w konkursie. Nagrody czekają! Szczegóły tutaj.

 

INICJATYWA LOKALNA W SZCZECINIE

Biuro Dialogu Obywatelskiego UM Szczecin informuje, że z dniem 26 lipca 2019 r. weszło w życie NOWE Zarządzenie Prezydenta Miasta Szczecin w sprawie Regulaminu rozpatrywania i realizacji wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej – Inicjatywa lokalna znajdą Państwo nowe zasady oraz nowe wzory dokumentów.

 

KONSKUR FOTOGRAFICZNY DLA OSP

Fundacja Orlen Dar Serca zaprasza czwórki strażackie najpierw do wzięcia udziału w konkursie fotograficznych, a następnie – dla autorów najlepszych prac – zaproszenie na X jubileuszowe, Maltańsko – Strażackie Manewry Ratownicze. Więcej na www.

CHCECIE WSPÓŁPRACOWAĆ  Z WOLONTARIUSZAMI EUROPEJSKIMI?

Cenicie współpracę z wolontariuszami lokalnymi? Szukając nowych możliwości warto przyjrzeć się możliwościom współpracy z wolontariuszami zagranicznymi, którzy działają w ramach projektów Europejskiego Korpusu Solidarności. O szczegółach programu można dowiedzieć się na stronie Programu, a o potencjale jaki drzemie w tej współpracy na stronie Pomorze Pomoże. Warto także wziąć udział w webinarach dot. tej tematyki – klik.

 

HASZTAGI # JAK UŻYWAĆ?

O tajemniczych hasztagach słyszał prawie każdy, ale nie każdy wie jak ich używać. I czy w ogóle używać? Tak! Warto umieszczać je w psotach na Facebooku, Instagramie i w artykułach. Z pomocą i wyjaśnieniem przychodzi niezawodna w kwestiach technologicznych Fundacja Sektor 3.0. Zachęcamy – kliknij na www

WAŻNY DZIEŃ W SIERPNIU

19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, która ma za zadanie jednoczenie świata niosąc pomoc ludziom, których los okazał się tragiczny. Dzień ten jest okazją do wyrażenia uznania ciężkiej pracy pracowników humanitarnych. Jak możesz uczcić ten dzień? Podpisz petycję do światowych przywódców domagającą się działań na rzecz ochrony ludności cywilnej podczas konfliktów zbrojnych – wejdź na: https://worldhumanitarianday.org/ Zrób zdjęcie z planszą #NotATarget i opublikuj je na swoim profilu na Facebooku Pomóż udostępniając posty i filmiki kampanii #NotATarget  Więcej na www.

PAMIĘTAJMY O POWSTAŃCACH

1 sierpnia obchodziliśmy 75.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tego powodu zachęcamy do włączenia się w akcję BohaterON, m.in. poprzez wysłanie kartki pocztowej, albo też zgłoszenia kandydatów do Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich. Zgłoszeń może dokonać każdy do dn. 30 sierpnia. Kandydat może się również zgłosić samodzielnie. Więcej informacji na www

WAŻNE DLA TRZECIEGO SEKTORA

PORADNIK NGO

Być może wakacje to dobry czas, żeby poczytać. Przypominamy, ze na portalu www.ngo.pl znajdą Państwo zakładkę ,,Poradnik”, a w niej wiele pożytecznych informacji nt. funkcjonowania organizacji (np. jak napisać statut, jak przygotować umowę, do kiedy przygotować sprawozdanie). Więcej na www

 

NARODOWY INSTYTUT WOLNOŚCI – CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO

Więcej na www

ADMINISTRACJA RZĄDOWA
Współpraca z NGO – programy, ogłoszenia, konkursy….Więcej na www 
 
NABORY, NABORY…

Urząd Miasta Szczecin www
Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego tutaj, w tym tzw. małe granty tutaj

Fundusze z portalu NGO.PL www

KALENDARZ KONKURSÓW GRANTOWYCH I KONKURSY WARTE UWAGI

BLOG KONKURSY DLA NGO

FUNDUSZE DLA NGO NA FACEBOOKU

ZAKŁADKA GRANTY NA PORTALU EURODESKIM

REGION_DOTACJE

Na stronie http://www.bip.wzp.pl/ - zakładka Dotacje znajdą Państwo aktualne ogłoszenia nt:

·         Wolnych środków w trybie tzw. małych grantów na podstawie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadań publicznych z zakresu wsparcia działalności regionalnych ośrodków i centrów działających na rzecz organizacji pozarządowych.

PROGRAM SKAUT

Minister Sportu i Turystyki ogłosił Programu „Skaut” w 2019 r. w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży (uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych). Program adresowany jest do podmiotów posiadających osobowość prawną, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz prowadzą działalność o zasięgu ogólnopolskim. Wnioski o dofinansowanie na realizację zadania należy nadsyłać do dnia 16 sierpnia 2019 r. Więcej informacji na www.

PRZYPOMINAMY! Do 30 sierpnia trwa Konkurs dotacyjny „Fundacja PZU z Kulturą” przeznaczony dla organizacji pozarządowych prowadzących działania na rzecz zwiększenia dostępu do kultury dla młodych osób w miejscowościach nie przekraczających 30 tys. mieszkańców. Więcej informacji na www

PRZYPOMINAMY! FUNDUSZE DLA SENIORÓW

Adamed dla Seniora to konkurs dla organizacji działających na rzecz aktywizacji Seniorów – organizacji pozarządowych, jednostek samorządowych czy uniwersytetów trzeciego wieku. W ramach konkursu mogą zgłosić swoje projekty dotyczące promocji aktywnego spędzania czasu przez Seniorów, przestrzegania zasad zdrowego stylu życia oraz działań z obszaru szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 września 2019 r. Więcej na www.

PRZYPOMINAMY! NOWE MOŻLIWOŚCI – PROGRAM EDUKACJA

Do 15 września można składać wnioski w I naborze w Programie Edukacja (dofinansowanego z funduszy EOG). O dofinansowanie mogą ubiegać się polskie podmioty prawa działające w obszarze edukacji formalnej lub pozaformalnej na wszystkich poziomach kształcenia, począwszy od edukacji wczesnoszkolnej. Działania możliwe do realizacji, to m.in. krótkie wyjazdy szkoleniowe, szkolenia organizowane w Polsce, wymiany akademickie mające na celu poprawę jakości i dopasowanie oferty edukacyjnej w Polsce. Więcej na www

PRZYPOMINAMY! FIO 2020 PRIORYTET 1 – KONKURS NA OPERATORÓW

Narodowy Instytut Wolności zaprasza organizacje pozarządowe oraz instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego do udziału w konkursie na operatorów regrantingu. W ramach konkursu FIO 2020 Priorytet 1 planujemy wybranych zostanie minimum 16 operatorów wojewódzkich oraz 5 operatorów regrantingu tematycznego i regionalnego. Termin składania ofert upływa 16 września 2019 r. Więcej na stronie NIW

NABORY STAŁE

Fundacja Kronenberga przy City Handlowy przyjmuje wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu: Innowacje w edukacji, Edukacja ekonomiczna i przedsiębiorczość, Dziedzictwo kulturowe, Twórczość artystyczna dzieci i młodzieży, Priorytety ochrony zdrowia, Polityka społeczna. Więcej na www

NBP. Dofinansowanie projektów z zakresu edukacji ekonomicznej NBP wspiera projekty edukacyjne, które wpisują się w obszary działalności edukacyjnej banku centralnego. Wnioski są przyjmowane w trybie ciągłym i weryfikowane przez Oddziały Okręgowe NBP. Więcej na www

Fundacji Banku Pekao. Wnioski można składać w trybie ciągłym na działania w zakresie: oświaty i wychowania dzieci i młodzieży, przedsięwzięć naukowo-badawczych oraz dydaktycznych instytucji naukowych i szkół, popularyzowania wiedzy bankowej, niesienia pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym, etc. Więcej na www

Fundacja PGE. Działania Fundacji PGE koncentrują się w szczególności na obszarach: nauka i edukacja, lecznictwo i ochrona zdrowia, pomoc społeczna, działalność ekologiczna i ochrona środowiska, sport dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na www

Fundacja LOTTO zaprasza do aplikowania o darowizny przez cały rok. Fundacja wspiera stowarzyszenia, fundacje, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego, etc. Więcej na www

Fundacja “ORLEN - DAR SERCA” wspiera organizacje (w tym ochotnicze straże pożarne i Rodzinne Domy Dziecka oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze Typu Rodzinnego) i osoby prywatne. Więcej na www

Fundacja ENERGA udziela wsparcia osobom - głównie młodym - chorym i niepełnosprawnym oraz organizacjom i instytucjom działającym na ich rzecz, a także na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Więcej na www

Fundacja ENEA udziela wsparcia finansowego, rzeczowego lub osobowego projektom niezwiązanym z działalnością gospodarczą (non-profit) prowadzące działalność o charakterze społecznie użytecznym oraz publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Więcej na www

Fundacja PZU Trwa nabór w trybie pozakonkursowym, w którym wnioski są zbierane cały rok. Projekty mogą trwać maks. 12 miesięcy, wymagany wkład własny min. 10%. Więcej na www

POZARZĄDOWO – PRZEDSTAWIAMY SIĘ

Jeśli tworzą Państwo elektroniczne Newslettery lub przekazują informacje istotne dla innych organizacji – zachęcamy do kontaktu –

z chęcią umieścimy odnośniki w tej zakładce lub na stronie www.

CENTRUM SENIORA W SZCZECINIE

PRACOWNIA POZARZĄDOWA

REGIONALNE CENTRUM WOLONTARIATU W SZCZECINIE

CENTRUM WSPIERANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SEKTOR 3

WIEŚCI Z INKU

DARŁOWSKIE CENTRUM WOLONTARIATU

NEWSLETTER BIURA DIALOGU OBYWATELSKIEGO URZĘDU MIASTA SZCZECIN

OSWAJANIE SZTUKI

Newsletter w formacie PDF jest do pobrania na naszej stronie pod linkiem KLIK.

 

Pozdrawiam,


Magdalena Samul-Szerwińska

Inspektor

Biuro ds. organizacji pozarządowych 

 

Wydział Współpracy Społecznej
Urząd Marszałkowski WZ
tel. 91 44 16 223

fax. 91 44 16 231
msamul@wzp.pl

Adres do korespondencji:
Urząd Marszałkowski WZ
ul. Korsarzy 34
70 - 540 Szczecin

Myślibórz, dnia 8 lipca 2019 roku

Co słychać w III Sektorze - Newsletter Pozarządowy (do pobrania)

 Myślibórz, dnia 21 czerwca 2019 roku

WYNIKI NABORU W PROGRAMIE SPOŁECZNIK

Za nami wyniki I naboru w Programie Społecznik na lata 2019-2021. Wnioskodawcy pierwsze projekty lokalne zaczną realizować już 1 lipca. W ramach I filaru – mikrodotacje 506 wniosków otrzymało dotację na łączna kwotę 1 991 572,68 zł. II filar – regionalne inicjatywy obywatelskie to dofinansowanych 46 inicjatyw, w tym 20 inicjatyw o charakterze powiatowym oraz 26 inicjatyw o charakterze regionalnym na łączną kwotę 459 000 zł. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami na stronie Operatora, a także śledzenia strony na portalu społecznościowym.
UWAGA! Będzie dodatkowy nabór w ramach regionalnych inicjatyw, szczegóły wkrótce.

Banner_spolecznik.jpg

TRWA GŁOSOWANIE NA CZŁONKÓW ZACHODNIOPOMORSKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Do 26 czerwca (czyli jeszcze tylko przez kilka dni!) przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą wziąć udział w głosowaniu na kandydatki/kandydatów na przedstawicielki/przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 913 ze zm.) do Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kadencję 2019-2022.

Więcej informacji na stronie.

rada.jpg

 

KAMPANIA ,,ZWOLNIJ – WYPOCZYWAJ BEZPIECZNIE”

Wraz z początkiem wakacji ruszyła kampania ,,Zwolnij – wypoczywaj bezpiecznie”, za którą jest odpowiedzialny m.in. Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Jej celem jest uwrażliwienie turystów za bezpieczne zachowania podczas wakacji, tak, aby beztroski wypoczynek nie zakończył się tragicznie. Więcej informacji na stronie www.

WYpoczywaj bezpiecznie.jpg

30 CZERWCA – WAŻNA DATA DLA NGO

Koniec czerwca to ważna data dla organizacji pozarządowych ze względu na obowiązki sprawozdawcze. Do 30 czerwca organizacje pozarządowe nieprowadzące działalności gospodarczej muszą przyjąć uchwałę o przyjęciu sprawozdania finansowego i do 10 dni po jej przyjęciu wysłać sprawozdanie wraz z uchwałą do Urzędu Skarbowego. Organizacje, które prowadzą działalność także do 30 czerwca muszą przyjąć uchwałę, ale na wysłanie sprawozdania mają do 15 dni od przyjęcia uchwały. Pomocą infografikę w tym temacie przygotował portal ngo – kliknij

SZKOLENIE W FRDL

Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zlecaniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym - szkolenie w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Szczecinie odbędzie sie 4 lipca. Trwają zapisy

WSPIERAMY

Do końca czerwca można wesprzeć w krótkim głosowaniu regionalny projekt DOBRE WSPARCIE, który zyskał nominację do ważnego wyróżnienia w skali Europy – Regio Stars Awards. Tytuł projektu w języku angielskim to GOOD SUPPORT i należy go szukać w kategorii 3 - Combatting inequalities and pover. Link do strony głosowania

regio stars.png

INTERNETOWA AKADEMIA RODZINY

Portal Internetowa Akademia Rodziny to witryna, na której udostępniane są usługi, baza instytucji i baza wiedzy z obszaru wsparcia rodziny. Odwiedzający mogą zapoznać się z artykułami i publikacjami oraz wyszukać informacje o instytucjach wspierających rodziny i system pieczy zastępczej, a pracujący w instytucjach pomocowych korzystać z forum wymiany doświadczeń. Jeżeli są Państwo zainteresowani umieszczeniem swojej instytucji w bazach portalu należy się skontaktować na adres kursnarodzine@wzp.pl lub samodzielnie dodać miejsce poprzez mapę.

Internetowa Akademia.png

EKONOMIA SPOŁECZNA – SPOTKANIE MAKROREGIONALNE

Ekonomia społeczna jest ważna! Jeśli są Państwo o tym przekonani i zawodowo są Państwo związani z tą tematyką oraz województwami: zachodniopomorskie, dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie , to warto w dn. 1-2 lipca wziąć udział w makroregionalym spotkaniu dotyczącym miejsca ekonomii społecznej w nowym okresie programowania 2020+. Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 24 czerwca 2019 r. wyłącznie przez formularz on-line W przypadku pytań należy się kontaktować pod adresem k.plowiec@ozrss.pl

ZOSTAŃ PARTNEREM, ODBIERAJ ŻYWNOŚĆ DLA ZWIERZAKÓW

Sieć handlowa Tesco uruchomiła nowy program, który pomaga zwierzętom przeciwdziałając marnotrawieniu żywności. Do programu „Duża pomoc dla małych przyjaciół” mogą się zgłaszać organizacje pozarządowe i instytucje publiczne z całej Polski, np. schroniska, fundacje, organizacje czy ZOO, chcące wpłynąć na polepszenie warunków życiowych i żywnościowych zwierząt. Więcej informacji na www

Duża pomoc.jfif

KONKURSY

 1. Trwa nabór zgłoszeń do II edycji konkursu Jestem liderką. Jest to Inicjatywa organizacji Vital Voices Poland jest skierowana do uczennic szkół ponadpodstawowych w wieku 16-19 lat. Dwadzieścia finalistek zostanie objętych programem rozwojowo-mentoringowym. Więcej na www
 2. Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych realizuje Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia, 9.Edycja. Zgłoszenia można słać do 30 czerwca 2019 r. Główna nagroda to 15 tys. zł. Więcej na www
 3. Do 30 czerwca można zgłaszać nominacje do konkursu EDUinspirator realizowanego przez Fundację Rozwoju Sytemu Edukacji. Konkurs jest przeznaczony dla osób, któRe w swoich działaniach edukacyjnych inspirują innych. Więcej na www

PORADNIK
Portal ngo.pl wspiera. Więcej na http://poradnik.ngo.pl/

ngo_logo_625.jpg

NARODOWY INSTYTUT WOLNOŚCI – CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO

Więcej na https://niw.gov.pl/

lofo-podstawowe.kolor_.jpg

ADMINISTRACJA RZĄDOWA ….
Współpraca z NGO – programy, ogłoszenia, konkursy…. Więcej na www

NABORY, NABORY…

URZĄD Miasta Szczecin www
Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego tutaj, w tym tzw. małe granty tutaj

Fundusze z NGO.PL www

*************************************************************************

KALENDARZ KONKURSÓW GRANTOWYCH I KONKURSY WARTE UWAGI

KLIK: http://konkursy-dla-ngo.blogspot.com/

KLIK: https://www.facebook.com/konkursyNGO/

KLIK: http://www.eurodesk.pl/granty/wszystkie

Cyfrowa Modernizacja Gminnych Ośrodków Kultury. Centrum Projektów Polska Cyfrowa 30 czerwca 2019 r. rozpocznie nabór wniosków w pionierskim projekcie cyfrowej modernizacji, która obejmie Gminne Ośrodki Kultury w całej Polsce. O dofinansowanie mogą starać się m.in. organizacje pozarządowe. Więcej informacji na www

Konkurs grantowy Fundacji Santander ,,Tu mieszkam, tu zmieniam” wspierający inicjatywy, które przyczyniają się do pozytywnych zmian w społeczności lokalnej wielu obszarach, m.in. zagospodarowanie lokalnej przestrzeni publicznej, zwiększenie zaangażowania społecznego w kulturę i sztukę, ochrona zabytków, pielęgnowanie i tworzenie miejsc pamięci, etc. Fundacja przyzna łącznie 68 grantów – składanie mija w terminie 1 lipca. Więcej informacji na www

Kultura Interwencje II nabór. Do 1 lipca m.in. samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, czy koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski na projekty wzmacniające tożsamość i uczestnictwo w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym. Więcej na www

Program dotacyjny „Koalicje dla Niepodległej”, którego celem strategicznym jest włączenie mieszkańców Polski w działania związane ze zwiększeniem świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości. Realizowane w ramach programu zadania powinny wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka. Mogą to być np. wystawy, gry terenowe, spotkania tematyczne itp. Składanie do 12 lipca br. Więcej na www

UWAGA! Możliwość uczestnictwa w szkoleniach regionalnych, w tym w Szczecinie w dn. 25-26 czerwcainformacje.

Konkurs dotacyjny „Fundacja PZU z Kulturą” jest przeznaczony dla organizacji pozarządowych prowadzących działania na rzecz zwiększenia dostępu do kultury dla młodych osób w miejscowościach nie przekraczających 30 tys. mieszkańców. Fundator wspiera organizację interesujących i rozwijających wyjazdów połączonych z wizytami w instytucjach kultury, tj. muzea, teatry, opery, galerie, itp. i towarzyszące im cykliczne warsztaty edukacyjne. Termin składania 1-30 sierpnia. Więcej informacji na www

Konkurs grantowy Fundacji Promocji Gmin Polskich to szansa na granty dla gmin (m.in. w woj.zachodniopomorskiego) na realizację projektów z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych mieszkańców powyżej 25 r.ż. w ramach projektu POPC 3.1. Granty pokrywają m.in. zakup komputerów, koszty szkoleń, koszty administracyjne projektu. Termin składania – do wyczerpania środków. Więcej informacji na www

NABORY STAŁE

 1. Fundacja Kronenberga przy City Handlowy przyjmuje wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu: Innowacje w edukacji, Edukacja ekonomiczna i przedsiębiorczość, Dziedzictwo kulturowe, Twórczość artystyczna dzieci i młodzieży, Priorytety ochrony zdrowia, Polityka społeczna. Nabór jest ciągły, prowadzony przez cały rok. Więcej na www
 2. NBP: Dofinansowanie projektów z zakresu edukacji ekonomicznej NBP wspiera projekty edukacyjne, które wpisują się w obszary działalności edukacyjnej banku centralnego. Dofinansowywane są m.in. działania o charakterze lokalnym i regionalnym takie jak: konkursy, olimpiady przedmiotowe, warsztaty, szkolenia, wykłady, konferencje, publikacje naukowe dystrybuowane nieodpłatnie. Wnioski są przyjmowane w trybie ciągłym i weryfikowane przez Oddziały Okręgowe NBP. Więcej na www
 3. Fundacji Banku Pekao. Wnioski można składać w trybie ciągłym na działania w zakresie: oświaty i wychowania dzieci i młodzieży, przedsięwzięć naukowo-badawczych oraz dydaktycznych instytucji naukowych i szkół, popularyzowania wiedzy bankowej, niesienia pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, ochrony środowiska, realizacji projektów i działalności organizacji charytatywnych,
  upowszechniania kultury. Więcej na www
 4. Fundacja PGE. Działania Fundacji PGE koncentrują się w szczególności na obszarach: nauka i edukacja, lecznictwo i ochrona zdrowia, pomoc społeczna, działalność ekologiczna i ochrona środowiska, sport dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na www
 5. Fundacja LOTTO zaprasza do aplikowania o darowizny przez cały rok. Fundacja wspiera stowarzyszenia, fundacje, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego, domy kultury, biblioteki, szpitale, domy dziecka oraz inne organizacje/instytucje działające na rzecz dobra publicznego. Więcej na www
 6. Fundacja “ORLEN - DAR SERCA” wspiera organizacje (w tym ochotnicze straże pożarne i Rodzinne Domy Dziecka oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze Typu Rodzinnego) i osoby prywatne. Więcej na www
 7. Fundacja ENERGA udziela wsparcia osobom - głównie młodym - chorym i niepełnosprawnym oraz organizacjom i instytucjom działającym na ich rzecz, a także na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Więcej na www
 8. Fundacja ENEA udziela wsparcia finansowego, rzeczowego lub osobowego projektom niezwiązanym z działalnością gospodarczą (non-profit), realizowanym w szczególności przez następujące podmioty: fundacje, stowarzyszenia, szkoły, uczelnie, placówki opiekuńczo-wychowawcze, ośrodki opieki społecznej, szpitale, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne organizacje/ instytucje działające na rzecz dobra publicznego i prowadzące działalność o charakterze społecznie użytecznym oraz publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Więcej na www
 9. Fundacja PZU Trwa nabór w trybie pozakonkursowym, w którym wnioski są zbierane cały rok. Projekty mogą trwać maks. 12 miesięcy, wymagany wkład własny min. 10%. Więcej na www

POZARZĄDOWO

PRACOWNIA POZARZĄDOWA
http://pracowniapozarzadowa.pl/

REGIONALNE CENTRUM WOLONTARIATU W SZCZECINIE
STOWARZYSZENIE POLITES

SEKTOR 3
http://sektor3.szczecin.pl/
WIEŚCI Z INKU

http://inkubatorkultury.szczecin.pl/

DARŁOWSKIE CENTRUM WOLONTARIATU
http://www.wolontariat.com.pl/

OSWAJANIE SZTUKI

https://www.facebook.com/oswajaniesztuki/

Pozdrawiamy,
Zespół Biura ds. organizacji pozarządowych