Z uwagi na kwarantannę pracowników Wydziału Komunikacji w Myśliborzu, wszelkie podania/wnioski należy wrzucać do przygotowanej urny, która znajduje się przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Północnej...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

Powiat Myśliborski przyjazny przedsiębiorcom

W Powiecie Myśliborskim funkcjonują dwie Podstrefy w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Kostrzyńsko-Słubickiej: Podstrefa Barlinek (33,75 ha) oraz Podstrefa Dębno (3,66 ha).

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Powiat Myśliborski oferują przedsiębiorcom które chcą inwestować w naszym powiecie pomoc publiczną w formie zwolnień od podatku dochodowego oraz wsparcie na utworzenie stanowiska pracy.

Przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w powiecie myśliborskim jest uprawniony do korzystania z pomocy regionalnej w postaci zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym CIT z dwóch tytułów: poniesionych nakładów inwestycyjnych lub tworzenia nowych miejsc pracy. Mały przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 55% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 55% dwuletnich kosztów pracy. Średni przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 45% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 45% dwuletnich kosztów pracy. Duży przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może skorzystać natomiast ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 35% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 35% dwuletnich kosztów pracy.

Instytucją wspierającą przedsiębiorców w imieniu Starosty jest Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu, który oferuje m.in.: refundację kosztów wyposażenia i doposażenia nowego stanowiska pracy dla bezrobotnego, w tym dla bezrobotnego niepełnosprawnego; zwrot kosztów poniesionych na wynagrodzenia i składki na ubezpieczenie społeczne bezrobotnych zatrudnianych w ramach prac interwencyjnych, w tym dla bezrobotnych niepełnosprawnych; refundację części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne bezrobotnych zatrudnionych w ramach robót publicznych; możliwość zatrudnienia stażysty, w tym osoby niepełnosprawnej; refundacji poniesionych kosztów opłaconych składek na ubezpieczenie społeczne w związku z zatrudnieniem osoby bezrobotnej, w tym bezrobotnego niepełnosprawnego; refundację kosztów szkoleń swoich pracowników.

Rozpoczęta współpraca pomiędzy Starosta Myśliborskim a Zarządem Spółki  Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest kolejne działanie władz powiatu mające na celu ożywianie lokalnego rynku i tworzenie sprzyjających warunków do powstawania na nim nowych podmiotów gospodarczych oraz obsługa już istniejących przedsiębiorców, a także wspieranie okolicznych jednostek samorządu terytorialnego w zakresie promocji inwestycyjnej.

 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Listopad 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia