Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myśliborzu informuje ,że zmieniła adres siedziby. Aktualny adres : ul. Północna 15; 74-300 Myślibórz *** NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W DĘBNIE   -...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

Otwarte Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej

w Myśliborzu

W dniu  24 marca 2018 r, na terenie strzelnicy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu oraz Klub Strzelecki „Myśla” przy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu UMiG Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2018 roku”  oraz  Nadleśnictwa Myślibórz, które wraz z Zarządem LOK przygotowało upominki dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych poszczególnych konkurencji.

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiło 8 zespołów z Myśliborza, Barnówka, Renic i Barlinka oraz seniorzy łącznie 43 zawodników.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p.Marian Głowacki s. kl. III , p. Piotr Juszczak.  Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego a jednocześnie trener strzelectwa pracujący z myśliborską młodzieżą. Kierownikiem zawodów był pan p. Zenon Kraszewski a Biuro Obliczeń wyników wraz z liczną grupą pomocników prowadził p. Roman Czernielewski..

Ostatecznie zwycięstwo drużynowe w kategorii karabin pneumatyczny KPN 30 wywalczyły reprezentacje:

- w grupie szkół podstawowych : reprezentacja ZPO  z Barnówka w składzie Filip Kuczyński, Hubert Maśluk i Wiktor Hołodniak

- w  grupie szkół gimnazjalnych  reprezentacja Gimnazjum im. H Sienkiewicza z Myśliborza  w składzie  Magdalena Zalewska, Bartosz Czekała, Miłosz Szachnowski oraz Michał Downarowicz, drugie miejsce drużynowo przypadło  oddziałowi gimnazjalnemu SP nr 1 z Barlinka natomiast trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum przy ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza.

- w grupie szkół ponadgimnazjalnych triumfowała reprezentacja ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza w składzie Oliwia Mikołajewicz, Karolina Czajkowska, Agnieszka Wierucka i Jakub Krause  przed drugim i trzecim zespołem ZSP nr3 w Myśliborzu.

Zgodnie z klasyfikacją indywidualną ( osobno dla dziewcząt i chłopców):

-  I miejsca  w karabinie pneumatycznym w kat. szkoły  podstawowe wystrzelali Mikołaj Czekała z SP nr 3 z Myśliborza,

-   I miejsca  w karabinie pneumatycznym w kat. szkól średnich wystrzelali: Karolina Czajkowska  z ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza i Borys Powierza z ZSP nr 3 Myślibór,

-  w kat. szkół i oddziałów gimnazjalnych triumfowali  Magda Zalewska  i Michał Downarowicz (obydwoje z Gimn. im.  H. Sienkiewicza w Myśliborzu).

Dla  grupy zaawansowanych zawodników przeprowadzono również kwalifikacje indywidualne w konkurencji karabin KPN 30 wg przepisów PZSS i ISSF. W tej konkurencji zwyciężyła Karolina Czajkowska przed Magdą Zalewską i  po raz pierwszy startującą w  tej konkurencji Agnieszką Wierucką, natomiast w grupie chłopców  pierwsze miejsce wywalczył Michał Downarowicz

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów  przeprowadzono  rozgrywkę strzelecką w karabinie w kategorii seniorzy. W tej grupie triumfował  p. Piotr Juszczak z ZS. im. Nobl. Pol. z Myśliborza przed Romanem Czernielewskim z ZSP nr 3  i Marianem Głowackim z LOK Myślibórz.

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów, wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko- prezes ZP LOK w Myśliborzu i Kierownik zawodów p. Zenon Kraszewski oraz sędziowie .

 

<<GALERIA>>

                           

                                                                                                                                                      Tekst: Janusz Szyszko, 

                                                                   Foto:   Filip Owczarek


Szanowni Państwo,
w imieniu Zarządu Klubu Sportowa Polska zapraszam do udziału w VI edycji Wyróżnienia PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI.
Wyróżnienie PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach programu “Sportowa Polska”. Celem przyznawania tytułu “Pasjonat Sportowej Polski” jest wyróżnienie tych osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia. Każda jednostka samorządowa może zgłosić do wyróżnienia medalem Klubu Sportowa Polska przedstawiciela powiatu lub gminy – starostę, burmistrza, dyrektora ośrodka sportu, instruktora i animatora sportu, dyrektora szkoły sportowej
itp., który poprzez swoje zachowanie jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców. PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI TO osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska oraz jest wzorem i autorytetem dla innych.
Kandydatów oceniać będzie Kapituła Wyróżnienia „Pasjonat Sportowej Polski” w składzie wybitnych sportowców, osób ze świata kultury i pasjonatów sportu, pod przewodnictwem Andrzeja Suprona, wybitnego polskiego zapaśnika, prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego.
Wszyscy kandydaci wyróżnieni tytułem „PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI 2018” zostaną uhonorowani specjalnymi certyfikatami i medalami Klubu Sportowa Polska podczas oficjalnej uroczystości, która odbędzie się w dniu 26 września 2018 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Zgłoszenia do przyszłorocznej edycji przyjmujemy już od 1 grudnia 2017 r. Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: biuro@sportowapolska.eu lub też przesłać za pomocą faksu pod numer 22 244 24 64.

więcej informacji www.sportowapolska.eu

Z pozdrowieniami,
Urszula Socha

Dyrektor Klubu Sportowa Polska

 

 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Kwiecień 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia