2009-11-25 13:09:38

Turniej z okazji "Święta Niepodległości"

Po raz szósty byliśmy organizatorami Turnieju Piłki Siatkowej z okazji „Święta Niepodległości, w którym oprócz dwóch Naszych drużyn udział wzięły dwa silne zespoły „OMEGI” Rzepin i „OSiRu” Dębno. Dominacja zespołu z Rzepina nie podlegała dyskusji, chociaż nie grali zbyt rewelacyjnej siatkówki. Stanowili jednak monolit, który trudno było skruszyć. Przed ostatnim meczem byli pewni zwycięstwa w turnieju zachowując się po sportowemu urwali seta dla OSiRu Dębno, czym zepchnęli ten zespół na trzecie miejsce. Dębno jak zwykle przywiozło ekipę doświadczoną, waleczną ale i kłótliwą. Grali dobrze, lecz zbytnia zapalczywość nie może służyć dobrej atmosferze na boisku.
            Zespoły „Myślibora” spisały się na miarę swoich aktualnych możliwości. Drugi zespół grał słabiutko, a zachowywał się jeszcze gorzej. Rozmowy wychowawcze z niektórymi młodymi ludźmi nie przynoszą żadnych pozytywnych efektów. Są niereformowalni, jak stwierdzali goście z Dębna i Rzepina patrząc na ich zachowanie i słuchają rozmów między nimi. ”Myślibor” – 1 w pierwszym meczu pokonał gości z Dębna i w zasadzie na tym poprzestał. Niektórzy zawodnicy „przeszli obok” meczu z Rzepinem. Gra w tej chwili opiera się na trzech zawodnikach: Krzysztofie Pasternaku, Dawidzie Maju i Libero danielu Stasiaku. Niewiele im ustępuje Jakub Własowiec. Pozostali grają bardzo himerycznie lub są całkowicie bez formy. Cóż jednak na to poradzić, że życie jest takie piękne i trudno przejść obojętnie obok jego uroków. Miejmy jednak nadzieję, że wszystkie sprawy zostaną wyprostowane
i młodzież weźmie się do solidnej pracy.

WYNIKI:

Myślibor – 1 - Dębno 2:0 (22;21)
Rzepin – Myślibor - 2 2:0 (15;9)
Myślibor – 1 – Rzepin 0:2 (-19;-19)
Dębno – Myślibor – 2 2:0 (13;17)
Myślibor – 2 – Myślibor – 1   0:2 (-15;-22)
Rzepin – Dębno 1:1 (-22;21)

TABELA

Lp.
Nazwa drużyny
Punkty
Sety
1.
„OMEGA” Rzepin
2.
Myślibor – 1 Myślibórz
3.
OSiR Dębno
4.
Myślibor – 2 Myślibórz

MVP Turnieju – ŁUKASZEWICZ ROBERT (Rzepin)
Najlepszy atakujący – PASTERNAK KRZYSZTOF (Myślibor – 1)
Najlepszy przyjmujący – MACIEJEWICZ JAROSŁAW (Dębno)
Najlepszy rozgrywający – MAJ DAWID (Myślibor – 1)
„Wbijanie gwoździ” – JANKOWSKI WOJCIECH (Rzepin)

Turniej rozgrywany był o Puchar Starosty Myśliborskiego. Nie doczekaliśmy się żadnego przedstawiciela Starostwa.
            Nie zawiedli jednak sponsorzy. Tradycyjnie już fundatorami byli Radny Miejski Jan Aniśkiewicz oraz Przedsiębiorca Zenon Kołodziejczak. Dołączył do nich kolejny Radny Piotr Sobolewski. Czekamy na kolejnych sponsorów.

Stanisław Trusiuk