sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2009-11-25 13:12:18

"Myślibor - czwartą drużyną województwa"

W Pyrzycach 8 zespołów rywalizowało o tytuł najlepszej drużyny Ludowych Zespołów Sportowych Naszego województwa. W tym gronie jako debiutant wystartowała drużyna „Myślibora” – Myślibórz. Wylosowaliśmy silną grupę z Nowogardem, Baniami
i Koszalinem. Grając ambitnie, na wysokim poziomie pokonaliśmy wszystkich rywali,
i z pierwszego miejsca wyszliśmy z grupy co było wielką niespodzianką. Oprócz Koszlina byliśmy najmłodszą drużyną Mistrzostw grającą bez żadnych obciążeń. Pokazaliśmy siatkówkę zarówno efektowną (jak zwykle) i co ważniejsze efektywną, a o to było często trudno. Widać, że zespół systematycznie scala się. Jednak zespół ten zafundował sobie horrory w meczach z Baniami i Nowogardem. Mecz o pierwsze miejsce w grupie zaczął się pewną grą w I secie. Wygraliśmy go pewnie do 19. Drugi set nie zapowiadał nic złego. Systematycznie budowaliśmy przewagę, która sięgnęła nawet 6 punktów (17:11). Nagle coś się zacięło przegraliśmy seta do 22 i w trzecim Nasza niemoc trwała do stanu 9:13. Na zagrywkę wchodzi najmłodszy nasz zawodnik Szymon Świerniak (17 lat). Dwa punkty z zagrywki i skuteczne bloki Pawła Denisa i Krzyska Pasternaka, atak Karola Bieleckiego i cos co przed chwilą wydawało się niemożliwe stało się realne. Wygraliśmy do 13, zdobywając 6 punktów z rzędu. Kopciuszek stał się księciem. Piękny sen nie trwał jednak wiecznie. Po przerwie na posiłek i powrót z Kozielic (tam mieliśmy swoją grupę) do Pyrzyc z młodych gniewnych uszło powietrze i w półfinale zdecydowanie ulegliśmy późniejszemu mistrzowi, drużynie z Kołbaskowa. W drugim półfinale pokonany przez Nas Nowogard robił Białogard. Finał był popisem ekipy z Kołbaskowa, która zdecydowanie pokonała Nowogard. Ale nie była drużyną niepokonaną. W meczu grupowym przegrała z Łobzem 1:2. W meczu
o 3 miejsce walczyliśmy tylko w I secie z Białogardem, który był stosunkowo wyrównany (do 21). Drugi set w wykonaniu Białogardu był niesamowity. Wybronili wiele nieprawdopodobnych piłek po naszych atakach i tym odebrali chęć do walki. W sumie nie było źle, ale będzie jeszcze lepiej. Drużyna krzepnie i ogrywa się. Nowy rozgrywający Dawid Maj coraz lepiej rozumie się z pozostałymi zawodnikami, a to gwarantuje wzrost poziomu sportowego.

Nowograd – Kołbaskowo      0:2

Niespodzianką było odpadnięcie w eliminacjach jednego z faworytów, ubiegłorocznego Mistrza – Pyrzyc. Najlepszym atakującym mistrzostw LZS woj. Zachodniopomorskiego został uznany KAROL BIELECKI. Oprócz w/w w drużynie „Myślibora” grali: