2010-02-02 13:56:02

PuchaR LWÓW - TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W hali widowiskowo - sportowej w Trzcińsku Zdrój rozegrany został V Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych "Puchar Lwów". W turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie "A" rywalizowały ze sobą drużyny: Odra Chojna, Orzeł I Trzcińsko Zdrój, Piast Choszczno, Stal Lipiany. Natomiast w grupie "B": Osadnik Myślibórz, Dąb Dębno, Czcibor Cedynia, Orzeł II Trzcińsko Zdrój.
Drużyna Osadnika w swoim pierwszym meczu zagrała z Czciborem Cedynia. Mecz rozpoczęliśmy bardzo nerwowo, czego konsekwencją była szybko stracona bramka. Na nasze szczęście kolejne bramki w meczu były już tylko naszego autorstwa i ostatecznie wygraliśmy 2:1.
Następnym naszym przeciwnikiem był drugi zespół Orła. Przeciwnik po porażce z Dębem w pierwszym meczu 2:1, aby myśleć o wejściu do półfinału musiał nas pokonać. Początek meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy. Błąd naszych obrońców skutkował straconą bramką. Na nasze szczęście Orzeł długo z prowadzenia nie cieszył się. Odpowiedz naszych była niemal natychmiastowa. Trzy celne trafienia do bramki Trzcińska to tylko najniższy wymiar kary, jaki ich spotkał.
W ostatnim meczu grupy "B" zagraliśmy z Dębem Dębno. Rywalizacja dwóch niepokonanych dotąd drużyn zapewniała sporą dawkę emocji. Tak też było w samym meczu. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł nasz zespół. Pokonaliśmy "Zieloną Armię" 3:0. Był to nasz najlepszy mecz w turnieju.
W półfinale zagraliśmy z drużyną Odry Chojna. Mecz bardzo wyrównany. Akcje bardzo szybko przemieszczały się spod jednej pod drugą bramkę. Kiedy kibice przymierzali się do serii rzutów karnych upragnionego dla nas gola strzelił Patryk Zimer. Wygraliśmy 1:0. W finale czekał na nas już Dąb.
W mecz o zwycięstwo w "Pucharze Lwów" żadna z drużyn nie podjęła ryzyka otwartej rywalizacji. Na boisku przeważały zachowawcze akcje. Bramkarze skutecznie bronili swoich twierdz. Taka sytuacja nie sprzyjała strzelaniu bramek. Po 12 minutach wynik brzmiał 0:0.
W takim przypadku, zgodnie z regulaminem, o wyłonieniu zwycięscy zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Dębu. Niestety mimo nieprzegrania meczu w turnieju zadowolić musieliśmy się drugim miejscem.
Na osłodę pozostała nam nagroda indywidualna, dla najlepszego bramkarza, która w wyniku głosowania trenerów otrzymał Mariusz Bratkowski.
Drużyna Osadnika Myślibórz wystąpiła w następującym składzie:
M. Bratkowski - P. Zimer, P. Ostapczuk, M. Norsesowicz, M. Sikora, D. Olkiewicz, K. Kowalski, B. Bartoszewicz. Trenerem naszej drużyny był duet Tomaszów: Najkowski & Kozłowski.
Gratulujemy!!!