2010-04-08 09:29:05

WIELKI SUKCES! ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. IGNACEGO SOLARZA W SMOLNICY ZNOWU NAJLEPSZY!

Rozpoczął się okres rekrutacji uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2010/2011 w Szkołach Ponadgimnazjalnych.
W dniach 25 marca 2010r. w Gimnazjum Publicznym im. Noblistów Polskich    w Mieszkowicach oraz 26 marca 2010r. w Publicznym Gimnazjum im. Marka Kotańskiego         w Góralicach zorganizowano Targi Szkół Ponadgimnazjalnych.
Uczestniczyło w nim wiele szkół z powiatu myśliborskiego, gryfińskiego, polickiego. Głównym celem targów była prezentacja oferty edukacyjnej poszczególnych placówek.
Nikt lepiej nie zaprezentuje swojej szkoły jak jej uczniowie. Prezentacje multimedialną naszej szkoły przedstawiła Patrycja Szafrańska uczennica klasy III Technikum Hotelarskiego oraz Stanisław Basarab uczeń klasy I Technikum Informatycznego. Uczniowie klasy II Technikum Informatycznego Denis Leliński, Patryk Matuszewski i Patryk Sługocki zaprezentowali kilka technik samoobrony, a na koniec zagrał nasz zespół muzyczno – wokalny „Cooltura” w składzie: Mateusz Płuska – wokal, gitara elektryczna, Wojciech Patynowski – perkusja, Grzegorz Kopciuch – gitara elektryczna, Stanisław Basarab – gitara basowa.
Wszystkie prezentacje były bacznie obserwowane przez uczniów klas III gimnazjum, którzy na zakończenie targów głosowali na najbardziej atrakcyjną i ciekawą szkołę ponadgimnazjalną. To oferta edukacyjna Zespołu Szkół im. Ignacego Solarza w Smolnicy najbardziej spodobała się gimnazjalistom z Mieszkowic i Góralic. Byliśmy bardzo dumni gdy odczytano, że to właśnie My. Cieszymy się bardzo, że potrafimy sprostać wymaganiom  i oczekiwaniom uczniów i ich rodziców. Nasza szkoła zaspakaja indywidualne potrzeby każdego ucznia. Oferta edukacyjna jest dopasowana do ich zdolności i predyspozycji.  Nasi uczniowie nie są anonimowi, każdy otoczony jest opieką pedagogiczną, psychologiczną, pielęgniarską i socjalną. Funkcjonuje stołówka oraz świetlica szkolna. W szkole panuje przyjazna atmosfera. Jesteśmy wspólnotą opartą na zasadzie partnerstwa, przyjaźni, szacunku i wzajemnej pomocy.
Głęboko wierzymy, że uczniowie klas III gimnazjum z Mieszkowic i Góralic wybiorą właśnie naszą szkołę.
Serdecznie zapraszamy na stronę internetową www.smolnica.pl oraz na Dzień Otwartych Drzwi w dniu 30 kwietnia 2010r. od godz. 10.00.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, pani Ewie Basarab – pedagogowi szkolnemu, pani Marzannie Tadla – nauczycielowi przedmiotów zawodowych oraz panu Sławomirowi Szymańskiemu – nauczycielowi fizyki, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę.

Teresa Mirek