2011-01-13 12:13:05

Uczniowie z Boleszkowic wywalczyli pracownię multimedialną w konkursie Tesco dla Szkół - "Ekomania Filmowania"

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Boleszkowicach znaleźli się w gronie 30 laureatów konkursu Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania”, zdobywając nowoczesną pracownię multimedialną o wartości 12 000 zł dla swojej szkoły oraz przenośne odtwarzacze DVD dla siebie. Zwycięstwo zapewnili sobie nagrywając filmik, w którym pokazali, jak w prosty sposób dbają o środowisko w szkole, domu i swoim mieście.

Ekologiczna ekipa filmowa z Boleszkowic pokonała blisko 600 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. O jej zwycięstwie zadecydowali internauci oddając aż 9226 głosów na filmik przygotowany przez zespół „Biotalent”. W ciekawy sposób przedstawia on proste, zielone rozwiązania, które każdy może stosować w swoim domu, aby chronić środowisko naturalne. Zwycięski film można zobaczyć na stronie www.tescodlaszkol.pl/539.

Konkurs Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania” był dla uczniów nietypową lekcją ekologii i świetną zabawą, która na pewno zapadnie im w pamięć. Podobnego zdania jest Sylwia Łaskarzewska-Pacewicz, Dyrektor zwycięskiej Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Boleszkowicach: „Na udział w konkursie zdecydowaliśmy się, by propagować ważne dla nas i przyszłych pokoleń postawy proekologiczne. Atrakcyjna forma konkursu, w tym również nagrody, spowodowała duże zainteresowanie kilku pokoleń mieszkańców naszej Gminy i ich znajomych. Udział w konkursie był wspaniałą przygodą, która pokazała nam, że tylko wspólne zaangażowaniedzieci, młodzieży i dorosłych może przynieść oczekiwany efekt. Film powstał dzięki pięcioosobowej grupie uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Beaty Stankiewicz. To oni dokonali wyboru  scenariusza, zmienili szkołę w filmowy plan, ukazując swoje biotalenty. Dziękujemy za oddane na nasz film głosy!”

Szkoła z Boleszkowic to jedna z 30 szkół w Polsce, która w tym roku wzbogaci się o pracownię multimedialną ufundowaną przez Tesco. Pracownia multimedialna to nie tylko innowacyjny sposób prowadzenia lekcji, ale także rozwiązanie problemu ciężkich tornistrów, z którym boryka się większość polskich uczniów. Podczas lekcji odbywających się przy użyciu tego nowoczesnego sprzętu dydaktycznego, tradycyjne zeszyty i książki mogą być zastąpione przez elektroniczne podręczniki i edukacyjne programy multimedialne.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego wciąż są w grze i mają szansę na kolejną nagrodę. W II Etapie konkursu Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania” – Jury Ekspertów wyróżni 3 filmiki. Ich autorzy zdobędą nagrodę Grand Prix - zagraniczną wycieczkę edukacyjną. Czy uczniowie z Boleszkowic pojadą na wymarzoną wyprawę? Wyniki głosowania Jury już pod koniec stycznia na www.tescodlaszkol.pl.

Biuro prasowe programu Tesco dla Szkół:

Iwona Stępień, Garden of Words

tel.: 22 829 85 72 wew. 18, e-mail: i.stepien@gardenofwords.pl

Agnieszka Szymczak, Garden of Words

tel.: 22 829 85 72 wew. 21, e-mail:  a.szymczak@gardenofwords.pl

Informacje dodatkowe:

O programie Tesco dla Szkół:

Program Tesco dla Szkół to organizowany przez firmę Tesco Polska od 8 lat program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Głównymi beneficjentami programu są szkoły podstawowe oraz gimnazjalne. W ramach programu ufundowano pracownie komputerowe i multimedialne oraz sprzęt dydaktyczno – sportowy dla w sumie 11 tysięcy polskich szkół o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Od dwóch lat program Tesco dla Szkół ukierunkowany jest na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ich aktywizację poprzez promocję postaw obywatelskich. Jego  ostatnia edycja miała formę ekologicznego konkursu filmowego Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania”. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego ekofilmiku, prezentującego przyjazne środowisku rozwiązania. Uczestnicząc w programie dzieci uczą się doceniać i chronić bogactwo naturalne swojego regionu oraz rozumieć wagę proekologicznych zachowań dla zachowania środowiska naturalnego w skali całego globu.

O Tesco Polska:

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych działającą na polskim rynku. Szyldem Tesco opatrzonych jest   prawie 350 sklepów, do których należą zarówno hipermarkety, jak i małe osiedlowe supermarkety. Tesco Zatrudnia w Polsce ponad 27 000 pracowników i aktywnie przyczynia do gospodarczego rozwoju regionów inwestując w lokalne produkty  i dostawców. Firma ceni sobie wysoko dobre relacje z lokalnymi społecznościami. W celu ich aktywizacji zorganizowała w tym roku już ponad 250 akcji dla swoich sąsiadów, takich jak festyny ekologiczne i festiwale recyklingu, zbiórki żywności i środków czystości dla powodzian oraz akcje wparcia dla lokalnych organizacji. Za jeden ze swoich najważniejszych priorytetów Tesco uważa troskę o środowisko naturalne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych ekologicznych rozwiązań sklepy sieci są przyjazne dla otoczenia, dają swoim klientom dobry przykład troski o środowisko.

Lista zwycięzców I Etapu Konkursu Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania”:

Lp.

Liczba głosów