Archiwalna Strona Powiat Myśliborski
Z uwagi na kwarantannę pracowników Wydziału Komunikacji w Myśliborzu, wszelkie podania/wnioski należy wrzucać do przygotowanej urny, która znajduje się przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Północnej...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2011-03-09 14:39:38

INFORMACJA STAROSTY

W związku z zakończeniem prac kontrolnych przez komisję powołaną Zarządzeniem Starosty Myśliborskiego Nr 15/ 2011 z dnia 9 lutego w sprawie powołania doraźnej komisji ds. wyjaśnienia zaistniałych okoliczności w SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie, przekazuję powyższą informację do publicznej wiadomości.

 

 

WSTĘP

 

  • Kontrola doraźna w SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie została przeprowadzona na podstawie Upoważnienia Starosty Myśliborskiego z dnia 16 lutego 2011 roku (znak: OR.077.17.2011), przez zespół kontrolny składający się z pracowników Starostwa Powiatowego.
  • Zakres kontroli dotyczył wyjaśnienia okoliczności zawartych w piśmie z-cy Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej  z dnia 08.02.2011r.
  • W trakcie kontroli wyjaśnień udzielali: Dyrektor Szpitala, z-ca Dyrektora ds. pielęgniarstwa, z-ca Dyrektora ds. lecznictwa oraz Ordynatorzy poszczególnych Oddziałów.
  • Kontrolę przeprowadzono w dniu 16 oraz 22 lutego 2011 roku.

 

 

USTALENIA KONTROLNE

 

W dniu 8 lutego 2011 roku osoba pełniąca obowiązki Ordynatora Oddziału Chirurgii w SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie przesłał na pocztę e –mail Starosty Myśliborskiego (starosta@powiatmysliborski.pl) pismo, w którym sformułował zarzuty wobec Dyrektora SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie polegające na tym, że:

  1. z Dyrektorem nie można się „normalnie porozumieć”,
  2. Dyrektor wdaje się w fachowe sprawy medyczne, na których się nie zna, co skutkuje poważnymi konsekwencjami,
  3. Dyrektor organizuje spotkania z ordynatorami w czasie kiedy p.o. Ordynatora Oddziału Chirurgii w SP ZOZ Szpitla Powiatowy w Dębnie jest w pracy, bądź nieobecny;
  4. Dyrektor powołał na kierownika banku krwi lekarza który z racji braku obowiązkowych szkoleń i doświadczenia nie jest on przygotowany do pełnienia tej funkcji.

Na okoliczność wyjaśnienia zarzutów kontrolujący poprosili Dyrektora szpitala o zorganizowanie spotkania z ordynatorami.

Spotkanie odbyło się bez obecności Dyrektora . Z Panem p.o. Ordynatora kontrolujący przeprowadzili rozmowę bez innych pracowników szpitala ze względu na fakt, iż pozostaje on nadawcą przedmiotowego pisma, o którym mowa wyżej.

Ordynatorzy poszczególnych Oddziałów, na zadane pytanie w zakresie porozumiewania się z Dyrektorem oraz ewentualnego wkraczania Dyrektora w sprawy medyczne odpowiadali, że nie ma problemu z  dyrektorem w tym zakresie. Pytani zaprzeczyli  jakoby Dyrektor wchodził w kompetencje lekarzy, według nich kwestie medyczne dyskutowane są w razie potrzeby z  Dyrektorem ds.  lecznictwa.

Ponadto oświadczyli, że spotkania dyrektora z ordynatorami organizowane są w czwartki, o czym ordynatorzy powiadamiani są  dzień wcześniej telefonicznie.

Stwierdzili także, że  Dyrektor ma swoją wizję Szpitala, którą przedstawia lekarzom, Ci z kolei wypowiadają swoje opinie, nie zawsze ze sobą zgodne. Ich zdaniem jednak nie można tej różnicy zdań nazwać problemem czy też narzucaniem czegoś z góry.

Dodali także, że w sytuacji gdy dyrektorowi wypadnie „coś” i nie będzie mógł zorganizować spotkania w czwartek to ordynatorów informuje o tym fakcie.

 

Podczas otwartej dyskusji, ordynatorzy zgodnie stwierdzili, że jeśli chodzi o sprawy leczenia to nie ma  żadnego problemu ze strony dyrektora. Również wspólnie potwierdzili, że Szpital nie ma kłopotów z bankiem krwi. 

 

         Na podstawie wypowiedzi przedstawionych wyżej, kontrolujący stwierdzili bezzasadność zarzutu o braku możliwości „porozumienia się” z dyrektorem. Bezzasadny jest także zarzut nie organizowania przez Dyrektora spotkań z personelem szpitala . Ta ostatnia teza znajduje również potwierdzenie w dokumentach w postaci protokołów ze spotkań z Ordynatorami oraz innym personelem szpitala, a także notatek z takich spotkań, które kontrolujący zabezpieczył w trakcie kontroli.

 

 

 

         Wypowiedzi osób wyżej wymienionych, zdaniem kontrolujących, uzasadniają wniosek o bezzasadności zarzutu w zakresie ingerowania Dyrektora w sprawy medyczne. Ordynatorzy wprost wykluczyli działalność Dyrektora w tym zakresie. 

 

W zakresie przedstawionego zarzutu powierzenia pełnienia funkcji kierownika banku krwi , kontrolujący stwierdził, iż sprawę określenia leczenia krwią w zakładach opieki zdrowotnej, w których przebywają pacjenci ze wskazaniami leczenia krwią i jej składnikami, reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 września 2005r. (Dz. U. z 2005r. Nr 191, poz. 1607).

Ustalenie stanu faktycznego, nastąpiło poprzez odniesienie się do dokumentów, takich jak korespondencja poprzedniego Kierownika Banku Krwi  z Dyrektorem  oraz zweryfikowaniem kompetencji nowo powołanego Kierownika Banku Krwi .

Kontrolujący stwierdzili, że nowo powołany kierownik, jako specjalista położnictwa i ginekologii, spełnia wymogi do zajmowania stanowiska kierownika banku krwi. Zgodnie z art. 5 ust. 2 w/w rozporządzenia, w przypadku gdy zoz nie zatrudnia lekarza specjalisty z dziedziny transfuzjologii klinicznej, obowiązki lekarza odpowiedzialnego za gospodarkę krwią powierza się lekarzowi specjaliście w szczególności z dziedziny medycyny, chirurgii ogólnej, położnictwa i ginekologii, anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, hematologii, pediatrii lub onkologii klinicznej.

Z wyjaśnień ordynatorów wynika, że obecny kierownik banku krwi, wykonuje swoje obowiązki poprawnie. Ordynatorzy nie mieli bowiem sytuacji, aby zabrakło krwi w Szpitalu. Zdaniem kontrolujących takie stwierdzenie (z racji braku przeciwnych dowodów) należy uznać za prawdziwe.

 

Wyznaczenie lekarza odpowiedzialnego za gospodarkę krwią w SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie nastąpiło w dniu 4 lutego 2011 roku na mocy zarządzenia wewnętrznego Nr SPZOZ.II/7/02/2011 Dyrektora SP ZOZ w sprawie jak wyżej.  W tym samym dniu tj. 4 lutego Dyrektor poinformował o tym pisemnie powołanego lekarza.

        W zakresie braku szkolenia stwierdzono, iż pismem nr SPZOPZ.V.103/11/11 z dnia 17 lutego 2011r. Dyrektor Szpitala skierował nowego kierownika banku krwii  na szkolenie RCKiK w Szczecinie w dniach 21-22.02.2011r. Kontrolujący ustalili, że Szkolenie nie jest wymogiem koniecznym do zajmowania stanowiska kierownika banku krwi. Lekarz wykonujący tę funkcję ma jedynie obowiązek brać udział w kursach i szkoleniach organizowanych przez centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa (art. 5 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia).

           Z wyjaśnień Dyrektora co do przyczyny zmiany osoby odpowiedzialnej za gospodarkę krwią w SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie oraz ze zgromadzonych w sprawie dokumentów wynika że poprzedni kierownik  został wyznaczony jako osoba odpowiedzialna za gospodarkę krwią w SP ZOZ w Dębnie w dniu 01 lipca 2010 roku aneksem Nr 2 do zarządzenia wewnętrznego Dyrektora SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie Nr SP ZOZ.II/41/07/2006 z dnia 24.07.2006r. jako specjalista chirurgii ogólnej. W dniu 4 listopada 2010 roku Dyrektor SP ZOZ w Dębnie poinformował go pisemnie  o tym, iż w związku z pełnieniem przez niego funkcji odpowiedzialnego za gospodarkę krwią kieruje go na szkolenie w RCKiK w Szczecinie, które odbędzie się w dniach 15 – 16.11.2010r. W dniu 18 listopada 2010 roku RCKiK wydało zaświadczenie o odbyciu przez niego szkolenia  w zakresie pełnienia obowiązków lekarza odpowiedzialnego za gospodarkę krwią w szpitalu. Wobec czego kontrolujący zwrócili uwagę, że w/w osoba  pełniła funkcję kierownika banku krwi bez podnoszonych szkoleń  przez ok. 5 m-cy. W dniu 3.12.2010r. były kierownik  złożył rezygnację z funkcji ”kierownika banku krwi” w związku z tym, że Dyrektor wypowiedział mu umowę kontraktową na świadczenie usług medycznych. Rezygnacja miała charakter natychmiastowy. Z wyjaśnień Dyrektora  wynika jednak, że osoba ta  pełniła tę funkcje nadal. W dniu 31.12.2010r.  wycofał on swoją rezygnację z funkcji „kierownika banku krwi” w związku z przywróceniem poprzednich warunków na świadczenie usług medycznych.

           Dyrektor wyjaśnił, że kierownik banku krwi  swoim zachowaniem opisanym wyżej tj. raz składaniem rezygnacji, następnie ją wycofując szantażował go, wobec tego wypowiedział mu pełnienie funkcji, o której mowa w dniu 3.02.2011r.

           W zakresie prowadzonej gospodarki w banku krwi kontrolujący poprosił o przygotowanie wykazu gospodarki krwią w 2010 roku. Z przedstawionego raportu przez kierownika laboratorium wynika że w roku 2010 od stycznia do czerwca dopuszczono do przeterminowania krwi wraz z osoczem w ilości 9 j. łącznie oraz od lipca do grudnia 15j., co z wyjaśnień Dyrektora oraz zastępcy świadczy o niegospodarności tak ważnym „materiałem” jakim jest krew, biorąc pod uwagę także jej cenę.

           Ponadto stwierdzono, iż w banku krwi w SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie przeprowadzone zostały dwie kontrole przez RCKiK w Szczecinie w dniu 9 listopada 2011r. Na wstępie protokołu z kontroli kontrolujący stwierdził, iż zgodnie z zaleceniem pokontrolnym w banku krwi przechowuje się obecnie niewielkie rezerwy KKCz i FFP. Stwierdzono m.in., iż prowadzenie dokumentacji w zakresie krwiolecznictwa w kontrolowanym oddziale chirurgii wymaga dopracowania i pełnego dostosowania do wydanych zaleceń oraz zalecono wycofać na oddziale chirurgii nieaktualne druki zgłoszenia powikłania poprzetoczeniowego i stosowania nowych zgodnie ze wzorem podanym w załączniku do rozporządzenia, zakupienia nowej lodówki do przechowywania KKCz oraz przeprowadzenie walidacji urządzeń chłodniczych oraz temperatur transportu składników krwi zgodnie z przepisami krwiolecznictwa.

           Jeżeli chodzi o sytuację opisaną w załączniku do e- mail z dnia 8 lutego 2011r., że w banku krwi nie było ani jednej jednostki osocza w związku z koniecznością ratowania życia pacjenta przyjętego w dniu 7 lutego 2011r., to z wyjaśnień Dyrektora oraz jego zastępcy wynika , iż bezpośrednia przyczyną braku osocza była awaria sprzętu chłodniczego. Wobec powyższego koniecznym jest przypomnienie zapisu protokołu kontroli wykonanego przez RCKiK w Szczecinie, które to w miesiącu listopadzie 2010 roku zwróciło uwagę na zły stan techniczny sprzętu chłodniczego w banku krwi. Mając powyższe na uwadze sama osoba kierownika banku krwi w oparciu o protokół RCKiK w tej sytuacji nie ma znaczenia, ponieważ problem ten mógł wystąpić w każdym innym czasie.

 

           Po wysłuchaniu stanowiska Dyrektora szpitala, jego zastępców oraz ordynatorów kontrolujący poprosił o złożenie wyjaśnień osobę skarżącą tj. autora e-maila. (p.o. Ordynatora Chirurgii).

Poinformował on, kontrolujących , iż zarzuty zawarte w e-mail to tylko cześć wątków, które chciałby przedstawić. W dalszej części stwierdził, iż w dniu rozmowy z kontrolującym może przedstawić powiedzieć tylko częściowo o tych sprawach ponieważ w rozmowie może zapomnieć lub czegoś nie dopowiedzieć. Powiedział, że do wszystkich spraw, które ma na myśli ustosunkuje się pisemnie i dostarczy dokumenty wraz z ich uzasadnieniem do siedziby kontrolującego.

          

           W dniu 23 lutego 2011r. do siedziby kontrolującego skarżący . dostarczył wyjaśnienia oraz dokumenty , o których mowa wyżej. Dotyczyły spraw m. in.: komputeryzacja    szpitala,     nieobecności sekretarki, posiadanego   sprzętu   do   wykonywania   operacji   metodą   laparoskopową, braku skierowańdo leczenia chirurgicznego z Poradni Gastroenterologicznej, spraw medycznych, w których stanowisko zajmuje Dyrektor,anestezjologa, preparatów krwi,protokołów spotkańz ordynatorami oddziałów orazpisma OIL w Szczecinie.

 

         Złożone wyjaśnienia znacznie wykraczają poza ramy skargi z dnia 8 lutego 2011r. Poza zainteresowaniem kontrolujących, z racji wyznaczonego zakresu badania sprawy, pozostają kwestie: komputeryzacji szpitala; nieobecności sekretarki; braku sprzętu do wykonywania operacji; braku skierowań do leczenia chirurgicznego z poradni. Jeżeli chodzi o okoliczności nazwane przez                              „sprawami medycznymi w których zajmuje stanowisko Dyrektor”, to zdaniem kontrolujących okoliczności przytoczone w ramach tych spraw nie są wyrazem nieuprawnionego ingerowania Dyrektora w kwestie medyczne. Z takimi mielibyśmy do czynienia wtedy, gdy Dyrektor wyrażałby opinię co do stawianej diagnozy, przyjętej metody leczenia, i sposobie wykonywania czynności medycznych, próbując jednocześnie władczo narzucać własne przemyślenia. Tymczasem okoliczności podniesione p.o. Ordynatora w omawianej części faktycznie dotyczą organizacji szpitala a opisane czynności Dyrektora raczej mają charakter administracyjny. Jeżeli chodzi o protokoły z posiedzeń z ordynatorami, to kontrolujący nie mają podstaw do uznania ich za fałszywe czy niepełne. Nieprawdziwe są także twierdzenia o obowiązujących normach zabezpieczenia szpital w krew. Kontrolujący ustalili, że normy liczbowe dla określonych placówek medycznych nie obowiązują. Ilość krwi w szpitalu powinna być „odpowiednia” do średniej ilości wykonywanych operacji czy zabiegów. 

 

         Poza sprawami wymienionymi w przedmiotowym e – mail kontrolujący otrzymali od kierownictwa Szpitala wyjaśnienia nie związane bezpośrednio ze złożoną skargą na Dyrektora. Dotyczą one:

- naruszenia praw autorskich oraz próby złamania zabezpieczeń.

Dyrektor został poinformowany przez informatyka szpitala o próbie łamania haseł oraz pobierania z internetu obcych, nielegalnych programów. Wobec czego poinformował odpowiedzialnego pracownika , iż dokonywanie takich rzeczy jest karalne. Z notatek sporządzonych przez informatyka szpitala oraz pracownika firmy obsługującej wynika, że na komputerze służbowym zainstalowano nielegalne oprogramowanie Windows oraz znaleziono w komputerze ok. 70 GB nielegalnych plików typu filmy, programy itd. Stwierdzono także otwarte strony internetowe o tematyce łamania haseł użytkowników Windows.

- umów o świadczenie usług medycznych

Dyrektor przedstawił kontrolującym funkcjonujące w szpitalu umowy zawarte pomiędzy zastępcą dyrektora oraz byłym  Dyrektorem. Z dniem 6.10.2008r. ówczesny Dyrektor powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy dyrektora SP ZOZ pracownikowi. Kontrolujący zwracają uwagę na fakt braku takiego stanowiska w strukturze organizacyjnej szpitala. Następnie w dniu 17.10.2008r. ponad uprzednie pismo powierza mu obowiązki p.o. ordynatora oddziału chirurgicznego.  Dopiero w dniu 1.12.2008r. ówczesny Dyrektor zwrócił się o zatwierdzenie zmian w statucie (struktura organizacyjna) do Rady Społecznej Szpitala. Na podstawie uchwały Nr XXIV/8/2008 z dnia 11 grudnia 2008r. Rady Społecznej Szpitala w sprawie wniosku Dyrektora SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie o dokonanie zmian w statucie, Rada społeczna zatwierdza powyższe zmiany. W dniu 30 grudnia 2008r. uchwałą Rady Powiatu Nr XXVII/228/08 zatwierdzono zmiany w statucie SP ZOZ w Dębnie w zakresie m. in. wprowadzenia stanowiska zastępcy dyrektora do struktury organizacyjnej szpitala. W dniu 31 grudnia 2008r. pismem (brak numeru) po raz kolejny ówczesny Dyrektor powierza funkcję zastępcy dyrektora szpitala w Dębnie wspomnianemu pracownikowi. W tym samym także dniu tj. 31 grudnia 2008r.  nowo powołany zastępca dyrektora szpitala podpisuje umowę (kontrakt) o udzielenie zamówienia na świadczenia zdrowotne polegające na świadczeniu usług lekarskich oraz koordynowanie pracy oddziału chirurgii ogólnej z ówczesnym Dyrektorem szpitala (zastępca z dyrektorem, poza zarządem powiatu). Zawarta umowa została na czas określony od dnia 1.01.2009r. do dnia 31.01.2011r. W dniu 30.10.2009r. tj. 15 m-cy przed wygaśnięciem pierwotnej umowy zastępca dyrektora podpisuje aneks do przedmiotowej umowy z ówczesnym Dyrektorem  z terminem przedłużającym umowę do dnia31 grudnia 2016r. Wdniu 31 grudnia 2008r. ówczesny Dyrektor  odwołuje pracownika ze stanowiska zastępcy dyrektora Szpitala w Dębnie pozostawiając mu jednocześnie udzielone wcześniej pełnomocnictwa.     W dniu 31.07.2010r. Pan ówczesny Dyrektor zawiera umowę ze wspomnianym pracownikiem  o udzielenie zamówienia na świadczenia wykonywane w SP ZOZ w zakresie usług polegających na pełnieniu obowiązków zastępcy dyrektora szpitala (kontrolujący zwrócili uwagę, że powierzenie obowiązków nie stanowi wykonywania usługi) od dnia 1.08.2010r. do dnia 31.07.2012r. W dniu 3.09.2010r.  zastępca dyrektora szpitala zawiera kolejną umowę, udziela ówczesnemu  Dyrektorowi kontrakt na świadczenie usług medycznych, a w szczególności pełnienie dyżurów w oddziale chirurgii ogólnej z blokiem operacyjnym na czas określony od dnia 1.1.2011r. do 31.12.2016r., po czym w dniu 15.09.2010r.  prosi Dyrektora  o rozwiązanie zawartej z nim umowy z dnia 1.07.2010r. Nadmienia się, iż przedmiot zawartej umowy z dnia 3.09.2010r. pozostaje zbieżny z przedmiotem umowy zawartej w dniu 31.08.2007r. z ówczesnym Dyrektorem przez Zarząd Powiatu.

 

Po dokonanej analizie materiału kontrolnego Starosta Myśliborski, po uzyskaniu dodatkowo opinii zespołu prawnego podjął decyzję, aby przekazać sprawę w powyższym zakresie do prokuratury. Mając na względzie powagę sprawy oraz konieczność jak najszybszego przywrócenia prawidłowego  funkcjonowania oddziału chirurgicznego SP ZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie, podjęta decyzja została przede wszystkim w oparciu o dobro pacjentów tegoż szpitala.

 

 

Sekretarz Powiatu



+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dodał KAŚKA
2011-05-12 16:25:01
władze starostwa w myśliborzu to WIELKA POMYŁKA NAS WYBORCÓW.
Pan Mazepa robi to samo co pan potyra. WSZYSTKO NISZCZY:( SMUTNE.
Dodał Obywatel
2011-03-17 07:28:39
Decyzje podejmowane przez starostę Arkadiusza Mazepę mają na względzie przede wszystkim dobro starosty i załatwienie osobistych porachunków. Oddział interesuje starostę znacznie mniej, a pacjenci raczej wogóle nie interesują starosty i dokładnie to widać po działaniach starosty Mazepy.
Dodał Zenek
2011-03-16 20:07:06
Absolwent prawa - pan starosta Mazepa i jego kolega również absolwent prawa Skrzypiec za to że już wcześniej zaplanowali zaknięcie oddziału i ewakuację chorych powinni tłumaczyć się w prokuraturze.
Dodał pacjentka
2011-03-14 12:24:09
Zamknąć taki szpital, jak człowiek zachoruje poważnie to i tak musi leczyć się w dużym mieście
Dodał Zdzicho
2011-03-14 06:44:39
Jak się okazuje Zarząd Powiatu w dniu 10.03.2011 nie zapoznał się wogóle z ustaleniami komisji. Publikują coś czego nie czytali. Ktoś to rozumie ?
Dodał Swojak
2011-03-10 08:10:12
Komisja powołana przez starostę składająca się z pracowników starostwa, równie dobrze dyrektor mógł powołać swoją komisję składającą się z pracowników biura szpitala. Jedynie prawnik w tej starostowej komisji coś myślał i starosta szybko się go pozbył ze starostwa. Przepisy są takie, że jeżeli starostwo ma sprawy do rostrzygnięcia to zleca to innemu starostwu lub zgłasza do NIK a to co pokazał starosta to kpina.

Kontrakt na 2011 zmniejszony, a Pan dyrektor opowiadał wszystkim, że będzie zwiększony ( patrz strona www NFZ), na internie było 4 internistów, a dzięki staraniom dyrektora zostało tylko 2, dr radiolog z Gorzowa, która zarabia niezłą kasę dla szpitala pracuje tylko do końca marca(później znowu kasa do prywatnej kieszeni), pediatrów jak nie było tak nie ma, a dyrektor opowiadał o jakiś superznajomościach, od 1 kwietnia Jankowska nie będzie ordynatorem ginekologii, przychodzi znowu Paszyński - dla kobiet z Dębna nie będzie miejsca, chirurgia nie działa, kasy nie będzie, znowu zmniejszą kontrakt, dyrektor załatwia chirurgów ze Szczecina i jakiegoś profesora za ciężką kasę, nawet rozmawiali z Marysią Nowakową(Marysia leczy jak wiadomo wahadełkiem do dobrych 20 lat - co za pomysły), pielęgniarki po kursach składają wypowiedzenia i odchodzą, pieniądza z NFZ za pomoc nocną i świąteczną weźmie poradnia w Myśliborzu,(szpital tylko dołoży do tego interesu). Jak widać dla starosty to wszystko mało. Możliwe, że tak kazali se Szczecina lub co bardziej prawdopodobnie tak kazali "koalicjanci" - bo bliżej im do Barlinka a Starosta musi słuchać koalicjanta za cenę bycia starostą.
Dodał wojtuś
2011-03-09 22:03:48
Czyli co,osocza nie było bo była awaria chłodziarki a krew była i gdzie ją trzymaliście?w piwnicy?Też w chłodziarce i w niej powinno być osocze.Ktoś zaniedbał gospodarkę krwią od 4 do 7 lutego i przez to każdy potencjalny pacjet potrzebujący osocza bądź krwi był narażony na utratę życia bądź zdrowia.To niewyobrażalne.
Dodał gosia
2011-03-09 21:41:44
Słuchy chodzą że następna do odstrzału ma być Dr.Jankowska i pewnie jeszcze ktoś z ginekologii.Wraca stare a z nim w szybkim tempie zadłużenie.Znowu w szpitalu bedą się leczyć pacjętki z Gorzowa a dla naszych nie będzie miejsca.Super.
Dodał Pacjentka
2011-03-09 19:09:56
słyszałam, że Starosta i dyrektor szpitala już są podani do prokuratury za spowodowanie zagrożenia życia mieszkańcom, Myśliborza, Dębna i Boleszkowic -
Czy jest coś na rzeczy?
Dodał pielęgniarka
2011-03-09 19:00:01
Widziałam pochwałę w protokule pokontrolnym z woj. St. Krwiodastwa dla dr.W.G. za wzorowe prowadzenie gospodarki krwią -coś wyrwała z kontekstu i poprzestawiałata ta pana komisja - komisja starosty. Zapoznaj się pan z protokółem pokontrolnym-widzi pan jak łatwo panem manipulują !!!
Dodał wałczanin
2011-03-09 18:29:22
Powiem tylko jedno, że zalecam Panu staroście Myśliborskiemu zadzwonic do starosty z Wałcza i zapytać jakimi epitetami żegnał Pana Skrzypca tam i jakie ma opinie o nim !!!
Dodał jeszcze nie chory
2011-03-09 17:47:39
cokolwiek tłumaczyłby Skrzypek, Starosta i wszelkie komisje:
wywalono dotychczasowych najlepszych chirurgów z Dębna. Zamknięto oddział-W każdej innej miejscowości poleciałby starosta i dyrektor. Może przyjdzie jakiś chirurg miernota i będzie kaleczył chorych. A więc już gratuluję sukcesu decydentom!!
Dodał maniek
2011-03-09 17:07:23
racja w szpitalu w Dębnie jest tylko jedna chłodziarka. I znowu racja dyrektor wypowiada umowę o pracę lekarzowi więc ten składa rezygnację z prowadzenia banku krwi. A wy szanowna komisjo myślicie że lekarz zostaje wywalony z pracy ale dalej zajmuje się bankiem krwi ?
Powiedzmy sobie krótko. PAN DYREKTOR JEST TAKI CACY JAK NIKT NA ŚWIECIE wiedzą o tym w Wałczu i w Drezdenku ale w Myśliborzu uważają zupełnie co innego. Napiszcie dobrą opinię Panu dyrektorowi i wyślijcie ją do Drezdenka i do Wałcza to samym śmiechem was zabiją. A Pan Starosta jak wszyscy już wiedzą wszystkich podał do prokuratury. Nawet cały poprzedni zarząd oczywiście z Potyrą jako przewodniczącym na czele, wywalił prawników, wziął innych. Wszędzie czają się prowokatorzy i nastają na Pana Starostę. To poważny poroblem Pana Starosty no nie ???
Niech żyje cyrk i niech żyją małpy cyrku.


Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!

 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Grudzień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona