2011-03-14 13:47:34

Pierwsza drużyna Dębu Dębno od stycznia przygotowuje się do rundy wiosennej sezonu 2010/2011.

Podopieczni Marcina Domagały szlifowali formę na własnych obiektach, rozgrywając w miedzy czasie dziewięć spotkań kontrolnych. Siedem z nich zakończyło się pewnymi zwycięstwami "biało-zielonych".

Wszystkie sparingi zostały rozegrane na boiskach ze sztuczną nawierzchnią, spowodowane było to warunkami atmosferycznymi jakie panują obecnie w naszym regionie. Pierwszym przeciwnikiem Dębu w kontrolnym meczu był IV-ligowiec z województwa lubuskiego – Błękitni Lubno. Dębnianie pojechali do Gryfina bez kilku podstawowych zawodników i musieli uznać wyższość rywala. W następnym sparingu podopieczni Marcina Domagały ponieśli kolejną porażkę. Tym razem „biało-zieloni” przegrali z I-ligową Pogonią Szczecin.

W następnych spotkaniach było już tylko lepiej. Do drużyny dołączyło dwóch nowych zawodników – Dominik Husejko (poprzednio w Pogoni Barlinek), a także Kamil Kassian (liga cypryjska). Tymczasem z klubu odeszli Hubert Kotus (wypożyczenie do Ruchu Chorzów) i Piotr Gajewski. W kolejnym meczu podopieczni trenera Domagały pokonali w Gryfinie tamtejszego Energetyka 2:1. Piątego lutego Dąb zmierzył się z silnym III-ligowcem, Pogonią Świebodzin. Zawodnicy z Dębna po dobrym spotkaniu zaaplikowali rywalowi aż siedem bramek, tracąc przy tym dwie. Tydzień później rywalem dębnowskiego zespołu było Morzycko Moryń. Ten sam team wyeliminował Dąb z regionalnych rozgrywek o Puchar Polski. Tym razem górą byli „biało-zieloni”, którzy zwyciężyli 4:1.

Następnym sparingpartnerem naszej drużyny był IV-ligowiec z województwa opolskiego, Start Namysłów. Gracze Dębu po raz kolejny pokazali, że są na dobrej drodze w przygotowaniach i pokonali przeciwnika 4:2. Kolejne pojedynki również zakończyły się zwycięstwami zespołu Marcina Domagały – z Meprozetem Stare Kurowo 3:0, z Ilanką Rzepin 4:2 i na koniec z Odrą Chojna 3:0. Warto odnotować, że w międzyczasie drużynę Dębu wzmocniło dwóch kolejnych piłkarzy – Marcin Celejewski (GKP Gorzów Wielkopolski), a także Piotr Gumienny (Chemik Police).

22.01 | Dąb Dębno 0:2 Błękitni Lubno

26.01 | Dąb Dębno 0:4 Pogoń Szczecin

29.01 | Energetyk Gryfino 1:2 Dąb Dębno

Bramki: Tomasz Szwiec, Łukasz Dłubis (Dąb)

05.02 | Dąb Dębno 7:2 Pogoń Świebodzin

Bramki: Łukasz Dłubis x3, Dominik Husejko x2, Paweł Majewski, Tomasz Szwiec (Dąb)

12.02 | Dąb Dębno 4:1 Morzycko Moryń

Bramki: Roman Majchrzak x2, Jacek Jarecki, Jarosław Norsesowicz (Dąb)

16.02 | Dąb Dębno 4:2 Start Namysłów

Bramki: Łukasz Dłubis x3, Roman Majchrzak (Dąb)

19.02 | Dąb Dębno 3:0 Meprozet Stare Kurowo

Bramki:Łukasz Dłubis, Dominik Husejko, Grzegorz Szczepanik (Dąb)

26.02 | Dąb Dębno 4:2 Steinpol Ilanka Rzepin

Bramki:Kamil Kassian x2, Paweł Majewski, Jacek Jarecki (Dąb)

05.03 | Odra Chojna 0:3 Dąb Dębno

Bramki: Mateusz Laska, Łukasz Dłubis, Grzegorz Szczepanik (Dąb)

Najskuteczniejszym zawodnikiem Dębu w sparingach został Łukasz Dłubis, który strzelił aż dziewięć bramek. Kibice dębnowskiego klubu liczą na to, że popularny „Skała” utrzyma wysoką dyspozycję w rundzie wiosennej i będzie cieszył fanów swoimi golami. Po trzy bramki w kontrolnych spotkaniach strzelali Roman Majchrzak i Dominik Husejko.

Przypomnijmy wszystkim, że pierwszym rywalem Dębu w rundzie wiosennej będzie zespół Chemika Police. Miejmy nadzieję, że podopieczni Marcina Domagały wrócą do Dębna z kolejnymi trzema punktami na koncie.

Maciej Sadłowski – www.dabdebno.pl

Dodał Zenek
2011-03-16 20:08:56
Absolwent prawa - pan starosta Mazepa i jego kolega również absolwent prawa Skrzypiec za to że już wcześniej zaplanowali zaknięcie oddziału i ewakuację chorych powinni tłumaczyć się w prokuraturze.