2011-03-28 10:07:32

TARGI EDUKACYJNE W DĘBNIE

Dnia 24 marca br. w Dębowskim Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się Targi Edukacyjne dla młodzieży gimnazjalnej zorganizowane w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem Targów była Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy ze Szczecinie.

Uroczystego otwarcia Targów Edukacyjnych dokonała Pani Joanna Głogowska Zastępca Dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie. Wśród zaproszonych gości byli:  Wojciech Czepułkowski –    Z-ca Burmistrza Dębna, Józef Getman – Członek Zarządu Powiatu Myśliborskiego, Maria Żukrowska-Mróz – Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i Dyrektor Placówki Wielofunkcyjnej w Dębnie, Danuta Patkowska – Radna Rady Powiatu Myśliborskiego, Stanisław Urbanowski – Kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz, Andrzej Dobrowolski – Radny Rady Miejskiej w Dębnie i Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dębnie, Adam Kaczmarczyk – Radny Rady Miejskiej w Dębnie – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Jarosław Ostry – Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dębnie, Joanna Rau – Dyrektor Dębnowskiego Ośrodka Kultury w Dębnie, Małgorzata Lenkiewicz – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dębnie, Krystyna Stankiewicz – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębnie, Andrzej Kowalski – Komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Dębnie, Teresa Mirek – Dyrektor Zespołu Szkół w Smolnicy, Grażyna Telej – Dyrektor Gimnazjum dla Dorosłych w Dębnie. Przy organizacji Targów Edukacji i Pracy czynny udział wzięli pracownicy jednostek projektowych Pani Maria Szatkowska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dębnie, Pani Patrycja Kowalska z Punktu Pośrednictwa Pracy w Myśliborzu oraz Pan Krzysztof Gręda z Młodzieżowego Biura Pracy w Dębnie.

W Targach udział wzięła młodzież klas gimnazjalnych z Gimnazjum Publicznego w Dębnie, Myśliborza i Smolnicy, swoją ofertę edukacyjną prezentowało 16 Szkół Ponadgimnazjalnych z powiatu myśliborskiego, województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Szkoły oprócz prezentacji multimedialnych przygotowały programy artystyczne m.in.  pokaz mody, talenty wokalne i taneczne oraz zapasy. Pani Magdalena Samul-Szerwińska z Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego Centrum Informacji Młodzieżowej przeprowadziła zajęcia dotyczące wolontariatu w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu. W trakcie zajęć młodzież zadawała dużo pytań na temat obszaru działalności Centrum Informacji Młodzieżowej.

W gronie wystawców znalazły się między innymi takie szkoły jak: Zespół Szkół Technicznych i Morskich ze Szczecina, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Rzepina, Zespół Szkół Odzieżowych, Zespół Szkól Ogólnokształcących Nr 1 , Zespół Szkól Budowlanych z Gorzowa Wielkopolskiego, Zespół Szkół Technicznych ze Skwierzyny, Technikum Leśne ze Starościna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Mieszkowic,  Zespół Szkół Ogólnokształcących z Dębna, Zespół Szkół w Smolnicy, Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kostrzynie n/Odrą,  Środowiskowy Hufiec Pracy z Dębna oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP z Rowu.

Młodzież uczestnicząca w Targach miała również możliwość uzyskania informacji  na temat  rekrutacji do projektu ” OHP jako realizator usług rynku pracy” oraz działalności Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Punktu Pośrednictwa Pracy.

Targi Edukacji cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży jak i pedagogów. W imprezie udział wzięło około 300 uczniów klas gimnazjalnych.

<<GALERIA>>