2011-06-22 14:15:53

Nabór wniosków o dofinansowanie- "System zielonych inwestycji, zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej".

Informujemy, iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach III konkursu programu priorytetowego pn. „System zielonych inwestycji, zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej”. W ramach programu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wspiera termomodernizację budynków użyteczności publicznej, proponując finansowanie dotacyjne w wysokości 30 % wydatków kwalifikowanych oraz dodatkowe preferencyjne pożyczki w wysokości 60 % wydatków kwalifikowanych. Minimalny koszt przedsięwzięcia stanowi kwotę 2.000.000 zł. Minimalny koszt projektów grupowych stanowi kwotę 5.000.000 zł. Wnioski można składać od 22.06.2011 r. do 21.07.2011 r.

Dofinansowanie może być udzielone na realizację przedsięwzięć w budynkach użyteczności publicznej, przez które należy rozumieć budynki przeznaczone do pełnienia następujących funkcji: administracji samorządowej, ochrony przeciwpożarowej realizowanej przez OSP, kultury, kultu religijnego, oświaty, nauki, służby zdrowia, opieki społecznej i socjalnej, a także budynkach zamieszkania zbiorowego przeznaczonych do okresowego pobytu ludzi poza stałym miejscem zamieszkania (w szczególności: internaty, domy studenckie), a także budynkach do stałego pobytu ludzi (w szczególności: domy rencistów lub emerytów, domy dziecka, domy opieki, domy zakonne, klasztory).

Projekt może dotyczyć termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, w tym zmiany wyposażenia obiektów w urządzenia o najwyższych, uzasadnionych ekonomicznie standardach efektywności energetycznej związanych bezpośrednio z prowadzoną termomodernizacją obiektów w szczególności: ocieplenie obiektu, wymiana okien, wymiana drzwi zewnętrznych, przebudowa systemów grzewczych (wraz z wymianą źródła ciepła), wymiana systemów wentylacji i klimatyzacji, przygotowanie dokumentacji technicznej dla przedsięwzięcia, zastosowanie systemów zarządzania energią w budynkach, wykorzystanie technologii odnawialnych źródeł energii, wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne (jako dodatkowe zadania realizowane równolegle z termomodernizacją obiektów).

Więcej informacji na ten temat znajda Państwo na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: www.nfosigw.gov.pl.

K. Walas

Wydział Inwestycji, Gospodarki i Promocji