2011-08-22 15:37:10

INFORMACJA O NABORZE WNIOSKÓW W RAMACH PODDZIAŁANIA 6.2.2 i DZIAŁANIA 8.3. PROGRAMU OPERACYJNEGO INNOWACYJNA GOSPODARKA.

Informujemy o naborze wniosków w ramach Poddziałania 6.2.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka- Wsparcie działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych .

Wnioski o dofinansowanie można składać do 31 sierpnia 2011 r. w Departamencie Wdrażania Programów Operacyjnych w Ministerstwie Gospodarki.

Dofinansowanie będzie udzielane na projekty dotyczące działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni co najmniej 15 ha (w zależności od zapotrzebowania). Projekty mogą obejmować:

• opracowania dotyczące koncepcji zagospodarowania terenu, w tym ocenę stanu infrastruktury technicznej, analizę kosztową uzbrojenia;
  • opracowania dotyczące kompleksowych badań geotechnicznych, w tym określenia warstw geologicznych, nośności gruntu, poziomu lustra wód gruntowych;
  • opracowanie studium wykonalności, w tym raportu o barierach inwestycyjnych;
  • opracowanie informacji o klimacie inwestycyjnym dla danej lokalizacji;
  • opracowanie harmonogramów procesu inwestycyjnego;
  • dokumentację techniczną i projektowo-budowlaną związaną z uzbrojeniem terenu pod inwestycje;
  • analizy formalno-prawne nieruchomości;
  • analizy kosztowe makroniwelacji;
  • raporty o oddziaływaniu na środowisko naturalne;
  • projekty doradczo-promocyjne, w tym działania rozpoznawcze w ocenie możliwości utworzenia terenu inwestycyjnego dla danej lokalizacji oraz opracowanie informacji o utworzonym terenie inwestycyjnym.

Maksymalny poziom dofinansowania projektów przekazywany Beneficjentowi wynosi 85 % kosztów kwalifikowanych projektu.

Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki: www.mg.gov.pl.

Trwa również nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion Programu Innowacyjna Gospodarka. Wnioski o dofinansowanie można składać do 28 października 2011 r.

Projekty kwalifikujące się do dofinansowania mogą składać się z następujących komponentów:

• całkowite lub częściowe pokrycie kosztów dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych na obszarze objętym projektem (max. przez okres 3 lat),
  • pokrycie kosztów dostarczenia, instalacji oraz serwisowania sprzętu komputerowego i/lub niezbędnego oprogramowania w gospodarstwach domowych wskazanych przez projektodawcę,
  • zakup usługi przeprowadzenia szkoleń dla użytkowników końcowych projektu z zakresu obsługi komputera, korzystania z Internetu  oraz nabycia innych umiejętności niezbędnych dla świadczenia pracy lub skutecznej edukacji przez Internet (z wykluczeniem szkoleń zawodowych),
  • dofinansowanie kosztów operacyjnych, kosztów zatrudnienia i szkolenia pracowników JST i/lub organizacji pozarządowej uczestniczącej w konsorcjum z JST, którzy będą odpowiedzialni za realizację działania oraz kosztów działań koordynacyjnych zmniejszających problem wykluczenia cyfrowego, np. wyposażenie w sprzęt komputerowy i utrzymanie dostępu do Internetu w jednostkach podległych beneficjentowi (w tym: biblioteki publiczne, publiczne instytucje kultury, szkoły, publiczne placówki opiekuńczo-wychowawcze położone na obszarze działania beneficjenta i publiczne domy pomocy społecznej),
  • dofinansowanie promocji projektu na obszarze objętym projektem.

W ramach Działania 8.3. Wnioskodawca może ubiegać się o wsparcie maksymalnie w wysokości 85% kwalifikujących się wydatków.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.wwpe.gov.pl.

Kornelia Walas

Wydział  Inwestycji, Gospodarki i Promocji