2011-08-25 12:38:57

Zakończono realizację projektu unijnego

Dobiegł końca realizowany przez Powiat Myśliborski projekt pn.: „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Myśliborskim poprzez wyposażenie sal do praktycznej nauki zawodu w ZSP nr 1 w Barlinku, ZSP nr 2 w Barlinku i ZSP nr 3 w Myśliborzu”zgodnie z umową o dofinansowanie nr UDA-RPZP.07.01.02-32-012/09-00 z dnia 23.02.2010 r.współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007– 2013, poddziałanie 7.1.2. Wartość projektu stanowi kwotę ok.: 1.165.000 zł, w tym kwota dofinansowania ok.: 581.000 zł.

W ramach projektu wyposażono pracownie w ZSP nr 1 w Barlinku, ZSP nr 2 w Barlinku i ZSP nr 3 w Myśliborzu. Zakupiono m.in.: sprzęt komputerowy, RTV, AGD, meble, specjalistyczne narzędzia diagnostyczne, modele dydaktyczne samochodów i silników, maszyny do metaloplastyki oraz oprogramowanie kompatybilne z zakupionym sprzętem. Zakupiono również pomoce dydaktyczne tj.: literaturę, tablice  (w tym flipcharty), projektory multimedialne, wizualizery, rzutniki multimedialne.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinkuwyposażono pracownię komputerową w środki dydaktyczne i zestawy komputerowe. Pracownia technologii mechanicznej została wyposażona w nowe narzędzia i przyrządy pomiarowe, narzędzia skrawające oraz pozostałe środki dydaktyczne pozwalające na zdecydowane podniesienie jakości nauczania przedmiotów zawodowych. Pracownię napraw pojazdów samochodowych wyposażono w środki dydaktyczne i urządzenia do praktycznej nauki zawodu wpływające na wzrost poziomu kształcenia z prowadzonych przedmiotów. Do pracowni obróbki mechanicznej zakupiono m in.: obrabiarkę frezarkę 3- osiową wraz z  oprzyrządowaniem oraz wiertarkę kolumnową. Zakup tego sprzętu wpłynie nazdecydowaną poprawę jakości kształcenia w zawodach: ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz spowoduje poszerzenie oferty edukacyjnej i podjęcie kształcenia w zawodach: operator obrabiarek skrawających, mechanik monter maszyn i urządzeń. Doposażenie pracowni obróbki plastycznej w nowoczesne urządzenia do praktycznej nauki zawodu oraz środki dydaktyczne spowoduje wzrost poziomu kształcenia w zakresie zawodów: ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz spowoduje poszerzenie oferty edukacyjnej o możliwość kształcenia w zawodach: kowal, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Barlinku wyposażono: pracownię ekonomiczną przeznaczoną do kształcenia uczniów w zawodzie: technik ekonomista, pracownię informatyczną przeznaczoną do kształcenia uczniów w zawodzie: technik informatyk. W pracowni będą prowadzone nowe zajęcia specjalizacyjne w zakresie: administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi,  grafika komputerowa technik multimedialnych i internetowych, grafika komputerowa i programowanie. Do przeprowadzenia procesu dydaktycznego niezbędne było wyposażenie zarówno pracowni informatycznej jak i ekonomicznej w środki dydaktyczne oraz zestawy komputerowe.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu wyposażono salę symulacyjną do obsługi konsumenta. Utworzona sala do prowadzenia zajęć z zakresu obsługi konsumenta umożliwi prawidłową realizację zajęć przygotowujących do egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie: kucharz, kucharz małej gastronomi. Środki dydaktyczne oraz urządzenia do praktycznej nauki zawodu pozwolą na realne zapoznanie się uczniów z praktycznymi zasadami obsługi konsumenta. Wyposażono również salę symulacyjną do projektowania, kosztorysowania i salę symulacyjną do rachunkowości, ekonomiki i techniki biurowej.

Wyposażenie sal wpłynie na możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych na zdecydowanie wyższym poziomie. Wykorzystanie w procesie kształcenia nowoczesnych metod i technik pracy (nowoczesne urządzenia biurowe: laminarka, termobindownica, niszczarka, rzutnik pisma, projektor multimedialny), stosowanie zakupionych programów komputerowych spowoduje wzrost kwalifikacji i umiejętności uczniów.

<<GALERIA>>

Maciej Urbanowski