2012-04-17 07:19:57

Maturzysto! Pokaż nam swój talent!

20 kwietnia 2012 roku rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu dla maturzystów
„Talent za Talent”. Jego celem jest wyłonienie przyszłych liderów i menedżerów. Masz potencjał i odwagę żeby podjąć wyzwanie? Na pewno warto!

„Talent za Talent” promuje aktywne i odpowiedzialne działanie na rzecz własnego otoczenia oraz ideę świadomego rozwoju osobistego.  Ma też zwiększyć zainteresowanie młodzieży  zagadnieniami z zakresu ekonomii i zarządzania.

Konkurs składa się z 3 etapów. W pierwszy etapie kandydaci przesyłają swoje aplikacje
i na ich podstawie oceniamy ich zaangażowanie zarówno w życie szkoły jak i pozalekcyjną działalność. Następnie kandydaci są zapraszni na rozmowy ewaluacyjne do jednego z trzech miast Warszawy, Poznania bądź Wrocławia, gdzie sprawdzane są ich kompetencje oraz umiejętności analitycznego myślenia.

Do konkursu może zgłosić się każdy tegoroczny maturzysta. Wystarczy zarejestrować się
na stronie www.talentzatalent.pl wykorzystując formularz zgłoszeniowy.Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie.  Przy ocenie kandydatów brane są pod uwagę:

• osiągnięcia naukowe uczestnika (np. sukcesy odnoszone w konkursach i olimpiadach),
  • doświadczenie związane z zarządzaniem i kierowaniem ludźmi (np. organizacja wydarzeń, zakładanie lub kierowanie organizacjami młodzieżowymi lub uczniowskimi),
  • zaangażowanie w działalność na rzecz swojego otoczenia (np. wolontariat, działalność charytatywna),
  • inne aspekty sygnalizujące odpowiedzialność, dojrzałość oraz przedsiębiorczość.

Dlaczego organizatorzy stawiają na taką młodzież? „Osoby, które aktywnie biorą udział w życiu społecznym są bardziej dojrzałe i odpowiedzialne. Dzięki swojej rozległej wiedzy i umiejętnościom, mają w przyszłości szansę piastować odpowiedzialne stanowiska i wpływać na życie innych ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz stworzyć im odpowiednie warunki rozwoju. Konkurs to umożliwia.” – stwierdza Klaudia Musioł, koordynatorka tegorocznej edycji.

Pomysłodawcą konkursu jest Stowarzyszenie Przyszłych Doradców i Menedżerów Cognitis. Koncepcja projektu wywodzi się z misji Cognitis, jaką jest szerzenie w społeczności akademickiej idei rozwijania umiejętności menedżerskich, przy zachowaniu etyki w szeroko pojętym biznesie. Poprzez zaangażowanie maturzystów członkowie stowarzyszenia, chcą pomóc im w wybraniu przyszłej ścieżki rozwoju i odkryciu swoich umiejętności.