2006-12-05 10:34:00

Poprawa bezpieczeństwa i lepsze warunki uprawiania turystyki przez mieszkańców pogranicza Polski i Niemiec poprzez przebudowę ul. Szosowej w Barlinku

ulicy Szosowej w miejscowości Barlinek”

„Verbesserung der Sicherheit und die besseren Bedingungen der Touristik für deutsche und polnische Bewohner des Grenzgebietes dank des Umbaus der Szosowa Straβe in der Stadt Barlinek“

projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG III A Program Regionalny niemiecko-polskiego obszaru granicznego na terenie Krajów Związkowych Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia i Polski (Województwo Zachodniopomorskie).
Projekt nr INT/MV-BB-PL.3B2.2005.123

W 2005 roku Powiat Myśliborski w porozumieniu z Gminą Barlinek rozpoczął realizację projektu pt.:

„Poprawa bezpieczeństwa i lepsze warunki uprawiania turystyki przez mieszkańców pogranicza Polski i Niemiec poprzez przebudowę ulicy Szosowej w miejscowości Barlinek”

Pierwszym krokiem w stronę przebudowy ulicy Szosowej było złożenie wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie projektu w ramach Programu INTERREG III A Polsko – Niemieckie pogranicze.

Ulica Szosowa przed przebudową sierpień 2005 roku.

Jak wynika z przedstawionych zdjęć przebudowa ulicy Szosowej w celu poprawy bezpieczeństwa i estetyki miasta była niezbędna.

Z chwilą pozyskania niezbędnych środków finansowych w ramach programów pomocowych Unii Europejskiej w sierpniu 2006 roku rozpoczęto roboty budowlane na ulicy Szosowej.

Podczas robót aura sprzyjała drogowcom.

Postęp robót był wyraźny, ulica Szosowa z dnia na dzień zmieniła się nie do poznania.

Prace budowlane sprawnie przeprowadziło Przedsiębiorstwo Drogowe „Maldrobud” z Myśliborza.

Końcowym efektem porozumienia Powiatu Myśliborskiego i Gminy Barlinek jest oddana mieszkańcom miasta, turystom i użytkownikom ruchu zmodernizowana ulica Szosowa.

Przebudowana nawierzchnia i oznakowanie ułatwią ruch kołowy na ulicy Szosowej.

Bezpieczeństwo pieszych było jednym z najważniejszych założeń projektu.

Przedstawiony projekt objął przebudowę ulicy Szosowej na długości 680 m w miejscowości Barlinek. W zakresie realizacji zadania ujęto budowę kanalizacji deszczowej, modernizację nawierzchni, przebudowę ciągów pieszych, zjazdów, budowę dwóch zatok autobusowych, przebudowę pięciu skrzyżowań z przyległymi ulicami, wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego wraz z pięcioma przejściami dla pieszych , budowę murku oporowego.

Całość projektu miała na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenie walorów estetycznych miasta będącego ośrodkiem turystycznym powszechnie odwiedzanym przez gości z Polski i Niemiec.

Zapraszamy do odwiedzenia malowniczo położonego w śród jezior i lasów parku krajobrazowego miasta Barlinek, a przy okazji skorzystania z nowo przebudowanej drogi powiatowej.

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu
ul. Marcinkowskiego 2, 74-300 Myślibórz