2012-05-25 11:10:15

POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu 23 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu odbył się uroczysty apel z okazji Obchodów Powiatowego Dnia Strażaka oraz XX – lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystości udział wzięli: Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Henryk Cegiełka, Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa, a także Burmistrzowie i Wójtowie, przedstawiciele powiatowych służb i inspekcji, zaproszeni goście. Najważniejszymi uczestnikami  wydarzenia byli jednak funkcjonariusze i pracownicy KP PSP.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie odznaczeń, wyróżnień i awansów.

W bieżącym roku Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 09 maja odznaczono:

- Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – st. asp. Dariusza Nowaka,

- Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – asp. Piotra Szola, - st. ogn. Waldemara Marciniaka, - st. ogn. Jacka Zająca.

Rozkazem personalnym Minister Spraw Wewnętrznych nadał wyższe stopnie służbowe wkorpusie oficerskim:

- starszego kapitana – kpt. Grzegorzowi Gonera,

- kapitana – mł. kap. Krzysztofowi Andrzejakowi.

Rozkazem personalnym Komendanta Głównego PSP nadano stopniew korpusie aspiranckim:

- starszego aspiranta- asp. Łukaszowi Jaworskiemu, asp. Krzysztofowi Widejko

- aspiranta- mł. asp. Krzysztofowi Pasternak

Rozkazem personalnym Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadano stopnie wkorpusie podoficerskim:

- starszego ogniomistrza - ogn. Andrzejowi Krecak, ogn. Sławomirowi Łukasiewicz , ogn. Krzysztofowi Szymczyk, ogn. Agnieszce Wiszniewskiej

- ogniomistrza - mł. ogn.  Piotrowi Poprawa

-młodszego ogniomistrza - st. sekc.  Przemysławowi Buchla , st. sekc. Sławomirowi Ciechanowicz ,         st. sekc. Piotrowi Lewandowskiemu, st. sekc. Michałowi  Lisieckiemu,                                                          st. sekc. Arturowi Składanowskiemu , st. sekc. Piotrowi Zioła.

- starszego sekcyjnego - sekc. Danielowi Garncarz , sekc. Gabrielowi Głuszko, sekc. Tomaszowi Lasko,

sekc. Zbigniewowi Nasilowskiemu, sekc. Piotrowi Wesołowskiemu, sekc. Gabrielowi Wypiorczyk-Miąsko.

Z okazji 20 – lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej dyplomami okolicznościowymi uhonorowano funkcjonariuszy z najdłuższym stażem służby:

1. Ireneusza Andrzejaka

2. Krzysztofa Andrzejaka