2012-06-18 15:10:53

OTWARCIE GMINNEGO CENTRUM RATOWNICTWA W BARLINKU

W dniu 15 czerwca br. oddano do użytku Gminne Centrum Ratownictwa w Barlinku. W uroczystości udział wzięli m.in.  przedstawiciele władz miasta i powiatu, przełożeni OSP i delegacja straży zawodowej oraz dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Nie zabrakło oczywiście strażaków ochotników z gminy Barlinek i gmin ościennych. Podczas części oficjalnej nagrodzono strażaków, za lata pracy na rzecz mieszkańców gminy. Wyróżnienia otrzymały również osoby, które przyczyniły się do powstania nowoczesnego obiektu.

W budynku, przy ul. Szpitalnej, zlokalizowany został 3-osobowy zespół ratownictwa medycznego oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ratownictwo medyczne, prowadzone przez Pogotowie Ratunkowe będzie działało na zasadzie całodobowych dyżurów, w związku z tym w budynku zlokalizowano dwa pokoje wypoczynkowe dla załogi(lekarza i ratowników), pokój wspólny- wielofunkcyjny z aneksem kuchennym, łazienkę, szatnię oraz pomieszczenie gospodarcze. Ponadto ratownictwo medyczne dysponować będzie garażem dla karetki. Ratownictwo polegać ma wyłącznie na formie wyjazdowej. W Centrum nie przewiduje się przyjmowania pacjentów, ani udzielania pierwszej pomocy.

Funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej polegać ma na pełnieniu dyżurów poza bazą - w przypadku powiadomienia radiowego o akcji załoga dyżurująca zgłasza się do Gminnego Centrum Ratownictwa i wyrusza w teren.

Na parterze budynku umieszczone zostały trzy garaże na wozy bojowe, a na piętrze pomieszczenia administracyjne, sala szkoleniowa dla 50 osób, natryski, sanitariaty i pomieszczenia magazynowo-gospodarcze.

<<GALERIA>>

Naczelnik Wydziału EZS