2013-02-01 09:22:04

Uroczyste podpisanie Umowy pomiędzy ZSP nr 3 w Myśliborzu a Unity Line Sp. z o. o. w Szczecinie.

W dniu 31.01.2013r. w Szczecinie odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu reprezentowanym przez Dyrektora Panią Elżbietę Urbaniak a Unity Line Sp. z o.o. w Szczecinie reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Pana Jarosława Kotarskiego. Umowa dotyczy odbywania praktyk zawodowych przez uczniów Szkoły na promach m/f „Polonia, m/f Skania, m/f Wolin oraz m/f Gryf w roku szkolnym 2012/2013r. Głównym inicjatorem podpisanej umowy był Konsul Honorowy Republiki Litewskiej w Szczecinie Pan Wiesław Wierzchoś.

W uroczystości uczestniczyli:

Jego Eminencja Biskup Marian Błażej Kryszyłowicz,

Konsul Honorowy Republiki Litewskiej w Szczecinie - Pan Wiesław Wierzchoś,

Dyrektor Naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie - Pan Paweł Szynkaruk,

Prezes Unity Line (spółki Grupy PŻM) - Pan Jarosław Kotarski,

Kierownik Dzialu Pasażerskiego Unity Line - Pan Maciej Komorzycki,

Kpt. Żeglugi Wielkiej - Pan Grzegorz Bordych
Rzecznik Prasowy PŻM - Pan Krzysztof Gogol,
Szef Gabinetu Dyrektora Naczelnego - Pan Janusz Ziomek.

Powiat i Miasto Myślibórz reprezentowali:
Starosta Powiatu Myśliborskiego - Pan Arkadiusz Mazepa,
Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz - Pan Arkadiusz Janowicz.

Przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu:

1. Elżbieta Urbaniak – Dyrektor,
2. Jarosław Rębiasz - Kierownik szkolenia praktycznego,
3. Tadeusz Urbaniak - Doradca zawodowy, redaktor szkolnej strony

internetowej,
4. Eliza Szymańska - Nauczyciel, opiekun Samorządu Szkolnego,
5. Troje uczniów z pocztem sztandarowym.

Scenariusz uroczystości był następujący:

1. Powitanie przez gospodarza pana Pawła Szynkaruka Dyrektora Naczelnego
    PŻM
2. Zabranie głosu przez Pana Wiesława Wierzchosia Konsula Honorowego
    Republiki Litewskiej w Szczecinie
3. Zabranie głosu przez przedstawicieli władz Myśliborza
4. Zabranie głosu przez Dyrektora Szkoły
5. Zabranie głosu przez Prezesa Unity Line Jarosława Kotarskiego
6. Podpisanie umowy

Wyżej wymienione wydarzenie upamiętnili patroni medialni: Telewizja Polska Szczecin, Kurier Szczeciński oraz TVB Myślibórz.

Praktyki zawodowe na promach umożliwią uczniom  kierunków gastronomicznych naszej Szkoły doskonalenie swoich umiejętności zawodowych i językowych pod okiem profesjonalistów i w nowocześnie wyposażonych obiektach. Jednocześnie uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy na promach. Praktyka na promach i zdobyte tam umiejętności pozwolą również naszym uczniom na zdobycie intratnej pracy.

Delegacja naszej  Szkoły miała możliwość zapoznania się z promem od kuchni. Podczas wstępnych rozmów  z przedstawicielami Unity Line dotyczących praktyk uczniowskich  na promie Polonia. Poznaliśmy osoby, które zajmują  się praktykami uczniowskimi. Zapoznaliśmy się z warunkami odbywania praktyk, obowiązkami i prawami praktykantów.

Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Urbaniak podziękowała w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej Panu  Wiesławowi Wierzchosiowi - Honorowemu Konsulowi Republiki Litewskiej w Szczecinie - pomysłodawcy projektu za wspaniały pomysł i zaangażowanie w sprawie odbywania praktyk  przez uczniów kierunków gastronomicznych na promach Unity Line.

Podziękowania skierowała również  do Dyrektora Naczelnego PŻM  Pana Pawła Szynkaruka  za szansę daną naszej młodzieży: „Praktyki w Unity Line to dla Szkoły wielka sprawa. To wielka promocja naszej Szkoły.  Myślę,  że nasi uczniowie nie zawiodą. Jest to nie tylko wyróżnienie  naszej Szkoły ale okno na świat dla tych młodych ludzi. Mam nadzieję, że nasza współpraca  przyniesie obopólne korzyści”.

Opracował:

Tadeusz Urbaniak