2013-04-26 00:16:47

ZSP NR 1 W BARLINKU Z MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI

W kwietniowy weekend reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku jako mistrz województwa zachodniopomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych brała udział w Finale Ogólnopolskim  Vena Cross Festival – Łódź 2013.  W dniach 20-21 kwiecień do Łodzi zjechały się najlepsze drużyny ze wszystkich województw w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ośmiu zawodników w każdej drużynie miało do pokonania 700 m, ze startem i metą na pięknie odrestaurowanej ulicy Piotrkowskiej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w ilości 12 ekip startowali jako ostatni o godzinie 13.30, przy pięknej, słonecznej, lecz  trochę  wietrznej pogodzie.   Od pierwszej zmiany trwała zacięta walka o każde miejsce w klasyfikacji. Do siódmej zmiany nasz zespół realizował założoną taktykę, aby nie tracić dystansu do najlepszych i plasował się na szóstej pozycji. Na siódmej zmianie pałeczkę przejął Patryk Hładuniuk, który po wspaniałym występie wyprowadził naszą sztafetę na trzecie miejsce. Ostatni z naszych biegaczy Piotr Mucha pomniejszył straty do dwóch czołowych lokat i niezagrożony jako trzeci minął linie mety wpadając w objęcia swoich kolegów i opiekuna drużyny pana Zbigniewa Blezienia. Wielka radość z historycznego osiągnięcia podkreślona została podczas dekoracji, w której zawodnicy otrzymali medale, nagrody i gratulacje między innymi od legendarnego bramkarza naszej piłkarskiej reprezentacji pana Jana Tomaszewskiego. Na sukces ten zapracowali: Piotr Burakowski, Adrian Dwojewski, Mateusz Sługocki, Mateusz Majocha, Damian Reszka, Bartosz Majocha, Emanuel Kuziel, Patryk Hładuniuk, Piotr Mucha. Opiekunem brązowych medalistów jest nauczyciel wychowania fizycznego, pan Zbigniew Blezień.

Aby mogło dojść do wyjazdu korzystaliśmy z pomocy finansowej kilku osób i instytucji działających w Barlinku. Za pośrednictwem naszych mediów pragniemy podziękować firmie STEM pana Mirosława Stefańskiego za komplet dresów, GBS Bank Barlinek fundatorowi strojów lekkoatletycznych, oraz Radzie Rodziców przy ZSP nr 1,  firmie Eko-Termo pana Zdzisława Klocka, firmie MEGAT pana Macieja Michalika i panu Romualdowi Romaniukowi za wsparcie w osiągnięciu sukcesu.

Z.B., J.B.