2013-06-11 09:31:16

ŚWIĘTO SZKOŁY 2013 W ZSP NR3 W MYŚLIBORZU

W dniu 07 czerwca 2013r. odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu  „Święto Szkoły 2013”. Tegoroczne Święto Szkoły rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu w intencji Szkoły, którą odprawili: Ks. Proboszcz Jerzy Tobiasz i Ks. Piotr Subocz.
Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Urbaniak, która przywitała zaproszonych gości, tegorocznych absolwentów, uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Święto Szkoły uświetnili goście:

Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz – Pan Arkadiusz Janowicz,
Członek Zarządu Powiatu Myśliborskiego – Pan Janusz Winiarczyk,
Konsul Honorowy Republiki Litewskiej w Szczecinie – Pan Wiesław Wierzchoś,
Proboszcz pw. Św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu– ks. Jerzy Tobiasz
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Pan Ferdynand Łukasik,

Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych – Pani Mirosława Salasa,
Prezes Stowarzyszenia Litwinów w Polsce Oddział w Szczecinie- Pan Wiktor Buwelski z małżonką Haliną,

Nadleśniczy Nadleśnictwa Myślibórz – Pani Maria Brzozowska,
Przewodniczący ZNP Oddział Myślibórz- Pan Jan Urbanowski,

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Myśliborzu asp. szt. Pan Mirosław Szczepaniak,

Dyrektorzy szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych,
Byli dyrektorzy szkoły – Panie: Teresa Pielich, Stanisława Sieredzińska, Daniela Strużyna i Pan Ryszard Skąpski,

Były pracownik Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz ds. współpracy z zagranicą– Pani Teresa Churska,
Rodzice absolwentów,

Sponsorzy i przyjaciele szkoły.

Tradycją naszej szkoły jest, że w dniu święta szkoły żegnamy naszych absolwentów. Wyróżniono absolwentów za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe, za pracę na rzecz szkoły i środowiska.
Pani Dyrektor Elżbieta Urbaniak pożegnała tegorocznych absolwentów, życząc im powodzenia we wszystkich swoich działaniach i przedsięwzięciach. Były też życzenia od zaproszonych gości oraz uczniów klas przedmaturalnych.

W imieniu Starosty   Powiatu Myśliborskiego Pana Arkadiusza Mazepy życzenia dla szkoły oraz jej tegorocznych  absolwentów   przekazali: członek zarządu powiatu  Pan Janusz Winiarczyk oraz Naczelnik Wydziału  Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Pani Mirosława Salasa.

Dokonana została również zmiana pocztów sztandarowych. Absolwenci uroczyście przekazali sztandar szkoły młodszym uczniom. Pani dyrektor Elżbieta Urbaniak podziękowała wszystkim  nauczycielom pracownikom szkoły, uczniom, władzom starostwa ,Konsulowi Honorowemu Republiki Litewskiej w Szczecinie, Radzie Rodziców  oraz sponsorom za wkład włożony w rozwój szkoły.

Absolwenci i ich rodzice podziękowali dyrekcji szkoły i kadrze pedagogicznej za trud włożony w wychowanie i nauczanie oraz wprowadzenie w dorosłe życie. Pracę w szkole zakończyła długoletnia nauczycielka  j. angielskiego Pani Stanisława Kulikowicz – Flis. Została serdecznie pożegnana przez Panią Dyrektor oraz społeczność szkoły.

W części artystycznej młodzież przedstawiła sceny słowno - muzyczne związane z patronami szkoły. Uroczystość uświetniły także tańce i śpiewy.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły oraz na poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów Technikum Gastronomicznego.

Opracował i opublikował:

Tadeusz Urbaniak