sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2013-07-30 10:42:04

Zwycięstwo Gwiazd Siatkówki

W sobotę 20 sierpnia br. na boisku Orlik przy Stadionie Miejskim OSiR w Myśliborzu z inicjatywy Myśliborskiego Stowarzyszenia Miłośników Piłki Siatkowej, pod Honorowym Patronatem Starosty Myśliborskiego, odbył się I Turniej Siatkówki – Benefis Romana Maca.

Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy dwiema drużynami naszego stowarzyszenia. Przewaga 1-go zespołu była aż nadto widoczna. Oba sety wygrane do 15-stu.

Jak było do przewidzenia, drużyna „Gwiazd Siatkówki” grając w składzie: Roman Bartuzi, Łukasz Chajec, Wojciech Janas, Michał Janecki, Zygmunt Mac, Konrad Witt oraz Marcin Buczkowski nie pozostawiła złudzeń swoim przeciwnikom. W swoim pierwszym meczu gładko pokonała drugi zespół MYŚLIBORA Myślibórz.

W ostatnim spotkaniu i jednocześnie meczu finałowym spotkały się drużyny „Gwiazd Siatkówki” i MYŚLIBORA – 1 Myślibórz. Nasza drużyna przystąpiła do meczu z wielką wolą odniesienia zwycięstwa. W I secie nasza drużyna prowadziła od początku, a w pewnym momencie przewaga urosła do 4 punktów. Wydawało się, że set padnie naszym łupem. Efektownie atakował najmłodszy w zespole Wojciech Szczepaniak, a ze środka gwoździe wbijali Tomasz Pasternak i Rafał Kulczycki. Dobrze rozgrywał Dawid Maj. Swoje punkty dołożyli Tomasz Szczepaniak i Damian Miąsko. Dobrze w przyjęciu, w asekuracji spisywał się Arkadiusz Sztoban. Dobra gra przełożyła się na wysokie prowadzenie w końcówce (22:18). Jednak nie dało to końcowego zwycięstwa. „Gwiazdy Siatkówki” wyrównały, objęły prowadzenie 25:24. MYŚLIBOR – 1 niezrażony niepowodzeniem wyszedł na prowadzenie 26:25. Na tym skończyły się emocje. Zagrywający z drużyny gwiazd posłał dwa asy serwisowe i set padł łupem gwiazd. Drugi set to wyraźna dominacja zespołu gwiazd.

Wyniki

1.      MYŚLIBOR – 1 - MYŚLIBOR – 2             2:0 (25:15, 25:15)

2.      MYŚLIBOR – 2 – Gwiazdy Siatkówki       0:2 (15:25, 12:25)

3.      Gwiazdy Siatkówki - MYŚLIBOR – 1        2:0 (28:26, 25:21)

3. Za wybitne osiągnięcia sportowe Puchar Burmistrza MiG Myślibórz – Roman Mac
  4. Za wybitne osiągnięcia sportowe Puchar Prezesa Zachodniopomorskich LZS – Roman Bartuzi

MYŚLIBOR – 1

Dawid Maj, Wojciech Szczepaniak, Tomasz Szczepaniak, Rafał Kulczycki, Damian Miąsko, Tomasz Pasternak, Arkadiusz Sztoban.

MYŚLIBOR – 2

Łukasz Leśniak, Dariusz Garncarz, Kamil Kociach, Krzysztof Pasternak, Tomasz Sztoban, Karol Korniak, Rafał Oszczyna, Maciej Norsesowicz.

Otwarcia I Turnieju Gwiazd dokonała Pani Urszula Sawicka Sekretarz MiG Myślibórz, która jednocześnie wręczała puchary po zakończeniu turnieju w obecności Augusta Kimbara Radnego Rady Powiatu w Pyrzycach oraz przedstawiciela Powiatu Myśliborskiego Zbigniewa Cieleckiego. Pani Urszula Sawicka dokonała także uroczystego zamknięcia I Turnieju Gwiazd Siatkówki.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, bez których nasze przedsięwzięcie byłoby niemożliwe do zrealizowania, którymi byli: Starosta Myśliborski Arkadiusz Mazepa, Wicestarosta Alicja Prill, Zdzisław Drzewiecki, Ryszard Kociach, Piotr Sobolewski, Zenon Kołodziejczak, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku oddział w Myśliborzu, Urszula i Zdzisław Więcławik, Edward Malinowicz, Tomasz Stańczyc oraz Gmina Myślibórz.

W trakcie turnieju koncert dał zespół muzyczny OSP Drezdenko „Płomienie”, a zespół tancerzy i tancerek z Myśliborskiego Ośrodka Kultury zademonstrował tańce latynoamerykańskie.