2013-09-03 12:13:00

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro" w Barlinku

2 września o godz. 900 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku im kpt. Hm Andrzej Romockiego Morro odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Na inaugurację nowego roku szkolnego przybyli liczni goście. m.in. Starosta Powiatu Myśliborskiego Arkadiusz Mazepa, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Krzyżanowski, Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Jadowska Pfeifer, Proboszcz Parafii św. Wojciecha ks. Jerzy Brocławik. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie Starosta Myśliborski podziękował dotychczasowemu dyrektorowi Panu Ryszardowi Syroce, podziękowania i wiązanki kwiatów otrzymali również pozostali członkowie kierownictwa szkoły: wicedyrektorzy Panie Małgorzata Osińska, Katarzyna Pasterska, Pan Grzegorz Zieliński oraz  Pan Kazimierz Siarkiewicz – z-ca kierownika warsztatów.

Następnie pan starosta przedstawił nowego dyrektora szkoły Pana Jacka Szkwarka, pogratulował mu i życzył wielu pozytywnych efektów w podejmowanych działaniach. Nowymi wicedyrektorami zostali Pani Ewa Difort-Olejniczak odpowiedzialna za klasy LO oraz Pan Łukasz Jędrzejewski odpowiedzialny za technikum i szkolnictwo zawodowe. Kierownikiem szkolnego warsztatu pozostał Pan Wiesław Kulczewski. Do życzeń dla uczniów i nowej dyrekcji dołączyli się również przewodniczący rady powiatu oraz burmistrz Barlinka, który nowemu dyrektorowi podarował długopis do podpisywania tylko dobrych i skutecznych decyzji. Pan Zygmunt Siarkiewicz podziękował uczniom, którzy wybrali Barlinek i jej szkołę średnią (alma mater) jako kuźnię swej wiedzy,  wyraził również uznanie dla ustępującej dyrekcji, podkreślając dotychczasową dobrą współpracę szkoły z gminą. W trakcie uroczystości przemawiał również ks. proboszcz Jerzy Brocławik, który życzył młodym poszukiwaczom wiedzy i prawdy odwagi, by nie bali się wybierać Jesusa Chrystusa jako swojego przewodnika duchowego. Do pracy i rzetelnej nauki zachęciła również przewodnicząca rady rodziców.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dyrektora szkoły w konkursie „Primus Inter Pares”. W naszej szkole uczniem roku został Jakub Adamiec- II LO A, (obecnie już  trzecia), sportowcem jego kolega z klasy Bartek Majocha, zaś klasą roku cała klasa II LO A, której wychowawczynią jest Pani Izabela Ziobrowska. Drugim konkursem, którego finał  miał miejsce jeszcze w czerwcu to „czysta szkoła”, której zwycięzcami zostali uczniowie klasy II LO B (wychowawczyni Pani Izabela Leszczyńska).

Na finał pozostały stypendia Starosty Myśliborskiego, nagrody te otrzymało 18 uczniów naszej szkoły:

1. Daniel Wójcicki
  2. Pamela Baranowska
  3. Mateusz Miler
  4. Kinga Wasiak
  5. Martyna Kucharska
  6. Patryk Hładuniuk
  7. Jakub Adamiec
  8. Piotr Mucha
  9. Bartosz Majocha
  10. Emanuel Kuziel
  11. Agata Kowalczyk
  12. Patryk Bil
  13. Klaudia Brzychcy
  14. Debora Tecław
  15. Dominika Lisowska
  16. Sandra Chmielewska
  17. Anna Łacek
  18. Marta Zmarzlik

Ponieważ miesiąc wrzesień to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego ale też kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej i tragiczne dzieje Polski, zatem warto o tym wspominać i wpajać młodym pokoleniom historię. Taką małą lekcję patriotyzmu poprowadził podczas  uroczystości Pan Artur Śmigrocki, nauczyciel historii i języka angielskiego. Opowiedział o walce z najeźdźcą i o patriotyzmie Polaków.

Na zakończenie głos zabrał nowy dyrektor szkoły Pan Jacek Szkwarek. Powiedział o czekających wyzwaniach, ofercie edukacyjnej szkoły, szczególnie zaznaczając możliwości, jakie daje udział w projektach unijnych. Życzył wszystkim sukcesów i wytrwałości oraz otworzył oficjalnie rok szkolny 2013/2014.

Warto wspomnieć, że naukę w ZSP nr 1 w Barlinku rozpoczęło 655 uczniów w 27  klasach. Po raz pierwszy progi naszej szkoły przekroczyło 136 uczniów. Po wyprowadzaniu sztandaru szkoły uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, tym samym rok szkolny 2013/ 2014 został rozpoczęty.

<<GALERIA>>

Krzysztof  Komorowski