2013-10-23 08:49:17

Powiatowy Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu

W dniu  19 października  br. na strzelnicy pneumatycznej w Gimnazjum im.Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu odbył się  Powiatowy Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej  Młodzieży w strzelaniu z  broni pneumatycznej.  Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu a wsparcia finansowego  udzielił Urząd Miasta i Gminy Myślibórz  w ramach realizowanego przez LOK zadania publicznego. W zawodach uczestniczyło 52 zawodników i zawodniczek-  młodzież z  szkół i placówek oświatowych szczebla podstawowego ( SP Smolnica i ZPO Barnówko); gimnazjalnego  ( Myślibórz , Dębno, Smolnica, CKiW OHP Rów- Trzcińsko, Barlinek) oraz  4 szkół ponadgimnazjalnych ( MOW Renice, ZS im. Noblistów Polskich Myślibórz oraz   Zespól Szkół nr 1 i 16-9 ŚHP OHP z Dębna).

Kierownikiem zawodów był p. Piotr Juszczak,  zaś sędzią głównym zawodów – p. Janusz Szyszko. Rozgrywki  oceniane były w systemie  drużynowym osobno dla każdej kategorii szkolnej,  natomiast indywidualnie osobno w kategorii karabin  i pistolet . Na zwycięzców  czekały  dyplomy, puchary, statuetki (indywidualnie), medale oraz upominki.

Turniej  przebiegał w przyjemnej atmosferze a  ostra rywalizacja  przebiegała do ostatniego strzału.

Ostatecznie zwycięstwo drużynowe ( karabin i pistolet) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych  wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu w składzie Michał Dolaciński,  Agata Jakubowska, Kasia Przygrodzka i Martyna Jaśkowiec   natomiast  w kat. szkół gimnazjalnych -  reprezentacja Gimnazjum ze Smolnicy w składzie  Arkadiusz Żłobicki, Łukasz Smulski ,  Konrad Kujawa  i  Hubert Żłobicki. W grupie szkół podstawowych  triumfowała SP Smolnica( w składzie Kacper Ziaja. Grzegorz Brodziński, Bartosz  Zięba i Michał Butkiewicz)  przed ZPO Barnówko

Indywidualnie  I- e miejsca w kat. ponadgimnazjalnej wystrzelali  Jakub Ziaja z ZS nr  1  Dębno ( karabin) i  Kasia Przygrodzka z ZS im.Noblistów z Myśliborza (pistolet) a w kat. szkół gimnazjalnych Arkadiusz Żłobicki z Gimnazjum w  Smolnicy ( karabin) i Bartłomiej Ziętek z CKiW OHP Rów ( pistolet). W kategorii szkół podstawowych I miejsce przypadło Bartoszowi Ziębie z SP Smolnica.

W kategorii profesjonalnej w pistolecie  triumfowała Sylwia Drabik natomiast w karabinie – Joanna Tyczka – obie zawodniczki z Gimnazjum  im. H Sienkiewicza w Myśliborzu

Tradycyjnie rywalizowali również  opiekunowie i trenerzy  zawodników i tutaj

I miejsce wywalczyła p. Elżbieta Kusa z Barlinka  przed  p.Waldemarem Osóbką z Barlinka oraz p. Piotrem Juszczakiem  z  Myśliborza.

Organizatorzy dziękują serdecznie  kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę ,dyrekcji Gimnazjum  za użyczenie  strzelnicy wraz  z niezbędną infrastrukturą  na przeprowadzenie  tych zawodów  oraz kierownictwom firm myśliborskim , które wsparły nasze zawody. Są to : PGKiM  Myślibórz, ELMET Myślibórz oraz firma ARKOM .

Film z zawodów  (autor- p. Jan Kopaczewski)

Foto 1- 8 – wyk. Jan Kopaczewski