2014-01-29 11:07:40

Ogólnopolski konkurs "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

Po raz siódmy został ogłoszony ogólnopolski konkurs „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”, organizowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, w którym nagradzane są najlepsze projekty z zakresu rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie z pieniędzy Unii Europejskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 lutego 2014 r.

W poprzednich edycjach zgłoszenia przesłało ponad 1100 projektodawców z całej Polski. Ze 130 nominacji wyłoniono dotychczas 42 zwycięzców.

Niemal co roku projekty z województwa zachodniopomorskiego odnoszą znaczące sukcesy. Wystarczy przypomnieć ostatnią edycję, w której Miasto Świnoujście uzyskało nominację za projekt „Transgraniczna promenada pomiędzy Świnoujściem i Gminą Heringsdorf”, a rok wcześniej nominację w kategorii Turystyka aktywna otrzymał Powiat Gryficki za projekt „Kajakiem do morza – stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze, w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie i Mrzeżynie”.

W tym roku nominacje zostaną przyznane w siedmiu kategoriach:

• Rewitalizacja (np. obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa)

• Zabytek (np. obiekty sakralne, pałace, zamki, historyczne układy urbanistyczne)

• Produkt promocyjny (np. wydawnictwo, portal, kampania promocyjna)

• Obiekt turystyczny (np. hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe)

• Turystyka aktywna (np. ścieżki rowerowe, szlaki wodne, szlaki turystyczne, parki rekreacyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne)

• Turystyka transgraniczna i międzynarodowa (np. szlak turystyczny, portal turystyczny, punkt widokowy, projekt turystyczny oparty na współpracy międzynarodowej i transgranicznej)

• Miejsce przyjazne dzieciom (np. parki tematyczne, ogródki jordanowskie, kompleksy rekreacji dziecięcej).

Nominowane i zwycięskie projekty będą zaprezentowane w albumie oraz przewodniku turystycznym. Główną nagrodą w konkursie są statuetki „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablice pamiątkowe, dyplomy, a także zindywidualizowane pakiety promocyjne. Najlepsze projekty poznamy podczas uroczyści wręczenia nagród, która odbędzie się w Warszawie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. W przygotowaniu odpowiedzi na pytania i doborze materiałów ilustracyjnych pomoże poradnik „Jak poprawnie przygotować zgłoszenie". Wszystkie dokumenty znajdują się stronach: www.funduszeeuropejskie.gov.pl  oraz www.smartlink.pl

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Biuro Konkursu „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

ul. Zjazd 2/4

Wersję elektroniczną formularza należy przesłać na e-mail: konkurs@smartlink.pl