Archiwalna Strona Powiat Myśliborski
Z uwagi na kwarantannę pracowników Wydziału Komunikacji w Myśliborzu, wszelkie podania/wnioski należy wrzucać do przygotowanej urny, która znajduje się przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Północnej...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2014-02-14 11:37:54

V Powiatowy Konkurs o Parkach Narodowych

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie w dniu 11 lutego 2014 r. odbył się „V Powiatowy Konkurs o Parkach Narodowych”. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były panie: Joanna Misiewicz i Małgorzata Zaradzka.

Honorowy patronat nad konkursem objęli:

  • Piotr Downar  Burmistrza Dębna
  • Cezary Augystyniak  Nadleśniczy Nadleśnictwa Dębno LP
  • Konrad  Wypychowski DyrektorParku Narodowego „Ujście Warty”.

Tegoroczna V edycja Konkursu o Parkach Narodowych została poświęcona  polskim Parkom Narodowym w środowisku wodno-błotnym, czyli takim, które są dodatkowo objęte konwencją ramsarską.

Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Zapoznanie z bogactwem przyrodniczym Polski oraz najbliższej nam okolicy. Zaznajomienie z formami ochrony przyrody w Polsce. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szczegółowo zapoznali się z trudnym tematem - „konwencją ramsarską”, która jest jedną z międzynarodowych form ochrony przyrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 16 szkół z powiatu myśliborskiego, gryfińskiego i chojeńskiego. Nasz Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku nie uczestniczyła niestety młodzież z Kostrzyna z powodu przebiegających w tym województwie ferii zimowych.

Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły pana Andrzeja Dobrowolskiego uczestnicy, opiekunowie i zaproszeni goście obejrzeli i wysłuchali prezentację  multimedialną o Parkach Narodowych w środowisku wodno-błotnym, przygotowaną przez nauczyciela biologii Joannę Misiewicz. Prezentacja została przedstawiona przez uczennice klasy 2c LO Martynę Lenartowicz i Luizę Kwarcińską. Kolejna prezentacja przedstawiona została przez naszych gości z Parku Narodowego „Ujście Warty”- panią Agatę Jirak oraz Dobrawę Grześkowiak, które przybliżyły walory przyrodnicze Parku Narodowego „Ujście Warty”. W bardzo interesujący sposób pani Agata Jirak opowiedziała o gatunkach roślin i zwierząt występujących na terenie parku. Słuchacze mięli okazję posłuchać wielu ciekawostek, które ciężko znaleźć na oficjalnych stronach internetowych lub w literaturze popularnonaukowej.

Tegoroczny konkurs miał dwie formy. Uczniowie szkół podstawowych (w dwóch kategoriach wiekowych) przygotowywali prace plastyczne na temat: „Ochrona gatunków na terenach wodno- błotnych”. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych brali udział w teście sprawdzającym wiedzę ogólną
o Parkach Narodowych Polski ze szczególnym uwzględnieniem parków wodno- błotnych.

W tegorocznej edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, zadania konkursowe uczniowie rozwiązywali on-line w szkolnej pracowni komputerowej Technikum Nr 1 naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Strona merytoryczna przygotowana została przez nauczycieli biologii i geografii panie: Joannę Misiewicz i Małgorzatę Zaradzką, natomiast nauczyciel informatyki pan Tomasz Wujda przygotował test w formie elektronicznej. Każdy uczeń po rozwiązaniu zadań i zaznaczeniu swoich odpowiedzi, w obecności komisji konkursowej sprawdzał swój wynik.

            W czasie, kiedy młodzież zmagała się z zadaniami konkursowymi, młodsze dzieci, do których dołączali chętnie „testowicze”, miały okazję brać udział w konkursach, rozwiązywać rebusy i krzyżówki tematyczne w bibliotece szkolnej pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Ireny Kubisiak, której pomagała młodzież z naszej szkoły. Pani Irena Kubisiak przeprowadziła konkurs plastyczny dla młodszych dzieci pt.: „Moja ulubiona postać z bajki”. Oto wyniki:

1 miejsce   Amelia Bajda - Szkoła Podstawowa w Cychrach

2 miejsce   Dominika Misiewicz - Gimnazjum Publiczne w Dębnie

2 miejsce Daniel Szymański - ZSP Nr 1 w Barlinku

3 miejsce   Michał Miler - Gimnazjum Publiczne w Chojnie

Uczniowie oraz zaproszeni goście mogli skorzystać z gościnności naszego Technikum Nr 1, w którego murach pod opieką – kierownik szkolenia praktycznego pani Anny Fossy oraz nauczyciela przedmiotów zawodowych pani Marty Jakubiszyn przygotowano poczęstunek. W sali głównej można było podziwiać tegoroczną wystawę prac plastycznych, oraz zagłosować na jedną z prac, czyli przyznać „nagrodę publiczności”.

Rozstrzygnięcie wyników odbyło się około godziny 12.00 po zaciętej dogrywce pomiędzy uczestnikami testu ze szkół ponadgimnazjalnych. Laureatami konkursu zostali:

 

Prace plastyczne:

 Kategoria klas I – III

Miejsce I       Zuzanna Wardęga-opiekun Monika Szkiela -SP Chojna

Miejsce II      Zuzanna Szondelmajer-opiekun Mariola Skura - SP Myślibórz

Miejsce III     Filip Dwużnik-opiekun Monika Szkiela  -SP Chojna

Wyróżnienie: Amelia Bajda-opiekun Sylwia Skórska  -SP Cychry

Kategoria klas IV – VI

Miejsce I         Izabella Cholewińska         opiekun Iwona Downar        SP 3 Dębno

Miejsce II       Michalina Czajkowska         opiekun Monika Szkiela       SP Chojna

Miejsce III      Natalia Ziembowska            opiekun Sylwia Skórska      SP Mieszkowice

Wyróżnienia:

Mateusz Kuczyński   opiekun Mirosława Kulawiak   SP 3 Dębno

Roksana Dziedzic   opiekun Halina Bielawska   SP Sarbinowo

 

W skład komisji oceniającej prace plastyczne weszli:

  •  Maciej Sałański – artysta plastyk DOK
  •  Małgorzata Zaradzka- nauczyciel geografii
  •  Joanna Misiewicz –nauczyciel biologii
  •  Irena Kubisiak – nauczyciel bibliotekarz

Na konkurs wpłynęła duża liczba prac, aż czterdzieści. Prace plastyczne charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym, więc ich ocena stanowiła dla jurorów wielkie wyzwanie. Dowodem na wysoki poziom prac jest przyznanie wyróżnień przez komisję.

Dodatkową atrakcją był wybór „nagrody publiczności” spośród prezentowanych prac plastycznych, którą zdobyła praca Igi Makrzanowskiej  ze Szkoły Podstawowej w Boleszkowicach  (opiekun pani Beata Stankiewicz).

Konkurs wiedzy:

Szkoły gimnazjalne                                              

Miejsce I         Kacper Owczarek       Gimnazjum Publiczne im A. Fidlera w Dębnie  opiekun  Anna Kowalczyk

Miejsce II      Marcin Konofalski        Gimnazjum Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie  opiekun Danuta Jędras

Miejsce III      Karolina Kowal            Gimnazjum Publiczne im J.Korczaka w Chojnie  opiekun  Anita Porczyńska                                                                      

Szkoły ponadgimnazjalne

Miejsce I       Daniel Wójcicki          ZSP Barlinek (opiekun pani Urszula Piotrowicz) 

Miejsce II      Piotr Tarnowswki       ZSP Nr 1 im. J. Słowackiego w Dębnie opiekun pani Joanna Misiewicz

Miejsce III     Justyna Białek            ZSP Nr 1 im. J. Słowackiego w Dębnie opiekun pani Małgorzata Zaradzka

- po emocjonującej dogrywce i walce o III i IV miejsce przyznano nagrodę pocieszenia uczniowi:

Daniel Szymański     ZSP Barlinek opiekun pani Urszula Piotrowicz 

 

 

Poziom przygotowania uczniów był naprawdę bardzo wysoki oraz wyrównany (mimo trudnych zagadnień), o czym świadczy choćby różnica jednego punktu pomiędzy pierwszym i drugim oraz trzecim i czwartym miejscem.

Nagrody ufundowali Honorowi Patroni konkursu, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc przy organizacji już piątej edycji konkursu. Na zakończenie imprezy zapowiedziany został temat kolejnej, szóstej edycji konkursu o Parkach Narodowych w roku 2015, który odbędzie się pt.: „Lasy w Parkach Narodowych”.

Kolejna edycja konkursu  przechodzi do historii jako bardzo udane przedsięwzięcie. Cieszy nas fakt szerokiego zainteresowania i odzewu ze strony szkół, co oznacza, że tematyka jest interesująca i ważna. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach będziemy gościć dzieci i młodzież ze wszystkich szkół naszego powiatu i nie tylko. Bardzo dziękujemy opiekunom dzieci i młodzieży, którzy wykazują się wielkim zaangażowaniem i potrafią zachęcić do pracy i udziału w konkursie. Wielkie podziękowania  dla wszystkich Pań Nauczycielek, które angażują dzieci i młodzież w to przedsięwzięcie!

           Za pomoc w organizacji konkursu pragniemy podziękować dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dębnie panu Andrzejowi Dobrowolskiemu, kierownikowi kształcenia zawodowego pani Annie Fossie, pani Barbarze Rzechółce z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska UM w Dębnie, panu  leśniczemu Maciejowi Kmicie z Nadleśnictwa Dębno, pracownikom Parku Narodowego „Ujście Warty”, dyrekcji i pracownikom Biblioteki Publicznej w Dębnie, pani Irenie Kubisiak prowadzącej bibliotekę szkolną, nauczycielowi informatyki panu Tomaszowi Wujdzie, pani Marcie Jakubiszyn, oraz naszym wychowankom z klas 2c i 2b LO, II T i III T i wszystkim wspierającym ten projekt.

  

                                                        Organizatorki:

                                                           Joanna Misiewicz

                                                           Małgorzata Zaradzka



 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Grudzień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona