2014-05-07 15:55:39

Pożegnanie absolwentów

"Upływa szybko życie, jak potok płynie czas, za rok, za dzień, za chwilę, razem nie będzie nas..."

Proste słowa popularnej piosenki wskazują na szybki upływ czasu, więc nic dziwnego, że dla każdego trzecioklasisty z Liceum i czwartoklasisty z Technikum nadszedł w końcu dzień pożegnania się ze szkołą. Uroczystość odbyła się 25. kwietnia w sali DOK-u, gdzie wszyscy abiturienci po raz ostatni spotkali się z dyrekcją, wychowawcami i gronem pedagogicznym, aby odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Pożegnanie absolwentów rozpoczęło się od przemówienia dyrektora "Słowaka" pana Andrzeja Dobrowolskiego oraz wystąpień zaproszonych gości, po których nastąpiła chwila pożegnania się z symbolami szkoły. Abiturienci przekazali sztandar szkoły nowemu pocztowi, a następnie odbyło się ślubowanie absolwentów, którego tekst przeczytał Kamil Jastrzębski. Wśród absolwentów naszej szkoły były osoby, które w ciągu trzech lat nauki udowodniły, że „geniusz to 1 procent natchnienia i 99 procent wypocenia”. Absolwentką, która uzyskała na świadectwie ukończenia szkoły średnią ocen 4,81 oraz wzorowe zachowanie i otrzymała świadectwo z wyróżnieniem, była Justyna Jankowska z klasy 3 d LO. Otrzymała ona nagrodę książkową. Nagrodzono również uczniów, którzy zajęli zaszczytne miejsca w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i wyróżnili się pracą społeczną.

Za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym:

Jakub Dibelka  kl. III d LO, Renata Gąsior kl. III c LO, Paulina Kosińska kl. III a LO, Milena Stawska kl. III c LO  opiekun pan Jerzy Korzeniowski. Nagrodę otrzymał uczeń Kamil Jastrzębski

•          finalista LV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym opiekun pani Joanna Sołtys

•          laureat Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej opiekun pani Irena Kubisiak

•          finalista etapu okręgowego XXVI Olimpiady Filozoficznej opiekun pani Irena Kubisiak

Za redagowanie szkolnej gazetki „Dziki Zachód” i promocję "Słowaka" w regionie nagrodę otrzymali:

Kosińska Paulina, Pulikowski Mateusz, Ochęcka Anna, Białek Justyna, Jankowska Justyna, Rutka Karol i Osiadacz Filip. Za osiągnięcia sportowe Uczniowski Klub Sportowy ZSP1 „Tempo” ufundował statuetki następującym uczniom: Annie Ochęckiej, Magdalenie Ostaszewskiej i Mateuszowi Szwechłowiczowi. Wszyscy inni absolwenci, którzy wyróżnili się swoją pracą w szkole, poprzez reprezentowanie "Słowaka", osiągając dobre wyniki w konkursach i zawodach sportowych zostali uhonorowani dyplomami uznania. Nie zapomniano o honorowych krwiodawcach z naszej szkoły, którym nagrody książkowe przyznała Delegatura PCK w Dębnie. Byli to:

Damian Buda, Agnieszka Piskorowska, Magdalena Woźniak z klasy 3 a LO

Agnieszka Trzepióra z klasy 3 b LO

Joanna Kolles z klasy 3 c LO

Jakub Dibelka, Szymon Pawlicki, Tomasz Bocian z klasy 3 d LO

Natalia Czarna, Alicja Filipowicz, Sara Jakubaszko z klasy 4 T

Pozostałych krwiodawców nagrodzono dyplomami, które zostały wręczone wraz ze świadectwami. W  imieniu  uczniów  klas  drugich  absolwentów  pożegnał  Piotr Tarnowski – uczeń  klasy  2c LO. W prezencie abiturientom została przedstawiona prezentacja przypominająca ich szkolne czasy w "Słowaku". Wyrazicielem myśli i odczuć absolwentów 2014 roku była Justyna Białek z klasy 3 d LO. W pięknych słowach podziękowała ona dyrekcji, gronu pedagogicznemu i wychowawcom. W czasie wręczania kwiatów, nie obyło się bez ocierania łez i wzruszeń. Wychowawcy klas trzecich w obecności pana dyrektora Andrzeja Dobrowolskiego i zaproszonych gości wręczyli abiturientom świadectwa. W ostatnim porywie emocji absolwenci rzucili w górę swoje birety. Uroczystość pożegnania absolwentów przygotowali wychowawcy klas drugich panie: Bożena Maruszczak, Joanna Misiewicz, Małgorzata Zaradzka oraz pan Tomasz Wujda wraz ze swoimi wychowankami.

Joanna Misiewicz

<<GALERIA>>