2014-06-27 13:19:46

15 URODZINY POWIATU MYŚLIBORSKIEGO

W dniu 25 czerwca 2014 r. w Myśliborskim Ośrodku Kultury, z okazji 15 – lecia utworzenia powiatu Myśliborskiego, odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu w Myśliborzu z udziałem radnych wszystkich IV kadencji.

Spotkanie miało charakter uroczystej gali. Zaproszono na nią wszystkich wcześniejszych włodarzy powiatu, radnych, przedstawicieli jednostek organizacyjnych, a także pracowników, którzy od 15 lat są związani z samorządem. To oni organizowali urząd, którym dziś kieruję - podkreślił Starosta Myśliborski Arkadiusz Mazepa. W uroczystości uczestniczył również Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Andrzej Jakubowski, przedstawiciele samorządów gminnych, laureaci i wyróżnieni. Uroczystość była również okazją do złożenia podziękowań przez Marszałka przedsiębiorstwu MALDROBUD za zasługi na rzecz rozwoju Pomorza Zachodniego.

Każdy jubileusz skłania do refleksji, do spojrzenia na przebytą drogę, oceny dokonań z przeszłości, które służą dziś i które będą przydatne w przyszłości. Spoglądając przed siebie widzę potrzeby związane z nimi i wielkie wyzwania  - rozpoczął swoje wystąpienie Starosta Myśliborski.

Cztery kadencje to szereg ważnych i oczekiwanych przez mieszkańców Ziemi Myśliborskiej inwestycji. Nie sposób wymienić ich wszystkich. Z dumą można wskazać takie jak: poprawa stanu dróg, reorganizacja sieci szkól prowadząca do poprawy jakości kształcenia, wielkim wyzwaniem było przekształcenie szpitali powiatowych w spółki prawa handlowego, wprowadzono nową formę pieczy zastępczej – tj. utworzono                        2 rodzinne domy dziecka.

Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń i gratulacji.

Starosta Myśliborski podziękował 11 pracownikom Starostwa Powiatowego w Myśliborzu, pracownikom jednostek organizacyjnych, inspekcji, straży oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju Powiatu. Wspólnie ze Starostą I kadencji – Janem Baranowiczem, Arkadiusz Mazepa w szczególności dziękował długoletnim pracownikom Starostwa:

1.    Pani Barbarze Krakowskiej – Petruk;

2.    Pani Irenie Ananicz;

3.    Pani Małgorzacie Jakóbowskiej;

4.    Pani Grażynie Jędrzejewskiej;

5.    Pani Bernadetcie Kulik;

6.    Pani Małgorzacie Popławskiej;

7.    Pani Dorocie Rodziewicz;

8.    Pani Janinie Sidor;

9.    Panu Bolesławowi Kałuskiemu;

10.Panu Markowi Konikowskiemu;

11.  Panu Mariuszowi Szelidze

tj. tym, którzy związani są z Powiatem Myśliborskim od momentu jego powstania.            Z tej okazji wręczone zostały symboliczne kwiaty oraz pamiątkowe grawertony.

Kwiaty oraz grawertony zostały również wręczone przez Starostę Myśliborskiego Arkadiusza Mazepę oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Krzyżanowskiego przybyłym na uroczystość radnym wszystkich czterech kadencji.

Spotkanie uświetniły występy młodych artystów aktywnie działających w Powiecie Myśliborskim, tj.: zespołu Feeling Dance Group z Barlinka, uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnzjalmych Nr 3 w Myśliborzu, prezentacja twórczości sekcji pastele działającej przy Dębnowskim Ośrodku Kultury. Odbył się również koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myśliborzu.

Podsumowując spotkanie Starosta Myśliborski podkreślił ważną rolę gmin, bez współpracy z którymi trudniej byłoby zrealizować wymienione inwestycje.

<<GALERIA>>

Biuro ds. Organizacji Pozarządowych