Archiwalna Strona Powiat Myśliborski
Z uwagi na kwarantannę pracowników Wydziału Komunikacji w Myśliborzu, wszelkie podania/wnioski należy wrzucać do przygotowanej urny, która znajduje się przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Północnej...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2014-09-16 09:10:18

Rusza rekrutacja do III edycji Programu "Lider Zachodniopomorski"!

Adrian  zorganizował rajd pieszo-rowerowy, Kacper – fire show, Alicja jest autorką tygodnia bałkańskiego. Co ich łączy? Wszyscy wzięli udział w programie „Lider zachodniopomorski” i zrealizowali projekt społeczny.  Uczestnicząc w cyklu ciekawych spotkań zdobywali kompetencje liderskie, które mogli wykorzystać w realizacji swoich pomysłów. Teraz ty możesz zgłosić się do programu i zostać Zachodniopomorskim Liderem.

Już po raz trzeci uruchamiamy rekrutację do autorskiego programu edukacyjnego, stworzonego specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego. Jeśli trudno ci usiedzieć w miejscu, chcesz się rozwijać i szukasz możliwości aktywności społecznej to jest to program właśnie dla Ciebie. A może działasz w organizacji pozarządowej, w szkole, młodzieżowej radzie,  swojej miejscowości i chcesz wiedzieć jak robić to jeszcze skuteczniej? Dodatkowo jesteś w wieku 17-25 lat?  Jeśli tak, to zapraszamy Cię do zgłoszenia się do III edycji programu ,,Lider Zachodniopomorski”.

 

Szczególnie zapraszamy osoby z naszego regionu, mieszkające poza Szczecinem. Udział w programie jest bezpłatny! Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, organizator programu, pokrywa koszty zakwaterowania, wyżywienia i zwraca koszty dojazdu z miejsca zamieszkania na spotkania.

 

Dlaczego warto się zgłosić:

- nauczysz się jak skutecznie działać w grupie oraz w swoim otoczeniu,

- dowiesz się jaki tkwi w Tobie potencjał,

- poznasz swoje mocne i słabe strony,

- rozwiniesz kompetencje społeczne,

- dowiesz się jak motywować samego siebie, a jak innych,

- dowiesz się jak wyznaczać cele i je realizować,

- nauczysz się jakie kompetencje powinien posiadać lider,

- dowiesz się skąd pozyskać fundusze na realizację młodzieżowych inicjatyw,

- nauczysz się jak pracować metodą projektów i jak zarządzać projektem,

- jak promować projekt i wykorzystać nowoczesne technologie,

- dowiesz się jak założyć organizację pozarządową,

- poznasz przykłady świetnie realizowanych projektów,

- poznasz innych ciekawych młodych ludzi.

 

W ramach projektu maksymalnie 20-osobowa grupa młodych osób z regionu będzie:

  • uczestniczyła w cyklu 5 warsztatów weekendowych poświęconych rozwijaniu kompetencji liderskich (październik 2014 – marzec 2015),
  • brała udział w spotkaniach z ekspertami – przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji, urzędów (spotkania połączone z warsztatami);
  • opracuje koncepcję swojego autorskiego mini-projektu – przedsięwzięcia i ewentualnie zrealizuje je w lokalnej społeczności (przy wsparciu merytorycznym);
  • stworzy grupę lokalnych liderów, której uczestnicy w trakcie i po zakończeniu programu będą zapraszani do działań lokalnych i międzynarodowych, w które zaangażowany jest Sekretariat ds. Młodzieży. 

 

Kogo poszukujemy, czyli profil uczestnika:

  • wiek 17-25 lat,
  • mieszka na terenie województwa zachodniopomorskiego,
  • ma co najmniej minimalne doświadczenie w działaniach społecznych (np. w szkole, w młodzieżowej radzie, w organizacji pozarządowej, jako wolontariusz, w grupie nieformalnej),
  • nie był uczestnikiem poprzednich edycji programu,
  • ma motywację do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności oraz do przeprowadzenia mini projektu w społeczności lokalnej.

 

Pozostałe warunki udziału w programie:

  • aktywne uczestnictwo we wszystkich spotkaniach projektowych (od października 2014 r. - do czerwca 2015),
  • opracowanie oraz realizacja przy wsparciu merytorycznym koncepcji mini-projektu,
  •  pozostanie w stałym kontakcie z organizatorem programu  - Sekretariatem ds. Młodzieży
    w trakcie trwania programu.

 

Jak będzie wyglądała praca podczas programu:

  • praca w małych grupach metodami aktywnymi
  • dyskusje
  • gry symulacyjne
  • konsultacje z ekspertami

 

Program trwa od października 2014 do czerwca 2015 r. i zakłada uczestnictwo w pięciu 2-3 dniowych spotkaniach. Spotkania programu będą się odbywały w wyznaczone piątki po południu,  soboty i niedziele. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 24-26 października w Szczecinie.

 

Formularz zgłoszeniowy do programu można znaleźć na stronie www.mlodziez.wzp.pl Chętnych prosimy o uprzednie zapoznanie się z harmonogramem programu, a następnie wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 5 października na adres kozga@wzp.pl Potrzebujesz informacji? Dzwoń: 91 42 10 262 lup pisz: kozga@wzp.pl

 

 

Harmonogram spotkań

 

Data

Miejsce

24-26 października 2014

Szczecin

21-22 listopada 2014

Czarnocin

początek grudnia

(termin będzie podany później)

Szczecin

16-18 stycznia 2015

Szczecin/Czarnocin

6-7 lutego 2015

Szczecin/Czarnocin

13-15 marca 2015

Szczecin/Czarnocin

 

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany w harmonogramie spotkań oraz zmiany miejsca spotkań.

 

 

 

 

Kto prowadzi spotkania - czyli nasi eksperci i trenerzy.

 

Katarzyna Jurewicz – prezes Zarządu Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych. Od początku aktywności zawodowej związana z III sektorem, który traktuje jako idealne miejsce do pracy dla innych, rozwoju osobistego i zmieniania świata na lepsze. Autorka licznych projektów oraz kampanii społecznych, które realizuje i koordynuje od 2006 roku. Trenerka umiejętności miękkich, która z zamiłowania dzieli się wiedzą i sama stale dokształca. Obecnie pracuje również jako coach, bo coaching jest dla niej cennym uzupełnieniem narzędzi do pracy indywidualnej i grupowej.

 

Michał Grześkowiak – Coach, Trener, Mówca, Kreator specjalizujący się w komunikacji, wielojęzyczności i wystąpieniach publicznych. Uwielbia oddziaływania edukacyjne w wielu formach: wsparcia indywidualnego jako Coach i Mentor, praktycznych warsztatów rozwojowych jako Trener oraz wystąpień inspiracyjnych jako Mówca. Wyznacznikiem sukcesu są dla niego Spokojny Umysł i Błysk w Oku. Od ponad pięciu lat pracuje z ludźmi w każdym wieku i wielu narodowości. Występuje na krajowych i międzynarodowych konferencjach, wykładając w kilku językach. Ponadto miłośnik muzyki- perkusista, praktyczny minimalista i maratończyk.

 

Michał Braun –  jego pasją jest działalność na rzecz zmian społecznych i wspieranie rozwoju osobistego liderów. Od lat zaangażowany jest w sektor non-profit. Na jego doświadczenie składa się praca na czterech kontynentach – z dziećmi i lokalnymi liderami w Indiach, młodzieżą w USA, studentami i więźniami w Boliwii oraz w wielu organizacjach w Europie w tym w Londynie. Zaangażowany na różnych poziomach: lokalnym – jako lider jednej z najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych w regionie, krajowych, jako członek zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych i europejskim jako reprezentant Polski na wielu międzynarodowych wydarzeniach związanych polityką społeczną.

 

Marek Sztark – animator kultury i rozwoju lokalnego. Doradca, trener i wykładowca. Był dyrektorem Opery na Zamku w Szczecinie, stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektorem Samorządowej Instytucji Kultury SZCZECIN 2016. Prowadzi zajęcia z animacji kultury na Uniwersytecie Szczecińskim. Działa w wielu organizacjach pozarządowych. Realizuje projekty z różnych dziedzin: rozwoju i integracji środowisk społecznych i zawodowych, ekonomii społecznej, ochrony dziedzictwa kulturowego, animacji rozwoju lokalnego oraz animacji kultury.

Jakub Sztombka – magister politologii, od 2008 roku pracownik Stowarzyszenia POLITES, a od 2011 również jego Wiceprezes. Koordynator i kierownik projektów edukacyjnych, szkoleniowych i młodzieżowych.  Doradca i konsultant, stały pracownik Szczecińskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3. Odpowiedzialny m. in. za tworzenie i wspieranie inicjatyw społecznych, w tym zakładania i kierowania organizacją pozarządową, współpracy międzysektorowej, analizy i kreowaniu przestrzeni dla organizacji pozarządowych w zakresie potrzeb i otoczenia, rozwój Centrum, pozyskiwanie środków na wspieranie inicjatyw pro-obywatelskich. Zwolennik partycypacji i analizy otoczenia konkurencyjnego.

<<INFORMACJA>>                                           <<FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY>>

 



 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Grudzień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona