2014-11-03 08:20:36

ZIELONA ENERGIA

W dniu 28 października stawiliśmy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu, uczniowie technikum i klas zawodowych wzięli udział w projekcie „Zielona Energia” oraz „Zachodniopomorska sieć szkół promujących zdrowie” realizowanych przez WOPR Zachodniopomorski przy współpracy z WFOŚ i GW w Szczecinie oraz w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”

Uczniowie wykazali duże zaangażowanie na przygotowanych stacjach ćwiczeniowych. Można było dowiedzieć się jak żyć by nie degradować otaczającego nas środowiska, co jeść, aby być zdrowym i jak udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku. Uczniowie i nauczyciele mogli też dowiedzieć się, jaki jest ich wskaźnik masy ciała BMI i jak mocno jesteśmy zagrożeniu chorobami układu krążenia. Badania za pomocą ergometru, wagi do badania składu ciała, roweru stacjonarnego budziły duże zainteresowanie. wiedza na temat segregacji śmieci, czy kupowania proekologicznych produktów też jest niezbędna w funkcjonowaniu w nowym ekologicznym pokoleniu. Duża rywalizacja, świetne warunki i przyjazna atmosfera pozwoliły wyłonić najlepszy zespół który będzie reprezentował powiat myśliborski  w dalszych etapach projektów.

Warto podkreślić, że nagrodami w konkursie oprócz „ekokoszulek” były maseczki do sztucznego oddychania w formie breloczków przypinanych do kluczy. Natomiast szkoła otrzyma tablicę edukacyjną i fantoma do ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy.

W projekcie bierze udział 21 szkół ze wszystkich powiatów w województwie zachodniopomorskim. Projekty Zachodniopomorska sieć szkół promujących zdrowie” skierowany jest do pierwszoklasistów, natomiast „Zielona Energia” skierowany jest
do uczniów klas trzecich. Oba projekty realizowane są dwuetapowo i zakładają przeprowadzenie cyklu szkoleń w formie warsztatów.

Z uczniów z klas trzecich została wyłoniona 5 osobowa drużyna szkoły, która reprezentować będzie placówkę w czasie trwania drugiego etapu projektu podczas finału wojewódzkiego w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie w dniu 14 listopada 2014 roku.

Koordynatorem projektu w województwie był instruktor WOPR Maciej Zalewski, a koordynatorem szkolnym był nauczyciel Krystian Pańczuk.

<<GALERIA>>

teskt opracowali: Maciej Zalewski i Krystian Pańczuk.