2007-09-11 10:55:23

Dni Dębna 2007 z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

W dniach 24-26.08.2007 r. z okazji Dni Dębna 2007 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie przygotował blok imprez sportowo – rekreacyjnych.

W piątek 24 sierpnia na terenie kompleksu sportowego – osiedle Waryńskiego zorganizowano turniej piłki nożnej szkół podstawowych, turniej tenisa ziemnego dla młodzieży, turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz turniej piłki koszykowej.

W sobotę 25 sierpnia na plaży miejskiej królowały sporty wodne . Odbyły się zawody kajakowe . A trakcją była jazda na nartach wodnych . Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w tej niecodziennej dyscyplinie sportowej. Chętnych nie brakowało, jednak umiejętności poszczególnych śmiałków były dość zróżnicowane i nie każdemu udało utrzymać się na wodzie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki motorówką oraz skuterem wodnym , podczas których można było podziwiać uroki naszego jeziora. Na terenie plaży miejskiej m iłośnicy siatkówki wzięli udział w turnieju siatkówki plażowej . Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn. W tym dniu na plaży miejskiej odbyły się także inne imprezy, takie jak: śniadanie po Porannym Biegu Pidżamowym oraz poranna gimnastyka zorganizowane przez DOK oraz Fitness Klub „eM". LOK zorganizował zawody strzelectwa sportowego z broni pneumatycznej.

W niedzielę 26 sierpnia 2007 warto było wybrać się na kompleks sportowy przy ulicy Daszyńskeigo. O godz.12 00 rozpoczął się tam Rekreacyjny Festyn Rodzinny. Można było sprawdzić swoje umiejętności w wielu dyscyplinach. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt do ćwiczeń siłowych. Wiele osób próbowało swoich sił na mechanicznej bieżni. Kolejka ustawiła się do stoiska, gdzie zaprezentowano sprzęt do modnej ostatnio dyscypliny „Paint ball”. Każdy chętny mógł sprawdzić się w strzelaniu do celu z profesjonalnego sprzętu. Dodatkową atrakcją była prezentacja sprzętu przez zawodnika STALI GORZÓW. Wykonał on kilka efektownych przejazdów i odpowiadał na wszystkie pytania zainteresowanych. Dla nie zainteresowanych końmi mechanicznymi OSiR zaproponował przejażdżki kucykiem. Cieszyły się one dużym powodzeniem, szczególnie wśród małych dzieci. Uczestnikami naszego festynu często były całe rodziny. Ojcowie z dziećmi rywalizowali np. w wyścigach na szczudłach, skokach w workach, czy rzutach do kosza. Wszyscy świetnie się bawili. Czynny udział w wielu konkurencjach wziął też Burmistrz Dębna – Piotr Downar, który zaimponował wszystkim jazdą na nartach wodnych.

Od piątku do niedzieli na korcie tenisowym przy ul. Daszyńskiego trwał turniej tenisa ziemnego w którym zwyciężył Tomasz Maruszczak.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim instruktorom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu festynu.

Kamila Górniak Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie